Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Family search catalogok közt...

Family search catalogok közt hol találok keresztelési bejegyzést Eraberg, Morvaországból?

Figyelt kérdés

Egyik ősanyám ott született és nem találom family search-ön.

1873.szept.30-án született Erabergben (lehet rosszul olvastam)


Szülei Schreivogl András és Nebenfüler (vagy Vebenfüler) Julianna



2018. okt. 12. 18:46
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem tudom kiolvasni,de minden esetre köszönöm szépen.Eszméletlen nagy vagy!!!!! Atya világ,eszméletlenül örülök :)
2018. okt. 13. 22:04
 12/14 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen! Ennek az írástípusnak németül külön neve van, Kurrentschriftnek hívják. Én is könyvből tanultam meg olvasni, amikor szembesültem vele, hogy a német, osztrák, cseh, lengyel és szlovén anyakönyvek nagy többsége ezzel az írással íródott. De magyar anyakönyvekben is találkozni vele, főleg sváb falvakban, ahová német nyelvterületről érkezett a pap.
2018. okt. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Nagyon kriksz-kraksz de remélem megszokja a szemem és tovább jutok a kutatásban :)
2018. okt. 13. 22:33
 14/14 A kérdező kommentje:
Telefonról samsung galaxy j5 nem engedi kutatni? AdobeFlash kell hozzá,de telefonon nincs,laptopom meg szervízben :(
2018. okt. 14. 19:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!