Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A következő családnevek közül...

A következő családnevek közül melyik lehet zsidó? Koltai-Kungl, Noll, Schram, Szöllősi- Siemeister

Figyelt kérdés
Tudom, hogy bármilyen névvel lehet zsidó valaki, de ezek mennyire lehetnek tipikusak, avagy valamelyik névvel akár csak az lehet? A kötőjelesek értelemszerűen az átnevezésből jöttek.

#zsidó #családnév #kungl #schram #noll
2017. márc. 19. 01:32
1 2
 1/17 Petya Mester válasza:
52%

Eléggé feltűnő tud lenni egy tipikusan Német hangzású családnév, ami legtöbbször arra enged következtetni, hogy zsidó származású lehet az illető. Persze régen sok zsidó származású ember megváltoztatta a vezetéknevét az esetleges "üldöztetés" elkerülése végett, vagy hogy így próbáljon érvényesülni.


De konkrétan miért lenne fontos a családnév "zsidós" hangzata?

2017. márc. 19. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
5%

Ha megtanítasz, hogyan lehet megállapítani, a 'Kiss' nevet viselők közül melyik katolikus, protestáns, vagy református vallású, pontos választ adok kérdésedre.

A németes hangzású vezetknév csak nálunk feltünő, Németországban természetes, tehát ez sem lehet kiindulópont.

Egy biztos: ha valakit 'Ábrahám fia Izsák'-nak neveznek, zsidó ősei voltak!

2017. márc. 19. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
39%

"Egy biztos: ha valakit 'Ábrahám fia Izsák'-nak neveznek, zsidó ősei voltak!"


A zsido osok kicsit meg lehettek keveredve, mert forditva neveztek el az ifju gyermeket


Yitzhak ben Avraham , Izsak aki Abraham fia lett volna a normalis sor a nevekben. ( Eg: Davin Ben Gurion csak egy peldanak.)


De valoban, fennal a lehetoseg hogy nem katolikusnak szuletett a gyerek

2017. márc. 19. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Azért fontos, mert így hívták az őseimet, és ezért érdekel. Bár ez nem tartozik a témához, mert ha tudnám, akkor nem tenném fel a kérdést. :)


És a magyarországi németek is átnevezték a vezetéknevüket magyarosra?


De gondolom ha valakit pl. ha úgy hívnak hogy Grün, Kohn, Bauer, Schwarz Magyarországon, az pl. elég egyértelmű. Tehát a Kiss-ből nem fogom sose megondani honnan ered, az egyértelmű de az előbbi példákból igencsak... És innen indul ki a kérdésem, hogy ezeknek a németes neveknek amit írtam van-e olyan egyértelműen zsidó beütése, vagy sem, vagy nem tudjuk, mert nem vagyok ebben jártas, inkább azok véleményére lennék kíváncsi, akik ismertek ilyen nevű zsidókat, vagy egyszerűen tudják valahonnan.


A keresztneveik, több József, Terézia, Péter, Sándor, Antal ezek voltak.


Úgy tudom, katolikus is lehet egy zsidó, nem csak zsidó vallású. Sőt, több is a katolikus, nem?

2017. márc. 19. 12:22
 5/17 anonim ***** válasza:

Esetleg sváb?

Lehet zsidó is... csak a keresztnevek miatt nekem nagyon svábos inkább.

A dédnagyszüleim német betelepültek voltak, hasonló nevekkel ezért gondolom...

De lehet zsidó is, nem tudhatjuk.

Esetleg valamelyik levéltárban, archívumban érdemes lehet felkutatni, hátha...

2017. márc. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Nézd meg a régi anyakönyveket, elég sokáig a vallási felekezetet is bevezették.

A fenti nevek közül ránézésre/hangzásra egyik sem tipikus zsidó név, legalábbis a a saját kutatásaim alapján nem ezek voltak azok, amikkel találkoztam.

2017. márc. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor meg kutakodom. Ha katolikus van beirva, akkor meg lehetett zsido nem?
2017. márc. 21. 01:19
 8/17 anonim válasza:
0%
Nem nagyon erted ezt az egeszet, ugye ?
2017. márc. 21. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nem ha katolikus van beírva, akkor nem zsidó. Ha zsidó, akkor azt fogod látni, hogy "izraelita".
2017. márc. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
A kérdés még mindig az, hogy egy zsidó származású ember is lehet-e katolikus? Ha igen, akkor az anyakönyv vallás rovatában is izraelita kellett, hogy álljon? Mert a vallására vonatkozó információ tartozik oda, nem pedig a származására...
2017. márc. 21. 21:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!