Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kérjem meg apát arra,...

Hogyan kérjem meg apát arra, hogy ne legyen itthon olyan sokáig?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a szüleim elváltak, de ez már több éve történt. A szüleim jóban vannak egymással, én anyával maradtam.

Mostanában elég elfoglalt vagyok az iskola és egyéb dolgok miatt, ezért nincs túl sok időm. Apa sok időt szokott itthon eltölteni (anya későn szokott hazaérni a munkából), de ennek nem annyira örülök az elfoglaltságom miatt. Ha itthon van, akkor nem tudok elmélyülni egy feladatban, gyorsan tanulni, stb. De nem feltétlen a jelenlétével van baj, hanem a stílusával, hogy egyértelmű/hülye kérdéseket tesz föl, hogy ok nélkül elkezd erőltetetten nevetni, vagy hogy elég furcsán használja a szavakat, de a legidegesítőbb, hogy mindig hülye hangokat ad ki.

Ezek nagyon megnehezítik a tanulást, mostanában csak akkor kezdek el tanulni, ha elment, amitől eléggé szűkösen leszek készen a tennivalókkal, de így legalább jobban tudom megcsinálni azokat.

Lényeg a lényeg, valahogy meg kéne kérni, hogy ne legyen itthon olyan sokat, mert ez már nagyon idegesítő.



2017. febr. 28. 17:23
 1/7 anonim ***** válasza:
48%

Aki tanulni akar, az tud, ennyi.


Nekem két folyton veszekedő öcs mellett kellett az egyetemet abszolválnom, szóval...

2017. febr. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

Apád gondolom az anyád tudtával és beleegyezésével tartózkodik a lakásban, anyád távollétében is.

Nagy valószínűséggel pont anyád kérésére tart szemmel, hogy tanulsz e?

Ne akard eltávolítani, tegyél fel fülhallgatót és tanulj!

2017. febr. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%

A saját apáddal nem tudsz beszélni?

Miféle selejt vagy te?

2017. febr. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Amiket írtál - "erőltetett nevetés" stb lehet, hogy azért van, mert zavarban van, nem tud természetesen otthon lenni, nem érzi jól magát. Talán, ha jobban megérted őt, könnyebben elviseled. Egy tanács: mesélj a tanulnivalókból neki - beszéld meg vele néhány problémádat - lehet, hogy ez megváltoztatja. Matek? Fizika? vagy irodalom? nem ismerünk titeket, de ez valószínű segítene.

Nagyon nehéz érzés az embernek a "fölöslegességet" tapasztalni. Elviselhetetlen teher. Idősebbek bele szoktak halni.

2017. febr. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%
Talán nem viselkedne ilyen szerencsétlenül, ha foglalkoznál vele, nem belebújnál a könyveidbe...
2017. febr. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%
huh, gondolom apád szeretne benn maradni a "körben" (mármint a családiban), és valahogy szeretne veled kapcsolatot tartani, ami szegénynek máshogy nem megy, a maga módján igyekszik. tudasd vele, hogy te érted a szándékát, de kezd egy kicsit zavaró lenni a számodra. inkább akkor smúzoljon, amikor közös programokat szerveztek. inkább kevesebb, de tartalmasan idő.
2017. febr. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Az én apán válás után mikor néha jött 10 percre nem ks volt nevezhető kopogásnak amit letett épp hozzákoppolt EGYET az ajtóhoz s nyitott egyből. Konkrétan mamám házában ahol semmi keresnivalója összeveszett a testvéremmel s enyhén folytogatni kezdte. Pár napj-hete a saját Apját megverte de úgy, hogy szegény mozdulni is alig tudott... nagyon durva dolgok tortennek es senki nem hiszi el mert kifele ez az ember kezit csokolom.sehova nem visz el de meg az utlevelet sem irja ala hogy nehogy valakivel el is mehessunk valahova kirandulni. Oeulj, hogy nincs ilyen apad es ertekeld ata velemenyed, hogy akarmennyire is idegesito, ha foglalkozoll vele es erezteted h azert fontos neked vagy ha nem is akkor beszelsz vele akkor tuti nem keresi ennyit a tarsasagod mert ezt szerintem azert csinalja mert melletted akar lenni s erzi, hogy nem hagyod. Csak engedd kozel magadhoz. Es mint mondta orulj nincs ekkora ... apád mint nekem. És amiket meseltem rola meg semmi... van folytatas
2019. aug. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!