Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Létezik, hogy ez az obszcén...

Létezik, hogy ez az obszcén vezetéknév valódi?

Figyelt kérdés

A családfámat próbálom felrajzolni, élő nagyszüleimből minden információt kihúzni. Nem csak egyenes ágiakat, de annyi odalágat is, amennyit tudok. 84 éves nagymamám volt soron.


Nagymamám elmondja, hogy sógornőjét (a bátyjának feleségét) Ficza Ilonának hívták, elég fiatalon, hatvanéves kora előtt meghalt, oké, felírom. Annak a szüleit pedig (és itt jön az érdekes dolog) azt mondja, az apját Fityma Jánosnak hívták.


Hát bevallom ezen felröhögtem, főleg hogy teljes fapofával mondta nagymamám, mintha ebben nem lenne semmi. Kérdezem, hogy nem Ficzának kellett volna hívni az apját is? Azt mondja, hogy egészen biztosan Fityma Jánosnak hívták. Kérdezem, nevet változtatott sógornőd, vagy ez csak valami vicces gúnynév volt apjára? Azt mondja, nem emlékszik semmi ilyesmire, csak arra, hogy az öreget Fityma Jánosnak hívták.


Ez komoly lehet vajon, vagy inkább nagymamám öregséggel járó agyszüleménye? Senki nem maradt rajta kívül, akit erről az ágról megkérdezhetnék.



2017. júl. 28. 14:21
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy ki pontozgat lefelé itt, én mindenkinek zöldet adtam.
2017. júl. 28. 14:51
 12/41 anonim ***** válasza:
93%

A szomszéd lépcsőházban lakik egy 50 körüli úriember. Kedves, barátságos ember, pirospozsgás arcú, bajuszos, szemüveges.

Látásból ismertem egy ideig, köszöntünk egymásnak, s egyszer elhűlve hallottam, ahogy utána kiabál egy fickó, hogy "Szevasz szaros!"

Döbbent kérdésemre, hogy miért hagyja, hogy sértegessék, nevetve azt mondta:

- Ez a nevem. Szaros Lajos.


Ezóta én már nem lepődöm meg semmin.

2017. júl. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
73%

Kedves Kérdező!


"Nem tudom hogy ki pontozgat lefelé itt, én mindenkinek zöldet adtam."


Nyilván azok, akiket Fitymának, vagy hasonlónak hívnak!:D

2017. júl. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ha kibírja a gyerekkori csesztetést az ilyen , kis Geczi ,kis Szaros stb akkor felnőttként már poénra veszi és röhög rajta azzal együtt aki nagy szemekkel néz mikor bemutatkozik .Meg biztos hogy megjegyzik a nevét akárhol jár és derültséget kelt vele,beszédtémát ad. Ezért nem is változtatják meg, nyilván generációkon át.
2017. júl. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
53%
A 8-as egy olyan cuki ember xDDD
2017. júl. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
82%

Ennél elmebetegebb nevek is léteztek anno (most így fejből nem jut eszembe, de párom családfakutatással foglalkozik hobbiszinten, és mondott pár elég érdekes dolgot).

Simán lehetett, hogy a sógornő megváltoztatta a nevét, vagy vmit az anyakönyvezésnél rontottak el, mert az sem kizárt vagy hát ott "ügyködtek" vmit (nálunk pl. olyan sztori volt családban, amit többen is mondtak nekem, hogy az írnok be volt piálva, és rossz nevet írt be :D).

Biztosan úgy lehetne megtudni, ha vki elkezdené felkutatni a családfátokat.

2017. júl. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
100%
En olyat is ismerek, hogy Kuki. A fitymanal ez se jobb szerintem.
2017. júl. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
95%
Én romániában találkoztam egy kedves bácsikával. Bemutstkozott: Pina Imre
2017. júl. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim válasza:
71%
Bashnàdi Szophos Terezia es mindenki ugy hivta h szopós teri
2017. júl. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
81%

Vannak ilyen nevek... Kínos is lehet, de léteznek. Ismerek egy véghbélát. Nagyon durva.


"Kombiné Bugyi Ilona" -> ez nagyon jó!!! ;-) :-) Fehérnemű modellnek találó név! ;-)

2017. júl. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!