Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Létezik, hogy ez az obszcén...

Létezik, hogy ez az obszcén vezetéknév valódi?

Figyelt kérdés

A családfámat próbálom felrajzolni, élő nagyszüleimből minden információt kihúzni. Nem csak egyenes ágiakat, de annyi odalágat is, amennyit tudok. 84 éves nagymamám volt soron.


Nagymamám elmondja, hogy sógornőjét (a bátyjának feleségét) Ficza Ilonának hívták, elég fiatalon, hatvanéves kora előtt meghalt, oké, felírom. Annak a szüleit pedig (és itt jön az érdekes dolog) azt mondja, az apját Fityma Jánosnak hívták.


Hát bevallom ezen felröhögtem, főleg hogy teljes fapofával mondta nagymamám, mintha ebben nem lenne semmi. Kérdezem, hogy nem Ficzának kellett volna hívni az apját is? Azt mondja, hogy egészen biztosan Fityma Jánosnak hívták. Kérdezem, nevet változtatott sógornőd, vagy ez csak valami vicces gúnynév volt apjára? Azt mondja, nem emlékszik semmi ilyesmire, csak arra, hogy az öreget Fityma Jánosnak hívták.


Ez komoly lehet vajon, vagy inkább nagymamám öregséggel járó agyszüleménye? Senki nem maradt rajta kívül, akit erről az ágról megkérdezhetnék.



2017. júl. 28. 14:21
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
32%

Egyszerűen fel nem foghatom, hogyan lehet valaki nevét kiröhögni???

Ennyire primitív és szűklátókörű lett a társadalom, hogy bárhogyan is hívjanak valakit, kinevessék? És szakadjon a röhögéstől?

Elképesztő...

Igazán tanulhatnál nagymamádtól, hogy teljesen komolyan, nevetés nélkül adta tudtodra a kért nevet.

2017. júl. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
84%
Postán dolgoztam anno, ott volt egy állandó látogató nő, Hamburgerné Zsíros Mária. Később visszahallottam, hogy végül megváltoztatta a nevét, mert idegesítette a sok megmosolygás. :D
2017. júl. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 A kérdező kommentje:
#31: Nem kell személyeskedni és a társadalom elfajzását belelátni mindenbe, a Monty Pyton nem egy mai darab de abban is van az a jelenet hogy a katonák nem bírják visszatartani a nevetésüket a császár barátainak neve hallatán. Fikusz Kukisz és a többi... Az emberek mindig is nevettek a humoros neveken, emberi gyarlóság része volt mindig is nem ma kezdődött.
2017. júl. 29. 11:09
 34/41 anonim ***** válasza:
44%

#31: Teljesen igazad van!!! Én is fel vagyok háborodva az ilyeneken!


Üdv:

B_u_ziné Punczi Agrippina

2017. júl. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
90%
A Radixindex-en megtalálhatók a nevek előfordulási helyei is.
2017. júl. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
100%

Viccen kívül, simán lehet, hogy ezek a nevek tényleg léteznek. Én a Telekom tudakozóban kerestem most rá, és a következők vannak benne:


21 Kuki nevű

29 Ondó nevű

7 Szopos nevű

2 Szopko és 50-nél több Szopkó

1 Punczi József

B_u_zi nevűt többet talált 50-nél, ezért szűkíteni kell a keresést

2017. júl. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
63%
Tévében egy vidéki fesztivál kapcsán most láttam egy nyilatkozót: Buzulka János. Nincs több kérdésem. :D
2017. júl. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
100%
Az a helyzet, hogy nem olyan egyedi ez. Én amikor kézbesítőként dolgoztam, vittem csomagot Bu(z)i és He(r)e vezetéknevű címzetteknek is.
2017. aug. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
68%

Már válaszoltam neked kérdező napokkal ezelőtt, tehát nem off:

Lássuk be, vannak olyan településnevek is, amin más vigyorog, az ott élőknek meg tök természetes.

Bugyi, Vaszar, Beled, hopp, most fejből több nem is jut eszembe. :)

2017. aug. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
73%

Előző vagyok.

Beled: bátyám mesélte akkoriban, sose felejtem el. Középiskola első napján mindenkinek fel kellett állnia, bemutatkozni és azt is, hol lakik. Srác feláll, mondja a nevét, osztályfőnök kérdezi: - És honnan jöttél? - Hát a Beledbű. Ez egy GY-M-S megyei falu, csóri gyereknek még tájszólása is volt, az osztály hangosan felröhögött. Szegény égett, mint a rongy. Ennek kb. már 30 éve pedig. Szóval ja, vannak vicces helyzetek. Még a tanárnő is zavarba jött. :)

2017. aug. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!