Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mit lehetne tenni, hogy...

Mit lehetne tenni, hogy minden rendben legyen? MÁR NEM SOKÁIG BIrom.

Figyelt kérdés
Anyukámnál lakunk,a párommal és van egy 1 éves babánk is.Sajnos semmi lehetőségünk sincs külön lakásra,albérletről meg nem is beszélve,azt nem tudnánk fizetni.Nem birom már,hogy anyukám állandóan megjegyzéseket,beszolásokat tesz,vagy rám vagy a páromra,én vagyok két tüz között,mert semelyiket sem akarom megbántani.De sajnos amit nem szabadna mindig a páromon csattan,rajta töltöm ki.Mit lehetne ebben az esetben tenni szerintetek,én fogok kikészülni.nem akarom elvesziteni a párom.
2010. júl. 1. 14:47
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
76%

"Tehát csak tervezett babák születnek meg...gratula"


Az okosak szerint igen:) Mert aki védekezik, az tuti nem lesz terhes..(szerintük)

2010. júl. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
34%
Érdekes, én védekezem és nem voltam még terhes... (tabletta mellett 99.9% a védelem, ha a kérdező beleesett a maradék 0,1%-ba, akkor elnézést)
2010. júl. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 A kérdező kommentje:
Bocsi de gusztus......vagytok,nem ezt kérdeztem,látom ide csak ostobák járnak,tisztelet a kivételnek.
2010. júl. 1. 15:51
 24/50 anonim ***** válasza:
70%
Igazuk van azoknak, akik azt írják, hogy hiba volt az anyuka nyakára szülni a gyereket. Amíg ott laktok végig megmarad a konfliktus. Azon gondolkoztatok már, hogy akkor mi lenne, ha anyuka közölné, hogy nem hajlandó tovább a kedves párodat elviselni és menjetek amerre láttok? A gyerek akkor is a ti felelősségetek! Nektek kell otthont, anyagi biztonságot teremteni a számára. Erre a jelek szerint nem vagytok képesek. Éppen ezért nem kéne lepontozni azokat, akik azt mondják, hogy felelőtlenség volt a gyereket így bevállalni. Annak is igaza van aki azt mondja, hogy amennyiben nem találtok megoldást a költözésre, hamarosan vége lesz a párkapcsolatodnak is, aztán ott leszel ahol a part szakad. Ha már ilyen ügyesen és felelősségteljesen szültél egy gyereket, akkor most tessék bölcsődébe adni és visszamenni dolgozni (ha egyáltalán volt munkahelyed, ahonnan szülni mentél). Akkor majd keresel annyit, amennyiből egy albérletet ki tudtok fizetni és megoldódik a probléma. Mást nagyon nem lehet csinálni ebben a helyzetben, mivel a lakás anyukádé. Ha túlfeszítitek a húrt nála, könnyen az utcán találhatja magát a párod. Téged nem hiszem, hogy kidob a gyerekkel, de a párod neki csak egy megtűrt személy, akivel csak a vita van és a veszekedés. Ennyi idősen nem hiszem, hogy ez hiányzott neki.
2010. júl. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
86%

Csesszétek meg, nem az a lényeg, hogy előre megtervezni a babát, hanem hogy a minimális feltételt megteremtse az ember, hogy a baba jó lelki közegben, idegeskedéstől mentesen nevelkedhessen, és ne egy neurotikus, lelki nyomorék legyen belőle, aki felett mindenféle probléma miatt tépték egymást pici korában.


Akik a babatervezést és a körülmények megteremtését tartják fontosnak, azok nem azért mondják ezt, mert hülye robotok, akik utálják a kisbabákat, hanem pont azért, mert tudják, hogy egy kisbaba milyen érzékeny mindenféle behatásra, ha állandó feszültség van a családban.


Épp az az ostoba önzés, amikor ezekre a hatásokra nem gondolva pottyantják ki a gyerekekt, akiknek az ellátására sincs keret... és éppen az bizonyítja a baba iránti önzetlen szeretetet, hogy a kisbabának előbb mindent meg akar az ember teremteni, hogy a babának legyen a legjobb.

2010. júl. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
18%
Azt a 2 szót hogy hiba és szülés szerintem ne említsétek egy mondatban!!!!!
2010. júl. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
40%
Tehát csak pénzzel és saját lakásban lehet boldog és kiegyensúlyozott egy gyerek?!
2010. júl. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
85%

Nem,nem csak pénzzel,de pénz is kell a gyerekneveléshez akkor is ha mindenféle drága luxuscikket mellőz az ember,ezt mindenki tudja akinek van gyereke.....

És családi légkör,ez meg a legkevésbé nem nevezhető annak hogy az anyja baszogatja őket,a kapcsolat szép lassan megromlik az anya és az apa közt..állandó feszültség


ÉS ez a feszültség nem lenne,ha külön élnének,ennyi. Nem kell kiforgatni mások szavait,mert elég primitiv dolog.

2010. júl. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
82%
A pénz nem boldogít, de a hiánya garantáltan feszültségeket szül. Minden családban vannak viták, de ahol pénz nincs, ott garantáltan halmozottan. Ráadásul jelen helyzetben a pasas és az anyuka viszonya soha nem volt kiegyensúlyozott, tehát már egy eleve robbanásig feszült légkörbe került a gyerek, aki még tovább tetézte az anyagi problémákat (mivel rá is rengeteget kell költeni), ami által még lehetetlenebb helyzetbe kerültek. Nehogy azt mond nekem, hogy az a gyerek boldogabb, ahol folyton megy a veszekedés, az üvöltözés. Ráadásul egy ilyen feszült élet megöli a legnagyobb szerelmet is hosszútávon. Szerintetek ez a tökéletes a gyermekneveléshez? A gyerek sem hülye, csak kicsi. Érzi ő is ilyenkor, hogy baj van.
2010. júl. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
85%
Nem csak lakással és pénzzel, hanem egy olyn MINIMÁLIS anyagi szinttel, hogy ne kelljen a szülőknek feszültnek lenniük, hogy mikor dobják őket ki az albérletből, vagy a hárpia nagyszülők stb., mindenkinél máshol van ez a szint, de ismerni kellene, és minimálisan teljesíteni, mielőtt egy sérülékeny kis embert vállal az ember... Az első néhány években annyira érzékeny a baba minden hatásra, hogy elképesztő.
2010. júl. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!