Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Érdekelne, h. van-e olyan...

Érdekelne, h. van-e olyan családfa-kutatással/ génmeghatározás foglalkozó oldal (cég), amelyik pl. azt is meg tudja mondani, milyen százalékban található bennem a Neander-völgyi génjei?

Figyelt kérdés

Most nézek egy műsort a Viasat History-n.

Sok újdonságot mondanak az első, ill. az előemberekről, az emberi faj eredetéről. Pl., h. a Homo sapiens a Neander-völgyi emberrel keveredett, lettek közös utódjaik (erre a Galileában talált koponya a bizonyíték).

Én 25 éve tanultam ezt, nem volt még kromoszóma-meghatározásra képes genetikai vizsgálat, ill. a szénizotópos sem létezett.

Most szeretném valamely. céggel feltérképezni a génállományomat, ill. rávenni még néhány távoli rokont (jelenleg 2000 körüli elő rokonom van, csak nekem van 22 unokatestvérem, 200-nál több másod-unokatestvérem, az ő családjaik, leszármazottjai (van aki 70 éves), szóval nagyon sokan vagyunk. Szeretném 'rendszerezni' a családot :)



#családfakutatás #kromoszóma #géntérkép #Ancestry #génmeghatározás #Neander-völgyi ember
2018. dec. 1. 20:12
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Vannak ilyen cégek, de nagyon gagyik.

Gondolj bele, csak egy sima apasági teszt 300 euró, akkor egy teljes, részletes géntérkép hogy jön ki 150-ből??? Elárulom: sehogy. Az általad megadott adatokból, statisztikai elemzéssel dolgoznak.

Nyilván vannak teljes géntérképet elkészitő cégek is, de az nagyságrendekkel többe kerül.

2018. dec. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Szálj le a falvédőről és kevesebb horror filmet nézz.
2018. dec. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
38%

"milyen százalékban található bennem a Neander-völgyi gén"

"szeretném 'rendszerezni' a családot"


te se vagy nagy véleménnyel a rokonságról :D

2018. dec. 2. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ált. tisztában vagyok a családdal, de csak kb. 4 generációval visszafelé. Anyukám részéről 'dunai svábok', apai nagyapám szlávos fizimiskájú, apai nagymamámnak viszont erős ázsiai beütése van (ősmagyar archetípus, kissé húzott szem, nyitott szemnél nem nagyon látható szemhéj, erős arccsontok, kb. mint Csukás I, Schütz Ila, Nagy Feró), kíváncsi lennék, h. bennem milyen génekből van a legtöbb.

Mostanság derült ki, h. a legtöbb európai emberben 0,5-5 %-ban a Neander-völgyi génjei is jelen vannak, pedig korábban azt gondolták, h. előember és H. sapiens nem keveredett, de mégis. Sőt, ázsiai emberekben is megtalálták a nyomait.

Ez nem horror, még csak nem is sci-fi, mostanra bizonyított tény ;)

2018. dec. 2. 13:56
 5/8 A kérdező kommentje:

Igazából olyan céget keresek, aki megmondja, h. milyen génjeim vannak, nem csak a korábbi vizsgálatok kapcsán összegyűjtött adatokból valószínűsített eredményt közöl.

Családom: nagy részük tanult, diplomás - nincs velük gond, alapvetően jó véleménnyel vagyok róluk.

Én: rendelkezésem áll az erre fordítandó összeg.

2018. dec. 2. 14:00
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A MyHeritage és az Ancestry is foglalkozik ezzel (a Neander-völgyi embert mondjuk nem tudom).


[link]


[link]


Adsz nekik egy kis nyál mintát, pár hét múlva küldik az eredményt. Milyen százalékban vagy britt-francia-szlovák stb...

Emellett, a meglévő DNS adatbázisukban is keresnek neked rokonokat.

2018. dec. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 TR75 ***** válasza:

[link]


Karácsonyig 30% kedvezmény.

2018. dec. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Még csak annyit, h. gondolom, az egyes 'cégeknek' más-más az adatbázisuk, így ha leadom az egyik helyen, akkor a másik helyen levő esetleges egyezések nem derülnek ki.

Vagy átadják egymásnak az eredményeket, lefuttatják az egyezéseket?

2018. dec. 8. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!