Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Családi kapcsolatok » Családfa

A kérdés

Azt olvastam valahol, h. a családfa-kutatáshoz van vmi. Program, szoftver, amivel lehet rögzíteni a családtagokat. Ismertek ilyet?

Mi a neve? Mennyibe kerül? Honnan lehet letölteni? Stb.

Keress kérdéseket hasonló témákban: családfakutatás, szoftver, program, családfa

2018. dec. 3. 14:50  Privát üzenet  

A válaszok
[link]

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont 2018. dec. 3. 15:17 Privát üzenet
Lesd meg a MyHeritage.com-ot

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont 2018. dec. 3. 15:17 Privát üzenet
Én is a MyHeritage programját ajánlom, bár oda kell figyelni, ha nem akarod a netre tölteni az adatokat, ugyanis gyakran magától elkezdi feltölte i az adatokat, ez a szinkronizáció. De ezt leszámítva jó a program nagyon.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont 2018. dec. 3. 20:29 Privát üzenet

Nagyon sok van. Az egyik legjobb az Ahnenblatt, ingyenes, magyar nyelven is működik. Ez nem kutatáshoz való, hanem a már felkutatott adatok rögzítésére.

Kutatáshoz első körben a Familysearch-öt ajánlom, ott nagyon sok adat elérhető, és lehet a családfaát is építeni benne, akkor nem kell külön program sem.

MyHeritage sem rossz, de kutatni csak akkor jó, ha szánsz rá némi pénzt és előfizetsz bővebb csomagra. Az alapban alig tudsz valamit megnézni.

Én ezzel kezdtem, le is álltam, mert nem haladtam semerre. Aztán rátaláltam a FS-re, egy ág 1800-as elejéig vissza van vezetve, és a többi is elég szépen alakulgat, csak nálam sok a határon túli szál, amit nehéz lekövetni, de dolgozom rajta.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont 2018. dec. 3. 20:43 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Érdekelne, h. van-e olyan családfa-kutatással/ génmeghatározás foglalkozó oldal (cég), amelyik pl. azt is meg tudja mondani, milyen százalékban található bennem a Neander-völgyi génjei?
A pèter családnèv mennyire elterjedt, illetve hol a legelterjedtebb?
Hány évesen kezdtetek bele a családfa kutatásba?
Kik a nagyszüleim nagyszülei? Kik a nagyszüleim dédszülői?
Régi képek (nagyon fontos)?
Létezik olyan program amivel családfa szerű gráfot tudok szerkeszteni?

Kérdések a Családi kapcsolatok rovatbólKérdések a Családfa rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!