Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A kinézet alapján mennyire...

A kinézet alapján mennyire lehet következtetni a genetikai származásra?

Figyelt kérdés

181 cm, átlagos (alapvetően atletikus) testalkatú, 29 éves férfi vagyok. Hajam gyerekkoromban szinte platina szőke volt, mostanra bebarnult. A testszőrzetem mindenhol szőkésbarna, kivéve a szakállam, mert az szőkés-vörhenyes. A bőröm eléggé világos, gyerekkoromban állandóan vért vettek tőlem, azt hitték vérszegény vagyok (gondolom azért is, mert 0 RH- vagyok), pedig egyáltalán nem voltam az sosem, csak nagyon fehér. Magas homlokom, mélyen ülő szemeim, keskeny szám, széles orrom, nagy fülem, és tojásalakú fejem van (nem vagyok túl szép látvány :)).

Van egy testvérem, ő 180cm magas, de +10 kilóval nehezebb, jóval izmosabb testalkat, mint én, és neki a haja is, mindene vörös.


Azt tudom, hogy anyai nagyszüleim délebbről származnak, de apai dédnagyanyámnak égővörös haja volt.

Ez alapján lehet valószínűsíteni, hogy egy erős északi/skandináv vérvonal van bennem, vagy ez butaság?



2018. nov. 29. 15:36
 1/10 anonim ***** válasza:
11%
EZ butaság!
2018. nov. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ezzel az erővel írnek is gondolhatnád magad, ott a leggyakoribb a vörös haj.

De bármi lehetséges, kezdj felállítani egy családfát - nem ördöngösség és szórakoztató időtöltés is - abból sok érdekes dolgot megtudhatsz!

2018. nov. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tervbe van véve a családfakutatás, meg a myheritage és hasonlók is, de most nem annyira aktuális.
2018. nov. 29. 16:24
 4/10 A kérdező kommentje:
Csak gondoltam megkérdezem :)
2018. nov. 29. 16:24
 5/10 kreténpali ***** válasza:
55%

Biztos nem Afrikából...


Lehet következtetni, de vannak domináns vonások és valószínűleg az őseid is keveredtek valamennyire.


Van még pár tulajdonság, amiből lehet következtetni, pl milyen ételeket szeretsz, tengeri ételeket, vörös húsokat, fehér húsokat, tejet tudod-e emészteni vagy nem. Bírod-e a hideget vagy a meleget stb...


Testmagasságnál van egy olyan jelenség, hogy a generációkon keresztül jó módban élő családok egyre magasabbak egy mértékig, szóval ez önmagában nem zár ki semmit.


Csak érdekességképpen:

[link]

2018. nov. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"Van még pár tulajdonság, amiből lehet következtetni, pl milyen ételeket szeretsz, tengeri ételeket, vörös húsokat, fehér húsokat, tejet tudod-e emészteni vagy nem. Bírod-e a hideget vagy a meleget stb..."


Valóban lehet ilyenekből is következtetni? Ez öröklődik?


Ételek: húsok (marha, csirke, disznó, vaddisznó, nyúl), halak (főleg a lazac, ponty, hering), "tenger gyümölcsei", kagylók, rák, a tejet imádom, megiszok naponta közel 2l-t... a tésztafélék közül inkább a nokedli, a többit csak akkor ha hússal készülnek; de a főzelékeket pl. nagyon szeretem (borsófőzelék, zöldbab főzelék elsősorban).

A hideget akkor bírom, ha jól fel vagyok öltözve :)

De a havat és a telet úgy általában szeretem.


Az oldalt felveszem a kedvencek közé.

2018. nov. 29. 17:00
 7/10 anonim ***** válasza:
A MyHeritage-on most akciós a DNS-teszt. Ennél olcsóbb nemigen lesz.
2018. nov. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 kreténpali ***** válasza:
24%

Ismerek olyat, aki bírja a hideget, zsírpárna van a térde fölött úgy, hogy egyébként nem kövér, imádja a tengeri ételeket, akár nyersen is, szóval tuti eszkimó ősei vannak. Egy másiknak szinte semmi arcszőrzete, azzal hecceljük, hogy 1/5 rész indián.

Ismerek olyat, aki imádja a birkahúst és a meleget, szóval valami közel keleti vér lehet benne.


"Valóban lehet ilyenekből is következtetni? Ez öröklődik?"


Ugye a feketék jobban bírják az UV-t, a fehérek jobban tartják a hőt. Az ázsiai népek, de főleg a nomádok jobban emésztik a tejet, természetes úton egy kor után a tej lebontása nehéz. Az ázsiai népek egyre keletebbre egyre rosszabbul bontják az alkoholt.

Vannak örökletes dolgok. Az adott környezetben mindig eltérő tulajdonságok érvényesülnek jobban, akinek kicsit nő a túlélési esélye, szóval jobban is fog terjedni egy adott területen, szóval, ja.

Mondjuk az ételeknél a hiánybetegségek, az évszakok változása a raktárazás és az import ételek bekavarhatnak, az ízfokozókról és édesítőszerekről most inkább nem is beszélek.

2018. nov. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
43%
kreténpali: remélem, ezeket viccnek szánod és még véletlen sem gondolod komolyan - mert borzasztó nagy otobaságokat írogatsz.
2018. nov. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a vörösesség utalhat kelta származásra vagy keltáktól származó nemzetektől származásra (például: írektől, skótoktól, walesiektől, illetve kisebb nemzetektől). A magasság és a szőkeség pedig utalhat germán vagy skandináv, illetve valamivel kisebb eséllyel balti származásra (például: germánból az eredeti németektől (főleg északabbra élnek), skandinávból finnektől, norvégoktól, svédektől, baltiból pedig észtektől, lettektől, litvánoktól). Esetleg még szóba jöhet az orosz származás is (mégis hosszú ideig itt voltak).
2021. aug. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!