Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogy van ez? (Kérdés túl...

Hogy van ez? (Kérdés túl rövid, magyarázat túl hosszú)

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi,hogy egy külső tulajdonság mennyire régről öröklődhet?A családunk nem ,,ősmagyar"(nem hiszem,hogy nagyon van olyan,akinek csak magyar felmenői vannak),de európai népek közül vagyunk összekeveredve.Szüleim kék szeműek,szőkés a hajuk,nekem is,a húgom szintén,de ő nem csak szőkés,hanem teljesen világosszőke.Az arca,az alkata,sőt a mozdulatai is szinte teljesen olyanok,mint az apai ági nagymamánknak,én meg apukámra hasonlítok leginkább.Viszont a húgomnak van úgymond tapered eyelid-je(magyarul még nem hallottam,de elvileg kúpos szemhély),míg az ázsiai vonás.A dupla szemhély nála is megvan,de az a cucc is.Olvastam az ősmagyarokról,ahol a kisgyerekeknél gyakori volt ez a tapered eyelid/monolid(nem tudom hogy mennyire kisgyerekeknél,a húgom 4 éves),viszont ahogy már mondtam,kicsi az esélye,hogy nálunk is ez legyen.Ázsiai felmenőnk nincs,legalábbis nem tudunk róla.A családból senki nem ilyen,gyébként azon kívül teljesen europid ő is.Lehetséges,hogy akár több évszázadon keresztül semmi nyoma egy génnek és egyszer csak ,,előjön"?

2017. júl. 15. 07:44
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Formára ilyen,csak a színe más


[link]

2017. júl. 15. 07:57
 2/11 anonim ***** válasza:
37%
7 generacio. Amugy sok magyarnak van mandula szeme, nekem is. Szep, nem zavar.
2017. júl. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

A 7 generáció hülyeség, akárhány után is visszajöhetnek örökölt tulajdonságok.


Mellesleg ha elkezdesz kutatni a családod után, és nemcsak az apai ágakat nézed, hanem az anyák családjait is, akkor igencsak meglepödsz, hogy mennyiféle nép keveredett be a "magyar" családba.


Egyébként a "magyar" tipusú emberek nem szöke-kék szemüek, hanem (sötét)barna, vagy fekete hajszín és a barna szemszín a jellemzö. Szöke/szökés haj szláv vagy germán eredetü, ahogy a kék szemszín is.

2017. júl. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

talán azért volt a vérszerződés, mert nagyon is különféle törzsek voltak - testvérek nem kötnek vérszerződést, mert adott.

"Ázsiai felmenőnk nincs,legalábbis nem tudunk róla."

van a sok archaicitást mutató csángómagyar ima:

"Mert mi is magyarok vagyunk,

Még Ázsiából szakadtunk,

Úr Isten sorsunkon segíts,

Csángó magyart el ne veszítsd!"

2017. júl. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
16%
Vagy csak enyhe Down-szindróma külső jele.
2017. júl. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Biosz órán anno számolgattuk, hogy a különféle tulajdonságok, amik így-úgy öröklődnek és hogy aktívabbak, vagy passzívabbak, vagy micsoda, az mennyi generáció után milyen százalékban lehet jelen, meg hogy mennyi az előfordulási arányaik, meg ilyenek.... nem igazán emlékszem a részletekre, de arra igen, hogy az ilyen-olyan allélok, meg mittudoménmik gyakran nagyon jól kijönnek unokatestvérek szintjén.


Aztán minél jobban visszamegyünk, annál kisebbek az esélyek. Üknagyszülők fölött már elég kicsik a valószínűségek.


Viszont lehetnek olyan dolgok, sok gént vizsgálva, meg olyan egyedi csoportokat a génállományban, amikkel kimutathatóak olyanok is, hogy mondjuk több sok-sok emberöltőn keresztül visszavezethető rokoni szálak is valahogy.


De szerintem nálatok csak simán valahogy így jött ki a dolog ilyen-olyan véletlenek, meg mittudoménmiktől.


De ezekről egy hozzáértőbb többet tudhat talán a családi kapcsolatok helyett a tudomány rovatba kéne áthelyezni a kérdést.

2017. júl. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ilyen mandulavágású az én szemem és a húgomé is. A nővérem és bátyámnak nincs ilyen szeme. Ez a szemforma nem egyedi tulajdonság, sokunknak ilyen.
2017. júl. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kék a tesód szeme?
2017. júl. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az általam ismertek 60%-ának ilyen a szeme. Ha nem többnek.
2017. júl. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
mandula szem nem jelent ázsiai beútést.
2017. júl. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!