Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A familysearch. Org oldalon...

A familysearch. Org oldalon található információk lefedik a levéltári adatbázist?

Figyelt kérdés
Ha valakit nem találok a familysearch.org oldalon, attól még lehet hogy a levéltárban megtalálom? Vagy ugyanaz szinte a kettő?

2017. febr. 7. 21:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg lehet, hogy találsz a levéltárban újabb adatokat, mert egyrészt nincs minden fenn, másrészt föleg ahol nem fotókópia van, hanem digitalizálva, ott rengeteg az elírás, ami igencsak érthetö lesz,ha megnézed a régi anyakönyveket, sokszor jóformán nem olvashatóak.
2017. febr. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nincs még fenn minden, amúgy vannak fenn fotókópiák is, csak nagyon nehéz megtalálni.
2017. febr. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, lehet. Elképzelhető, hogy kihagyták az indexelésből, vagy teljesen elírták.


Nekem volt olyan családtagom, akinek a gyerekeit egytől egyik különböző, 7féle családnévvel indexelték. A konkrét felmenő meg nem is volt köztük. Pedig egyszerű sváb név volt, umlautos a-val.

2017. febr. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm, szóval akkor érdemes venni a fáradságot, és bemenni. Ugyanazzal a családnévvel nem találtam meg dédapám, de ha a leggyakoribb névátnevezéses neveket végignézem, pont talált egy, szül idő, még a hely is a szomszéd falu, mint ahol a nagypapám született. Ki akarom zárni, hogy mégse ő lenne az.
2017. febr. 7. 22:51
 5/6 anonim ***** válasza:
Nagyon sok minden nincs fent. Sőt, inkább azt mondanám, nagyon kevés.
2017. febr. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kár hogy az egész levéltár nincs digitalizálva, es kereshetővé téve... bár gondolom nem kevés pénzbe kerülne az államnak...:)
2017. febr. 7. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!