Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tagadjam ki az apámat?

Hogyan tagadjam ki az apámat?

Figyelt kérdés

A szüleim évek óta elváltak. A bíróságon úgy egyeztek meg hogy ők ketten megbeszélik a tartasdijra vonatkozó dolgokat. Apam egy idejig fizetett nekünk havi 100ezer forintot de azután már csak havi 50et. Egy testvérem van. Borzasztóan nagy a házunk es nagyon sokba kerül a fenntartása, és sajnos már évek után nem tudjuk eladni se. Anyukám teljesen belebetegedett ebbe a stresszbe hogy mindent egyedül kell előteremtenie. De ennek ellenére sem élünk rosszul. Egész életemben külföldön akartam tanulni. És az ehhez szükséges anyukám mind eloteremtette nekem. Kulonorak, kulontanarok, felkészítő iskola.. mindnet. De a kint tanulasomat azt már nem képes finanszírozni.

Azonban nem kaphatok a hátrányoshelyzetueknek járó ösztöndíjat mert apámnak 2 millió forint körül van a bére havonta. Azonban nekünk ebből csak 50ezret ad... van mikor meg annyit se.

Szóval arra vagyok kiváncsi lenne e egy olyan papír/nyilatkozat akármi. Ahol fel tudnám tüntetni hogy nekem ehhez az emberhez semmi közöm és hogy semmilyen szinten nem része az életemnek. És nem szeretném ha az o anyagi helyzete miatt nem kapnék ösztöndíjat. Mert tudom teljesen biztosan hogy semmiben nem fog segíteni nekem.



Legfeljebb kipakolja FBre hogy "a lányom felvettek és milyen büszke vagyok blah blah" besopor egy csomó lajkot és kész. Úgy érzi hogy neki is része van a sikeremben. Pedig semmi köze hozza!!!


(Bocsánat az ékezet nélküli szavak miatt, telefonról írtam)



2017. febr. 28. 09:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
76%
Mivel apád nem él veletek, pont annyi köze van az ő fizetésének a te ösztöndíj elbírálásodhoz, mint mondjuk a nagyszüleid nyugdíjának.
2017. febr. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
65%
Valóban, elsőnek igaza van, csak és kizárólag az egy háztartásban élők jövedelem számít. Apad részéről csak a tartasdijat kell bele számítani. Amúgy meg 100e tartasdijat nem kicsit túlzás, az 50 már inkább elfogadható, lévén az átlag 20-30/gyerek
2017. febr. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
81%
Jó, ez is kamukérdés.
2017. febr. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

1./ Amit az 1-es ír

2./ Ha az apád saját döntés alapján nem fizeti havonta 100-at, akkor bizony perelni kell!!!

3./ Ha viszont jogerősen, újabb határozat alapján fizet 50-et, akkor az iskolai igazolásba is csak azt az összeget kell beírni, és nem a 100-at!

2017. febr. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
87%
Anyuka már régen újratárgyaltathatta volna a tartásdíj összegét, ha tudja mennyit keres az ex, nem stresszelnie kellene. kamu...
2017. febr. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként "jogilag kitagadni" közvetlen hozzátartót csak valami jövőben hozományból, örökségből lehet, de nem valószínű, hogy a papád tőled bármit is örökölne később.


Megváltoztathatod a vezeték nevedet, de ez a lényegen semmit nem változtat, attól még a fia maradsz, és amíg jogilag ő köteles gyermektartást fizetni utánad, addig bizony köteles.


Másrészt eszedbe se jusson, hogy bármikor is önként lemondasz a gyerektartás összegéről, ezzel csak önmagaddal, ill. édesanyáddal tolsz ki. A fizetni-valók attól nem fognak csökkenni.

2017. febr. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
75%

5!


Ilyen magas jovedelemnel már nem érdekes, hogy mennyit keres apuka. Nem ítélnek meg tartasdijat, ami meghaladja a minimálbér összegét. Apuka dönthet úgy, hogy többet fizet, de hivatalosan 50 két gyerekre nem olyan rossz tartasdij ám.

2017. febr. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
67%

6!


Amennyiben a kérdező nevet változtat, az nagykorú gyermek esetén jogalap az erdemtelensegrees apuka máris nem kell hogy tartasdijat fizessen

2017. febr. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
96%
Ha nem.kapsz ösztöndíjat az nem emitt lesz.A kettő nincs összefüggésben.
2017. febr. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
14%

Hát bíróságon kell érvényesíteni a gyerektartás iránti igényt. Szóval ha nem fizet annyit, amennyit kell (ez nem szokott szóbeli megállapodás része lenni, hanem bírósági határozat!!), akkor kérni kell bíróság, végrehajtó segítségét.

20%-ot szoktak tartásdíjnak megítélni.

2017. febr. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!