Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hol találhatnám meg a Martinov...

Hol találhatnám meg a Martinovics család cimerét?

Figyelt kérdés

valamelyik könyvben láttam Martinovics Ignác-nál a család cimerét, de sehol sem találom.

Google-n próbálkoztam de csak egyetlen egy sirkőre vájt képet találtam ami nem biztos, hogy az.



2017. dec. 17. 19:26
 1/3 anonim ***** válasza:
69%

Egy csomót add ki pedig.

[link]

2017. dec. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hogy képpel hol találod meg, azt nem tudom, mert nincs időm keresgélni, de leírásban így nézett ki:


Martinovics család.

Martinovics Vincze, Tamás, Ignácz, Márk, József és Mária 1791-ben nemesítettek meg II. Leopold király által.

Czímerük vízirányosan fekvő csíkolat által két részre osztott paizs, a vörös csíkolaton ezüst fél hol, és arany csillag ragyog; a felső osztály ezüst mezejében fehér mén nyargal, az alsó osztály arany mezejében hármas fehér halom közepsőjén kék mezű kar, kivont kardot tart, s annak hegyén levágott törökfej vérzik. A paizs fölötti sisak koronáján a leírt kar könyököl a kivont karddal, két sas-szárny között, melyek közűl a jobb oldali félig ezüst, félig kék, a másik félig kék, félig arany. Foszladék jobbról ezüst-kék, balról arany-kék.[990]*

347A nemesség szerzők közül Ignácz a sasvári apát szomorú történelmi nevezetességre tett szert, miután mint összeesküvéssel vádolt fölségsértő Budán 1796-ban hóhér pallós által végezte életét.

[link]

2017. dec. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat :)


Kedves első válaszoló - Igen sokat ad ki, de viszont ha jobban megfigyeljük azok egyik sem a Martinovics család cimere.


Kedves második válaszoló - Nagyon szépen köszönöm ezt az információt, nagyon hasznosnak találom és ahogy olvastam be-be ugrott a cimer.


U.i. Megpróbálom még megtalálni én is, viszont nagyon szépen megköszönném aki megtalálná a képet is róla, bármilyen formában.

2017. dec. 18. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!