Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan tudom kideríteni a...

Hogyan tudom kideríteni a családfámat 1000 évre visszamenőleg?

Figyelt kérdés

2017. márc. 26. 11:42
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Azon gondolkodom, hogy akit nem érdekel a családfakutatás, az minek szól bele?

Nyilván nem kell mindenkik tartja ezt érdekesnek, de van aki meg igen. Szerintem ide azért jönnek kérdezni, mert érdemi választ szeretnének kapni azok, akiket VALÓBAN érdekel.

Miért kell ide is idehányni a sok hülyeséget? Ezzel menjetek olyan topikokba, ahol úgyis ez a divat. Itt ez eddig nem nagyon volt (már amennyit én olvastam), általában hasznos és segítőkész információkat kapott, aki érdeklődött.


Kérdező! Majd jelezd, hogy sikerült-e valahogy elindítanod a kutatást, és hol tartasz, hogy megy?

2017. márc. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

1000 évre visszamenőleg szerintem csak, ha nagyon nagyon híres emberek voltak a felmenőid akkoriban.

Első lépésként az egyházi anyakönyveket javaslom, nem egyszerű, de ott vannak lejegyezve több100 évre visszamenőleg ki mikor hol született/házasodott. Értelemszerűen azon a településen, ahol születtek...

2017. márc. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Family search-el nekem anyai ágon a (nem tudom mi erre a kifejezés) szétágazásokon is ősszülőkig, apai ágon öregapám vonalán ősszülőkig, öreganyám vonalán szép szülőkig sikerült eljutnom, pontos születési idő van, sajnos a halálozás időpontja ugyebár nincs meg. Igazából kell egy kis "szerencse" is, hogy tudd követni, pl. falusiak, a vezetéknév nem annyira gyakori stb. addig lehet követni, amíg tudod, hogy ki hol született, mert ha valamelyik felmenő elszármazott és nem tudod honnan jött a faluba, akkor megtorpantál.

Family search ha jól tudom 1895-ig tartalmazza a magyar katolikus egyház adatbázisát, szóval fel kell tudni vezetni a családfádat magadtól, nagyszülők, szülők által addig a felmenőig, aki 1895 előtt született s hát tudod is, hogy hol született, s mondjuk nem Nagy vagy Kis vezetéknévvel született egy nagyvárosban, ja és hát persze katolikus volt, arra sem árt odafigyelni (bár viszonylag nagy a tűrése a keresőnek), hogy a katolikus egyház latin keresztneveket használt, így a magyar nevek latin megfelelőjével érdemes keresni. 1000 évre visszamenőleg nem hinném, hogy vissza lehet menni.


Aki itt összehordott annyi marhaságot, annak annyiban igaza van, hogy háborúk, elnyomás idején történt sok erőszak, de azért mondanám, hogy az ember nem így működik, a megerőszakolt nők ált. nem képesek az erőszak után kapcsolat kialakítására, ez régen sem volt másképp, a férfiak nem vették olyan könnyedén a dolgot, hogy magukra veszik más gyerekét, sőt legtöbbször elhagyták a feleségüket, így ha férjezett nőt erőszakoltak is meg, az a gyerek ált. az anya nevét viselte ahogy egy leányanya gyermeke is az anyja vezetéknevét kapta.

Mindenesetre a családfa nem feltétlen a vérvonalról szól, így ahogy egy gyerek a nevelő szüleit tartja igazi szüleinek, így később annak leszármazottainak is azokat a nagy-, déd-, ük-, szép-, ős-, ószülőket kell vennie felmenőinek.

Régen nem azon múlt a keresztelés, hogy szülei "szentek" voltak-e, vallásosak voltak-e, szokás volt keresztelni, sőt a lehető leghamarabb elintézték azt, mivel sok gyerekbetegség volt, meg úgy egyáltalán több gyógyíthatatlan betegség volt, így hát sajnálatos ezt írni, de minél előbb megkeresztelték, mielőtt még meghalna. Így az én családomból is benne van ebben az adatbázisban az is, aki pár hónapos korában elhunyt. Egyébként ma már talán morbidnak hangzó szokás volt régen az, hogy a következő gyerek megkapta az elhunyt gyerek keresztnevét, szóval az ilyen kutatásban ez is okozhat némi zavart, hogy most akkor melyik, hát lehet, hogy mindkét azonos nevű gyerek ugyanannak a szülőnek a gyermeke volt.

2017. márc. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!