Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogy van ez? (Kérdés túl...

Hogy van ez? (Kérdés túl rövid, magyarázat túl hosszú)

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi,hogy egy külső tulajdonság mennyire régről öröklődhet?A családunk nem ,,ősmagyar"(nem hiszem,hogy nagyon van olyan,akinek csak magyar felmenői vannak),de európai népek közül vagyunk összekeveredve.Szüleim kék szeműek,szőkés a hajuk,nekem is,a húgom szintén,de ő nem csak szőkés,hanem teljesen világosszőke.Az arca,az alkata,sőt a mozdulatai is szinte teljesen olyanok,mint az apai ági nagymamánknak,én meg apukámra hasonlítok leginkább.Viszont a húgomnak van úgymond tapered eyelid-je(magyarul még nem hallottam,de elvileg kúpos szemhély),míg az ázsiai vonás.A dupla szemhély nála is megvan,de az a cucc is.Olvastam az ősmagyarokról,ahol a kisgyerekeknél gyakori volt ez a tapered eyelid/monolid(nem tudom hogy mennyire kisgyerekeknél,a húgom 4 éves),viszont ahogy már mondtam,kicsi az esélye,hogy nálunk is ez legyen.Ázsiai felmenőnk nincs,legalábbis nem tudunk róla.A családból senki nem ilyen,gyébként azon kívül teljesen europid ő is.Lehetséges,hogy akár több évszázadon keresztül semmi nyoma egy génnek és egyszer csak ,,előjön"?

2017. júl. 15. 07:44
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat:)Nem down-szindrómás,és igen,kék a szeme

Anyai ágon szintén a kék szem szőke haj és a ,,fehér vonások" dominálnak,de tervezek majd géntesztet csináltatni,nagyon érdekel ez a téma

2017. júl. 15. 18:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!