Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mit lehetne tenni, hogy...

Mit lehetne tenni, hogy minden rendben legyen? MÁR NEM SOKÁIG BIrom.

Figyelt kérdés
Anyukámnál lakunk,a párommal és van egy 1 éves babánk is.Sajnos semmi lehetőségünk sincs külön lakásra,albérletről meg nem is beszélve,azt nem tudnánk fizetni.Nem birom már,hogy anyukám állandóan megjegyzéseket,beszolásokat tesz,vagy rám vagy a páromra,én vagyok két tüz között,mert semelyiket sem akarom megbántani.De sajnos amit nem szabadna mindig a páromon csattan,rajta töltöm ki.Mit lehetne ebben az esetben tenni szerintetek,én fogok kikészülni.nem akarom elvesziteni a párom.
2010. júl. 1. 14:47
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
90%

Hasonló dolog volt nálunk is.Annyival fűszerezve,hogy én elvált vagyok és úgy van egy fiam.A párom szüleinél éltünk.De sok volt a vita a párom és szülei között.Így neki álltunk albérletet nézni,amiből szerencsénkre ház vásárlás lett:D

Mi is akartunk közös babát de semmi ként se a szülőkhöz.

Nem kell azokat lepontozni akik a sor rendet írták,mert igazuk van

2010. júl. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
100%
Én is átéltem hasonlót, gyerek nélkül, és mi el tudtunk menni, elöször férjem szüleihez, utána saját lakás. Szerencsére. Azóta minden jobb. Eleinte velem volt a gond, utána a férjemet nem tudták elfogadni. Nehéz helyzet. Nekünk a beszélgetés nem segített.
2010. júl. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
51%

anyukádnak, meg neked is be kéne látni, hogy ezzel nem tesztek jót se a gyereknek, se magatoknak.

és igen, ha sejtetted, hogy vannak konfliktusok közted és anyukád közt, valamint nem annyira bírja a párodat, hogy képesek legyetek együtt lakni, akkor nem kellett volna még pluszba gyereket is szülnöd.

2010. júl. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
84%
Keressetek olyan munkahelyet,ahol adnak lakást.
2010. júl. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
49%

Szia!


A véleményem a következő:NEM ANYUKÁD A HIBÁS,HANEM TI!!!A kialakult helyzetet ugyanis Ti idéztétek elő azzal,hogy a pároddal ott maradtatok Nála lakni,és ráadásul még szültél is egy gyereket a nyakára.Gondolom,Te is tudod a szíved mélyén,hogy anyukád mindig is olyan volt,amilyen,a párodat sem igazán kedvelte,ergo logikus lett volna előbb akár hitel felvételével és minimális kezdőtőkével önálló életbe belekezdeni,és utána gyereket szülni,ne más nyakára.Ne haragudj,de ha ép ésszel belegondolsz,Te sem örülnél neki,ha idős korodra a saját gyereked felelőtlensége miatt ennyi gond a nyakadba szakadna.Valószínűleg a SAJÁT HÁZADBAN Te is joggal lennél háklis,ha az Ő helyében lennél.Szóval vagy tűrsz és elfogadod a helyzetet,vagy léptek a pároddal költözés ügyében.Természetesen ez nem ilyen egyszerű,ez nyilván gyerekszülés előtt jóval könnyebb feladat lett volna (anyagilag is,és minden szempontból).Mégis azt mondom erre: Ti főztétek,egyétek meg!

ne haragudj,de ha valaki hibázik,és utána panaszkodik,siránkozik,meg hárít,és nem vállalja a felelősséget a tetteiért,az nem felnőtt ember.S még mielőtt a fejemhez vagdalnál dolgokat,hogy senki semmit sem rakott a seggem alá,ugyanis minden segítség nélkül ketten értük el a párommal mindazt,amink van.Most mondhatod,hogy gonosz vagy buta vagyok,nem érdekel,én így látom a dolgokat.Talán azért,mert van józan eszem.

2010. júl. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
51%
Csak akkor szülök ha van hova. Innentől nincs apelláta.Ennyi.
2010. júl. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
32%
Erdekes a valaszolok tobbsege igen szerencses alkat, kb. csettintesre szul, akkor, amikor akarja, nem elobb - mert igenis elofordul, meg vedekezes mellett is - es nem utobb (van akinek nehezen jon ossze a baba, pluszba meg vedekezzen evekig, mert anyjanal lakik...). Gratulalok minden bunko valaszolonak.
2010. júl. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
76%
Az a nagyon szomorú a gondolkozásodban kedves utolsó, hogy te az a típus vagy, aki ha teherbe esik fiatalon, lakás, biztos megélhetés, stb. nélkül és nem lesz aki eltartja, halálosan meg lesz sértődve. Pedig ezt meg kellene érteni, hogy a gyermekedért te és az apa, és csak is ti vagytok felelősek! Ha senki nem segít semmivel, nem ad egy árva fillért sem, nem biztosít lakhatást, nektek akkor is meg kell oldani, mert a kötelességetek. Sajnos túl sok olyan nő van akinek tényleg csak annyi esze van, hogy megszülje a gyereket, aztán szépen szétteszi a kezét és várja, hogy perkáljanak. A szülők, az apa, az önkormányzat, bárki, csak neki ne kelljen két szalmaszálat sem keresztbe tennie. Igen ám, de mi van akkor ha senki nem sajnálja meg és azt mondják, hogy egye meg amit főzött? Hát olyankor szívás van és leginkább a gyereknek, mert ő lesz az, aki ide-oda lesz dobálva, aki nem kap majd normálisan enni, aki nem mehet el soha egy osztálykirándulásra meg sehová, mert nem lesz miből. Sőt, ahogy én látom, még ilyenkor sem kap észbe a "szenzációs mártír anyu", még ilyenkor is mindenki más hibás a kialakult helyzetért csak ő nem, aki ezt az egészet megelőzhette volna, de nem tette.
2010. júl. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
66%

Így van,nehogy már anyukád legyen a fő gonosz,mert besokallt!Érdekes,van gumi,van fogamzásgátló tabletta,létezik lakástakarék,takarékszámla,lakáshitel,stb.Elenyésző eset,hogy valaki védekezés nélkül teherbe esik.Az sajnos nem elenyésző,hogy valaki gondolkodás nélkül vállal és szül meg egy gyereket.Anyukádnak nem lenne kötelessége a szárnyai alá venni titeket az idők végezetéig.

Nem tartom magamat bunkónak,csupán ennyi a véleményem.A piros kezecskét pedig használjátok egészséggel!

2010. júl. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
66%
Elenyésző eset,hogy valaki védekezés mellett teherbe esik,bocsánat,ezt akartam írni.
2010. júl. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!