Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Szeretném felvenni Édesanyám...

Szivárvány000 kérdése:

Szeretném felvenni Édesanyám vezetéknevét és tudom, hogy maga az eljárás 10. 000 forintba kerül, de mennyi az összköltség?

Figyelt kérdés

A személyes iratokat biztosan cserélni kell! Milyen régre kell még időben visszamenni további iratok módosítása céljából?

Gondolok itt például bizonyítványokra, a saját születési anyakönyvi kivonatomra, keresztlevélre, stb, illetve házassági anyakönyvi kivonatra, a gyermekünk születési anyakönyvi kivonatára, a közös lakás szerződésére.


Így összesen milyen kiadásokkal kell számolni?


Köszönöm szépen a válaszokat és a segítségeteket!



2018. aug. 21. 13:09
 1/4 anonim ***** válasza:
18%
A keresztlevel nem hivatalos irat, így az eleve nem kell. Miután valószínűleg jóval 20 felett vagy, az egész nevcsere procedúra értelmetlen is.
2018. aug. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%
Minden személyes okmányt cserélni kell: jogosítvány, útlevél, forgalmi enegdély, személyi igazolvány, lakcímkártya, TB-kártya, adókártya, és biztos hagytam ki pár dolgot. Nem két fillér lesz.
2018. aug. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Metionin ***** válasza:
100%
Személyi és lakcímkártya 2000 ft, adó és taj ingyen, keresztlevelet nem cserélik, az nem irat. A születési anyakönyved ára a 10 ezerben benne van, a házasságit meg a gyerekekét nem tudom hogy kell-e változtatni. Bizonyítványokat nem kell, azokhoz csak csatolod az okiratot a névváltoztatásról.
2018. aug. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Gyerekét is kell, mert onnantól az anyja neve változik az irataiban.
2018. aug. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!