Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vegyem rá a makacs...

Hogyan vegyem rá a makacs anyámat, hogy megengedje, hogy saját magam döntsek a kinézetemről? 15/L (Többi lent)

Figyelt kérdés
Már fél éve le szeretném vágatni a hajam, de nem engedi, ahogy a színezést /1-2 hét után kikopó festékkel/ sem. Nem engedi, hogy kilyukasztassam a fülemet, ezenkívül folyamatosan kritizálja az öltözködési stílusomat. Szeretném végre kicsit a saját kezembe venni a kinézetemet, a személyiségemre formálni. Hogy érjem ezt el? Tapasztalat esetleg? Ez bizalomtól függ? Miért ilyen makacs?

2016. szept. 5. 15:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
39%

Vágd le magadnak a hajad :)

Vagy nélküle menj fodrászhoz.

Színezést lehet, hogy a suliban nem néznék jó szemmel. Nem tudom, nálatok mik a szabályok. Talán ezért nem engedi. (Egyébként van olyan színező, ami nem jön ki, saját tapasztalat :)

Fülbevalót szeretnél? Vagy valami extrémebbet?

Hogy öltözködsz, ami nem tetszik neki?

Normális határokon belül érdemes lázadni, hiszen ez a tinikor velejárója.

2016. szept. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
75%
Én nálam is így volt és én elmentem egyedül fodrászhoz hajat vágatni. Persze utána volt hiszti de egy fél hónap után elmúlt.
2016. szept. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
14%

Ne szólj bele, az én életem! / Rossz anya vagy!

Ezt a két mondatot nagyon szokták szeretni. Ezek után lehet, hogy le sem sz*rná többé, hogy mit csinálsz, te pedig boldog lehetnél.

2016. szept. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
8%

Munka-albérlet-saját élet.

Tiéd a pálya.

2016. szept. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
94%
Szóval csak az döntheti el hogy öntözködjön meg milyen legyen a haja, aki már nem otthon lakik?
2016. szept. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
55%
Nem ismerjük a körülményeket. A hajvágást biztos megengedné normál esetben, de ezek szerint nem bízik benned ilyen téren. Oké, biztos az anyuka is vaskalapos egy kicsit, mert valóban engednie kellene a 15 éves lányának, hogy úgy nézzen ki, ahogy ő szeretne. Csak nem tudjuk, hogy a kérdező épp milyen korszakát éli. Lehet, hogy kitalálta, hogy punk lesz, és 1 centisre akarja vágatni a haját, meg befesteni lilára. Azt én sem engedném. De a festést, színezést sem, mert szerintem mindenkinek úgy szép a haja, amilyen színű eredetileg. Főleg gyermekkorban (18 év alatt).
2016. szept. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Körülbelül a vállam feléig szeretném levágatni a hajam. Szerintem nem túl nagy kérés ez.
2016. szept. 5. 18:03
 8/17 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem vágasd olyanra amilyenre szeretnéd, és ha egyéb dolgokban is ilyen akaratos az anyukád akkor költözz el majd ha még nősz egy kicsit és el tudod tartani magadat
2016. szept. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
77%
Hova költözzön el ilyen fiatalon?
2016. szept. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
17%

Ja, hogy ahhoz nem fiatal, hogy a saját anyját, aki miatt tud élni, mert amúgy már régen vége lenne, kibeszéljen tiszteletlenül???

Ha majd a saját életét éli, akkor azt csinál, amit akar. Addig meg vagy bírja ki, vagy menjen Isten hírével. Tiszta szégyen az ilyen gyerek, aki ilyen dolog miatt a saját anyját kidumálja. De nem ő az egyetlen, naponta több tucat ilyen életképtelen mamlasz kamasz van. Régen az ilyenek már dolgoztak, de a mostaniaknak túl sok a szabadideje az értéktelen dolgokon gondolkodni.

2016. szept. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!