Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Lehetséges, hogy nagymamám...

Lehetséges, hogy nagymamám családja zsidó volt?

Figyelt kérdés

Apai nagymamámnak Farkas a vezetékneve (nem vagyunk cigányok). Mamám katolikus, viszont mamámnak 9 vagy 10 testvére van.

Mamám szüleiről sajnos semmit sem tudok.


Nyugat-Magyarországon élünk, mamám egy közeli faluból származik.



2016. aug. 31. 18:35
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
70%
Nem gyakori vezetéknév a tied a zsidóknál, arra nevezték át magukat, amire akarták, ilyen alapon nem fogod tudni ki zsidó, Ráadásul a svábokkal is így volt, a férjem sváb és a neve, amit én is felvettem egy echte német név volt (azt gondolnám zsidó név), na ezt az ő dédapja átváltoztatta egy híres magyar grófi névre, mert az tetszett neki. Ha biztosra akarsz menni akkor csinálj családfa kutatást.
2016. aug. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
64%
Az én anyai nagypapámnak is 10 testvére volt ennek ellenére római katolikusok. Hogy milyen vallásúak voltak az őseid úgy lehet megtudni, hogy régi anyakönyvi adatokon szerepel a vallás adat is: katolikus, református, izraelita vagy evangélikus .
2016. aug. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
67%
A Farkas nem hangzik zsidó vezeték névnek
2016. aug. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
24%

A szüleid sem tudják a Dédszüleid nevét, adatait?


Azt hiszem az Országos Levéltárból mikrofilmen helyben kölcsönözgető és kutathatók az anyakönyvi adatok, onnan kiderülnének a Dédszülők adatai.


Ezután, pedig pl. a familysearch.org oldalon kereshetők a zsinagógakönyvek és az egyházi családkönyvek is. Ha jól tudom a Mormonok vettek másolatot róluk és tették közkinccsé itt. A Farkas név, viszont nagyon gyakori, így pontos születési hely és idő adatok szükségesek!


Ha egy zsinagógakönyvbe vezetnek a szálak, akkor tuti, de jó eséllyel romai katolikus anyakönyvi adatok kerülnek majd elő.

2016. aug. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 hollófernyiges ***** válasza:
65%
Ezen az alapon cigány is lehet (lásd Farkas Flórián) vagy akármilyen nemzetiség, ami erre magyarosított, vagy egyszerűen csak magyar. Kérdezd meg inkább.
2016. aug. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 homo ludensz ***** válasza:
70%

Olyan nevet választ az illető amilyen neki tetszik. Annyi a kikötés hogy "védett" nevet (Kossuth,stb.) nem választhat. Nem a név teszi az embert ezt onnan tudom hogy nagyfaterom

Respektyán Kanócnak hívatta magát és híres üstfoltozóként emlékeznek rá.

Ajánlom hogy csak a Tanácsköztársaság vezetőinek névsorát egyszer nézd át és rá fogsz jönni hogy 90% uk izraelitaként volt anyakönyvezve.

2016. szept. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
59%

A farkas név valóban gyakori azért a zsidóságba (legalábbis a 19.-20. századba az volt). Héberül a farkas: ze'év.


Ami azt illeti ,lehet ,nem biztos.

Bármi lehetséges.

2016. szept. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
41%

"Mamám katolikus, viszont mamámnak 9 vagy 10 testvére van."


Nálunk is az egyik Dédmamámnak 8 lánytestvére volt, akik közül sokan hosszú ideig éltek. Viszont tótok voltak, tehát a sok testvér semmit sem jelent.


Annyit jelent, hogy sok távoli rokonod lehet ma, akik még tudhatnak többletinformációt az őseidről.


Mindenképpen anyakönyvi adatokat kellene kutatni.

Az apai Nagymamádnak semmilyen papírja nincs meg?

Halotti anyakönyvi igazolvány? Az apai Nagymamád Édesapád Anyukája, nehezen tudom elképzelni, hogy semmi dokumentum nem maradt utána, ráadásul lehet, hogy 10 testvére van és egy közeli faluból származik...


Miért, látsz magadon, vagy a Mamád leszármazottain olyan jegyeket (szemszín, orr alak, haj szín, haj forma, stb...), ami alapján feltételezed a kérdésben megfogalmazott származást? Pl. kék szemmel nehezen tudnám elképzelni... Vagy szőke hajjal... Természetesen ezek messze nem döntőek, de azért szerintem bizonyos esetben kizárhatják.

2016. szept. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
58%

Nyugodj meg, nem vagy zsidó.

Dédszüleid eséllyel lehettek romák.

2016. szept. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
41%
az rendkivül valószinűtlen, hogy a világháborut 10 zsidó testvér mindegyike megussza... legelőször a szüleidet kéne meginterjuvolni, nyilván tudják. mi meg itten nem tudjuk.
2016. szept. 8. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!