Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Szerintetek miért fontos egy...

Szerintetek miért fontos egy házasságban a kölcsönös segítségvállalás?

Figyelt kérdés
2010. máj. 11. 09:55
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem, ha egy házasság nem csak azt jelenti a szó szoros értelmében, hogy egy házban élsz a társaddal, hanem szeretitek is egymást szerelemmel, de legalább egy jó barátság szintjén, akkor a segítség automatikusan jön és természetes. Ha ezt "vállalni" kell, abból már nem sok jó sül ki. Nap mint nap úgy segítitek egymást, hogy észre sem veszitek.


Más megközelítésben: a segítségeddel fejezed ki azt, hogy milyen fontos számodra az adott ember. Ha ezt erőltetve vállalod, az azt jelenti, hogy csak a külvilág miatt teszed, azért hogy "meg ne szóljanak", vagy hogy magadról jobb képet alakíts ki.


Én a házasságot csak szerelemből fogadom el: 20 éve házas

2010. máj. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
a barátnőm nekem azt mondta: h a házasság egy doboz, amibe mindkét félnek bele kell raknia sok-sok szeretetet és egyebeket is, mert csak így vehet ki belőle bármit is, ha valaki csak kivenni szeretne a dobozkából, akkor az nem fog működni.....és ezzel én 100%-ban egyeértek
2010. máj. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerelem, ha egyik a másikat repülni hagyja,

de ha zuhanni kezd, a fél szárnyát kölcsön adja.

Szabó Éva kétsorosában megragadta a lényeget: biz. szabadság adása a házasságban a másik embernek, de ha bajban van, akkor akár önmagunk feláldozása is érte. Mert egyébként mi másra való a házasság?

2010. máj. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mert nem arról kell, hogy szóljon a dolog, hogy az egyik a szolgája a másiknak (nő= házicseléd, és/vagy férfi= pénzkeresőgép), hanem hogy mind a ketten segítsék egymást. Osszanak meg mindent, örüljenek egymás sikereinek, örüljenek annak is, amit közösen értek el, és egyenlően osszák meg aterheket is, pl. a házimunkát. Egy házasság/család akkor működik jól, ha minden résztvevő jól érzi magát benne.
2010. máj. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

mert nem egyszerre pörög mind két fél 100%-on és mivel a házasság EGYséggé tesz két embert, szerintem alap dolog, hogy amikor az egyik szárnya eltörik, a másik adja az övét,hogy tovább szárnyalhasson.ez mindkét fél érdeke, mert ketten EGY :)jó esetben legalábbis

és ez igaz olyan triviális dolgokra is,mint pl a mosogatás :)

2010. máj. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!