Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Lehet rossz a kategória ahova...

Lehet rossz a kategória ahova írom a kérdést? De akkor én most milyen nemzetiségűnek számítok?

Figyelt kérdés

A nemzetiség kérdés nekem elég magas tekintve,hogy apum román volt teljesen és utólag tanulta meg a magyar nyelvet.

Anyum apja román volt anyja magyar.

Vannak akik azt mondják,hogy két nemzetiségü vagyok félig magyar félig román,de magyarul tanultam meg beszélni,kesőbb jött a román.

Családnevem román es az egyik keresztnevem is,csak az egyik nevem magyar.

Én magyarnak vallom magam.

Vagy akkor tényleg két nemzetiségű vagyok?

Bocsi a fogalmazasért,sosem volt erősségem.



2017. dec. 2. 15:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
3/4 részben román, 1/4 részben magyar vagy.
2017. dec. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%

Anyám kún volt, az apám félig székely,

félig román, vagy tán egészen az.

Anyám szájából édes volt az étel,

apám szájából szép volt az igaz.

Mikor mozdulok, ők ölelik egymást.

2017. dec. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem úgy a legjobb megfogalmazni, hogy magyar-román származású vagy. Mivel a nemzetiség sokaknak nagyon fontos kérdés, parázs viták alakulhatnak ki, hogy pontosan hogyan is definiáljuk, mi alapján döntsük el, hogy ki hova tartozik. De szerintem igazából annak van jelentősége, hogy melyik kultúrában élsz, melyiket ismered - ebből a szempontból te magyar vagy.


Én egyébként 1/4 részben olasz, 1/2 részben német és 1/4 részben horvát vagyok, azaz onnan jöttek a nagyszüleim szülei. De már a nagyszüleim is mind Magyarországon éltek és magyarul (is) tudtak, a szüleim meg főleg, ezért gyakorlatilag én is magyar vagyok, annak ellenére, hogy eredetileg magyar őseim egyáltalán nincsenek.

2017. dec. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ:)
2017. dec. 2. 17:10
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Az vagy, aminek érzed magad. Magyarul beszélsz, Magyarországon élsz, miért ne lennél magyar? Ha úgy érzed Romániához is kötnek ilyen szálak, akkor az is rendben van, miért ne lenne rendben? Csak azokra ne hallgass, akik ezért valamikor ia megszólnak.
2017. dec. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
45%

A zsidóknál az számít zsidónak, akinek az anyja zsidó.

(Mert ugyebár egy gyereknek csak az anyja a biztos:)


Ha ezt az elvet követjük, akkor te magyar vagy.

Ha szívvel-lélekkel annak is vallod magad, akkor bizony az is vagy!:)

2017. dec. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Erdélyi vagyok^^

Magyarnak vallpk magam bár annak ellenére,hogy mindenkivel magyarul kezdek el beszélni megtudják a nevem,hol élek akkor jön a romániozás

2017. dec. 2. 20:45
 8/14 A kérdező kommentje:
Vallom**
2017. dec. 2. 20:45
 9/14 anonim ***** válasza:
45%

#7

Ne is törődj vele!... de tényleg!

Csak a suttyók "románoznak", azoknak meg a véleménye nem ér egy pofa kiköpött bagólét sem.

Mellesleg tisztességes románnak lenni sem szégyen.

2017. dec. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Az vagy aminek vallod magad. Én pl. úgy vagyok full magyar hogy félig svábok vagyunk.
2017. dec. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!