Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Miért titkolták a származásuka...

Miért titkolták a származásukat az őseim?

Figyelt kérdés

Apai és anyai ágon is voltak szlovákok az őseim közt.

Ezt csak a családfakutatáskor "fedeztem fel".

Apai ágon a nagymamám szlovák,de a nyelvet nem beszéli.

Anyai ágon a dédnagymamám félig lengyel,félig szlovák volt,aki szintén csak magyarul tudott.

Az ő anyja beszélt lengyelül,még fiatal korában,de a családnak sosem mondta,hogy ő lengyel.

Üknagyanyám itt született Magyarországon és az ő szülei Lengyelországból költöztek ide.

Szóval üknagyanyám lengyel volt,de a családnak sosem beszélt róla és a nyelvre sem tanította meg a gyerekeit.

De gyerekkorában gondolom lengyelül beszéltek hozzá a szülei,akkor vajon miért nem beszélt a származásáról később a gyerekeinek?

A férje szlovák volt,aki szintén magyar többségű területen született,de a szülei őt sem tanították meg szlovákul,csak magyarul beszélt. Ez is furcsa.

Miért lehetett ez?

Talán azért mert nem volt szerencsés a származásról beszélni az akkori Magyarországon?

30-40-50-es évekről beszélek.


2016. júl. 18. 21:38
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Én csak nemrég kutattam ki hogy az üknagyapám Csehországból jött ide, azt hallottam, hogy a dédnagyanyám beszélt svábul. Nem volt ez fontos a falukban, senki se törődött vele, de 44 körül be kellett kérni származási iratokat és le kellett adni, a zsidótrövények idején. Én is ilyen megmaradt papirból kutattam ki hogy az üknagyapám honnan keveredett ide. Izgalmas dolgo a családfakutatés.
2016. júl. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!