Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A következő családnevek közül...

A következő családnevek közül melyik lehet zsidó? Koltai-Kungl, Noll, Schram, Szöllősi- Siemeister

Figyelt kérdés
Tudom, hogy bármilyen névvel lehet zsidó valaki, de ezek mennyire lehetnek tipikusak, avagy valamelyik névvel akár csak az lehet? A kötőjelesek értelemszerűen az átnevezésből jöttek.

#zsidó #családnév #kungl #schram #noll
2017. márc. 19. 01:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Régebben ezt nem választották szét. Születési anyakönyvbe az a felekezet van beírva, ami akkor éppen adott volt. Különböző felekezethez tartozó szülők esetében lehetett megegyezés, hogy a gyermek milyen vallású lesz, a legtöbb esetben az anyakönyvben ez is fel van vezetve. Ugyanúgy, mint ha egy izraelita úgymond "kikeresztelkedett", vagyis áttért egy másik vallásra - ez többnyire a római katolikus volt, de lehetett református, ágostai, evangelikus, görög katolikus stb. (biztosan van még olyan, amivel nem találkoztam).

Szóval: adott anyakönyvben az akkori állapot van feltüntetve. A származást további családfa kutatással tudod "ellenőrizni", ahogy szépen mész vissza az időben. Vagy találsz izraelita őst vagy nem.

Melós dolog ám ez, de jó akár kikapcsolódásnak is, én hobbiból álltam neki.


Azt egyébként szabad tudni, hogy miért ennyire fontos ez a dolog?

2017. márc. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ez már konkrét. Eddig katolikus volt beírva egy-pár felmenőmhöz. Azért érdekel, és akarom ezt kinyomozni, mert volt jópár dolog a családban, ami erre utalt, de nincs bizonyíték. Csak azt nem, kik pontosan, és mennyire, ezért kezdtem bele a családfakutatásba. Apám hazudozik, nem akarja, nem feszegetem.
2017. márc. 22. 18:57
 13/17 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy segíthettem. Ha van még kérdésed, nyugodtan írhatod. Én is segítek, ha tudok, meg van itt még pár ember, akik eléggé otthon vannak a témában.
2017. márc. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
A Siemeister furán hangzik (ezek a nevek szerintem általában fura német nevek), a Kunglt is el tudom képzelni zsidónak, de inkább német, a Schram viszont a legfurább, arról könnyen el tudom képzelni, de ugyanúgy lehet német is. A 40-es évek előtt szerintem általában be volt írva, hogy izraelita vallású, nemzetiségű valaki, azután nem.
2017. márc. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

1950-es halotti anyakönyvben még láttam a vallás rovatot kitöltve, 1951-esben már ki volt húzva.

Csak kíváncsiságból néztem bele most, ez speciel Bp. II. kerületi anyakönyv volt.

2017. márc. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 gordon ramsay válasza:

Szia!

A Koltai-Kungl kislödi? Csak ezért, mert most kutatok én is, és odáig jutottam. Esetleg foglalkozol még vele?

Köszi!

2019. nov. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
gordon ramsay, írtam Privátot.
2019. nov. 22. 10:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!