Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Segítséget kérek egy vezetékné...

Segítséget kérek egy vezetéknév eredetével kapcsolatban! Milyen eredetű?

Figyelt kérdés

Nevelőapám anyja vezetékneve Urszin!

Arra lennénk kíváncsiak,hogy honnan ered,milyen származású a név!

Köszönöm.


2010. ápr. 11. 20:12
 1/2 anonim ***** válasza:
öm... nem vagyok benne biztos de szerintem a az URZULINA Ursula (Orsolya) latin elkotcsosulása :) mármint úgyértem, hogy az öse elég sokszor elköltözkötek (elvándoroltak ) és sok helyen rosszul ejte3tték ebböl alakult ki a mai :) szerintem legalábbis erről van szó. Tudom az uRZULINA ,Ursula (Orsolya) keresztnevek de még annó gyakorak voltak a keresztnevekből származtatott vezetég nevek (pl.: Ádám Sándor)
2010. ápr. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Olvastam, hogy van egy olyan keresztény ünnepnap, hogy Urszin napja. Ez augusztus 6-án van eredetileg, és az Úr színeváltozásának eseménye van magyarosan, tömören kimondva Urszin-ként, ez a Harmadik beavatás emléke.
2013. júl. 28. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!