Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A barátnőmnek semmit nem...

A barátnőmnek semmit nem enged az apja és sokszor kritizálja is. Mit tehetne?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm, 18 éves. Az apja nem engedi el sehová. Mindig csak ordibál vele, hogy nem segít nekik otthon semmiben, pedig ez nem igaz, van, hogy egész nap csak takarít, a kertben segít, stb. Anyukája elengedné, de az apja sokszor azt sem engedi neki, hogy átjöjjön hozzám, mert "Minek?" meg "Állandóan csak csavarogsz". Pedig ez sem igaz, nem olyan típus, aki minden buliból seggrészegen ér haza hajnalban. Van a barátnőmnek egy bátyja, akinek viszont minden meg van engedve, és mindig őt hozza fel példának az apa hogy "Bezzeg a bátyjád..". Egy nyelvvizsgát nem fizet be a barátnőmnek az apja, merthogy "Úgysem tudnád megcsinálni". Néha az anyuka próbál beszélni az apjával, de akkor meg vele ordibál. Ha tehetné, szerintem bezárná a nagykorú lányát a szobájába és soha ki nem engedné. Mit tehetne a barátnőm ilyen helyzetben?
2010. júl. 1. 14:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%
én 17L vagyok, de nálunk az öcsém meg hugom az okosak, ügyesek-.- a válaszokra én is kivi vok:P
2010. júl. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
A barátnődnek a talpára kéne állnia, és megmondani az apjának, hogy nagykorú innentől kezdve semmi köze hozzá mit csinál, persze mivel eltartják nyilván segít otthon, de ahhoz,hogy szabadidejében hová megy semmi közük. Én mihamarabb melót keresnék és elhúznék otthonról albérletbe. Apámat meg leoltanám, hogy a személyes ügyeimbe ne szóljon bele.
2010. júl. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Utolsó: ez sajnos azért nem ilyen egyszerű... az nem jelent szinte semmit, hogy betöltötte a 18-at...
2010. júl. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

Mit gondoltok arrol a variaciorol, hogy az apa "tulszereti" a lanyat? Annyira szereti, felti, hogy az mar feltekenyseg.

Szerintem is a legjobb megoldas elkoltozni otthonrol - bar ez biztosan nagyon nehez technikailag.

2010. júl. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Nagykorú szóval én a helyében elhúznék otthonról keresnék egy jó munkát és mennék albérletbe addig meg meghúznám magam az egyik barátomnál és kész. Nincs joga beleszólni az életébe és miaz hogy egy 18 éves lányt nem enged el a barátnőjéhez?
2010. júl. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%
Utsó előttinél a pont, az én faterom is ilyen..
2010. júl. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
És ha nem tudna munkát találni, mert még 2 éve van érettségiig? :/
2010. júl. 3. 13:10
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Én se fizetném a nyelvvizsgát ha 18 évesen még nem fejezte be a sulit.
2010. júl. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Utolsó arról hallottál már, hogy 5 éves középiskola?? Már szinte minden suliban van egy ilyen osztály, arról nem beszélve, hogy lehet év vesztes is, vagy előbb szakmát tanult, aztán elment 3 éves suliba érettségire...
2010. júl. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ja, ez elég gyökérség volt, nekem is volt osztálytársam, aki 18 évesen 11.-es volt, pedig nem bukott soha...



Igazából tényleg csak az a megoldás, ha le tud lépni és eltartja magát.

2010. júl. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!