Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Létezik, hogy ez az obszcén...

Létezik, hogy ez az obszcén vezetéknév valódi?

Figyelt kérdés

A családfámat próbálom felrajzolni, élő nagyszüleimből minden információt kihúzni. Nem csak egyenes ágiakat, de annyi odalágat is, amennyit tudok. 84 éves nagymamám volt soron.


Nagymamám elmondja, hogy sógornőjét (a bátyjának feleségét) Ficza Ilonának hívták, elég fiatalon, hatvanéves kora előtt meghalt, oké, felírom. Annak a szüleit pedig (és itt jön az érdekes dolog) azt mondja, az apját Fityma Jánosnak hívták.


Hát bevallom ezen felröhögtem, főleg hogy teljes fapofával mondta nagymamám, mintha ebben nem lenne semmi. Kérdezem, hogy nem Ficzának kellett volna hívni az apját is? Azt mondja, hogy egészen biztosan Fityma Jánosnak hívták. Kérdezem, nevet változtatott sógornőd, vagy ez csak valami vicces gúnynév volt apjára? Azt mondja, nem emlékszik semmi ilyesmire, csak arra, hogy az öreget Fityma Jánosnak hívták.


Ez komoly lehet vajon, vagy inkább nagymamám öregséggel járó agyszüleménye? Senki nem maradt rajta kívül, akit erről az ágról megkérdezhetnék.



2017. júl. 28. 14:21
1 2 3 4 5
 1/41 A kérdező kommentje:
Amúgy nagymamám egerszalóki születésű és testvére is valahol a Bükkben élt, most meg nem mondom hol.
2017. júl. 28. 14:23
 2/41 anonim ***** válasza:
64%
Van ilyen név, nem értem a bajodat.
2017. júl. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
96%
Létező vezetéknév, nem vicc! Csak keress nyugodtan rá gugli a barátod.
2017. júl. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
96%
Igen, vannak ilyen nevek. Van Ge*i is.
2017. júl. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 Andizsuzsi ***** válasza:
89%
Fityma miért obszcén? Van ilyen igen.
2017. júl. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
85%

Vannak cifra nevek, Geczi, Ondó, Fika, Bula, Bugyi ... stb.


Én személyesen ismertem olyan csajt, (osztálytársam volt) aki Bugyi Ilonának hívtak, hozzáment egy Kombi János nevű taghoz és onnantól kezdve úgy hívták, hogy Kombiné Bugyi Ilona.


A történetedben csak azt nem értem, hogy a Fitymából, hogy lett Ficza, de biztos megváltoztatta.

2017. júl. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
95%

Megjegyzem, felsoroltam egy halom létező nevet, de fennakadt a trágárságszűrőn.

Megfenyegettek, hogy kitiltanak! ... kész röhej tényleg :)

2017. júl. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
90%

Mellesleg létezik a fitymál ige, és ezzel van nyelvtanilag rokonságban. Eredetileg nemcsak arra vonatkozott, amire te gondolsz, hanem minden mellékes kisebb függelékre is.


Mindettöl függetlenül ez eleve nem obszcén dolog, hanem egyszerüen egy testrész neve.

2017. júl. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Rágugliztam, csak ugye nehéz eldönteni hogy mi facebookos trollkodás és mi valódi. Én még soha nem hallottam vagy olvastam ilyen nevet és nem is jöttek ki olyan hiteles cikkek hogy mondjuk Fityma Árpád szívsebészt kitüntették vagy ilyesmi. Emiatt nem volt egyértelmű számomra.


Az obszcént nem úgy értettem hogy csúnya szó, hanem hogy egy olyan dolgot jelöl amiről egy családot elnevezni minimum furcsa, és lássuk be senki nem szeretne ilyen nevet magának. A bula, geczi meg hasonlók azért érthetőbbek, mert ezek szleng szavak, régen nem valószínű hogy volt jelentésük, na meg jöhetnek idegen nyelvből is.


A #9-es által írt, fitymál szóból erededő magyarázat a legreálisabb szerintem.

2017. júl. 28. 14:50
 10/41 anonim ***** válasza:
90%

Kedves 8-as, 6-os vagyok.


Csak emberi kíváncsiságból kérdezem, hogy miért másoltad le a hozzászólásomat szó szerint és saját szellemi termékedként gyűjtöd rá a szavazatokat?

2017. júl. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!