Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hol tudnék egy, az első...

Hol tudnék egy, az első világháborúban eltűnt ükszülőnek utánanyomozni?

Figyelt kérdés
Tehát az illető az első világháborúban tűnt el, csak a nevét tudni, illetve, hogy hol született. Van-e valamilyen adatbázis, ahol kifejezetten keresni tudok rá? Egyenlőre guglizással még nem sokra mentem, ezért érdekelne, hogy van-e valami egyszerűbb lehetőség?

2018. okt. 10. 19:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Próbáld meg itt

[link]

2018. okt. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hadtörténelmi Levéltár és Irattár

[link]

2018. okt. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Itt csak második világháborús névsor van.
2018. okt. 10. 19:48
 4/13 anonim ***** válasza:
Levéltárban próbáld meg..
2018. okt. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A születési hely szerinti halotti anyakönyveket nézegesd, sok-sok évre előre is. Eltűntek esetében mire megtörtént a holttá nyilvánítás, elég sok év telhetett el. Ilyenkor általában a születési vagy utolsó lakóhely szerinti halottiba jegyezték be utólag.

Nagyon sok I. világháborús bejegyzést találtam 20-30-as évekbeli anyakönyvekben is.

2018. okt. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Hálásan köszönöm!


Annyit sikerült kiderítenem, hogy az illető eltűnt, nem kapott a család értesítést arról, hogy meghalt. A szülei nevét nem tudom. A születési helyén az illető nevével találtam 4 darab személyt ugyanezzel a névvel, akiket a katolikus egyház keresztelt meg az 1800-as évek végén (ugyanabban az évtizedben, tehát 1870-es évek) ebből a 4 személyből bármelyik lehet ő.... A hadtörténeti levéltárhoz csak úgy tudok kérelmet beadni, ha tudom a szülők nevét. Hát nem egyszerű a helyzet.

2018. okt. 11. 10:04
 7/13 anonim ***** válasza:
Ötöskének igaza van. Én is olvastam olyat, aki meghalt a háborúban, de csak 5 évvel később lett bejelentve az anyakönyvbe.
2018. okt. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Annál a 4-nél a szülők mindegyiknél mások? Nézd meg a születésinél nincs-e valami széljegyzet a halál idejére vonatkozóan, illetve nézd át a halottiakat a születésük évében 3 még tovább. Havalamelyiküknél azonos szülőket találsz, a korábban születetett már ki is zárhatod. Akkoriban nagy "divat" volt a korábban elhalt gyermek keresztnevét adni az újszülöttnek. Kutatásaim során találkoztam olyan családdal, ahol akár 3-4 ugyanolyan nevű gyermek is született, de csak az utolsóként született érte meg a felnőttkort.
2018. okt. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
*3 = + még tovább...
2018. okt. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Egyébként azóta utánakerestem az Österreichische Nationalbibliothek oldalán is, ahová fel vannak töltve az első világháborús veszteséglisták is (Verlustliste, Verlustliste Alphabetisches Verzeichnis, vagy Nachrichten über Verwundete und Kranke), itt szöveg alapján is lehet keresni. Sok ugyanazt a nevet viselő katona van, mégsincs egy sem, akinek a születési helye megegyezne az övével. Miért lehet ez? Hogy tűnhet el valaki nyomtalanul?
2018. okt. 11. 20:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!