Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Másnak is nehezen emészti meg...

Másnak is nehezen emészti meg a párja, ha sokat kell dolgoznia?

Figyelt kérdés
A kialakult gazdasági helyzet miatt (görög válság, FIDESZes elszólások, bankok adóztatása stb.) nagyon sok a munkám, napi 14-15 órát dolgozom heti 6 napon. Mivel jórészt itthon dolgozom, ezért mikor a párom itthon van elég sokat nyüstöl, hogy miért muszáj nekem annyit dolgozni és, ha betervezünk valami esti programot, akkor állandóan bejön és megkérdezi, hogy mikor végzek már? Persze tudja a választ, csak nehéz neki is, hiszen itt vagyok a lakás túlsó oldalán testben, de úgy kéne tennie, mintha ott se lennék. Mivel tudnám lekötni a figyelmét?
2010. júl. 2. 02:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Az en ferjem is kb. ennyit dolgozik es mellette meg tanul is. Neha nehez, de belegondolok, hogy ertunk teszi es ez hosszutavon a javara valik. Van gyereketek? Mert nekunk van es igy van mivel lekotni magam...de ha a feleseged nem tudja lekotni magat, lehet tanulni, egyedul kikapcsolodni. Ezt el kell fogadni vagy akkor kozos megegyezes alapjan nem vallalni ennyit. Gondolom, hogy atmeneti ez nalatok, ha a valsagra hivatkozol. Meg uj a felesegednek a helyzet, igy el kell neki magyarazni, hogy ez nem lesz igy mindig es konkretan meg kell neki mondani, hogy ez meg kb. 6 honapig lesz igy vagy egy evig...szoval, hogy tudja, hogy mire szamitson.
2010. júl. 2. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%

Csóró ember az élete végéig dolgozik, éjt nap alá téve. Ezt jól jegyezd meg!!! Én 20 éves házas vagyok, és mindvégig ez ment. Na, most 2 hónapja megkaptam! Munkanélküli a férjem, itthon van állandóan, most majd ezért fájhat a fejem!

Szerintem nem a Te dolgod, hogy lekösd a párod, találja már fel magát!!! Felnőtt ember, de azért egy kis közös program is kell legalább 1 x egy héten, lazításnak is jó!

2010. júl. 2. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem természetes, hogy hiányzol neki. Ha nem hiányoznál, az lenne a nagyobb baj. Nehéz lehet neki is, neked is. Gondolom, Te is százszor azivesebben lennél vele, mint a munkáddal. Mindenesetre azt a kis szabadidőt kell tudni tartalmasan eltölteni, amikor együtt lehettek.
2010. júl. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mivel munkáról van szó, amelynek eredményét mindketten élvezitk, jó lenne őt is bevonni, amennyire lehet. Nem tudom, mit csinálsz, de interneten keresni, levelet irni, telefonálni stb. ő is tudna, ha más is a végzettsége.Ezzel egyrészt látná, mit is csinálsz pontosan,másrészt segitene, igy együtt is lehettek, megoszthatod a problémákat, amiket egyébként nem tennél és valószinűleg előbb végeznétek, igy több időtök lenne egymásra.Én biztos ezt tenném. Ha ez nem megvalósitható, akkor magyarázd el neki, hogy azzal segit neked, ha békén hagy és nem kérdezi meg percenként, mikor végzel, mert ezzel is hátráltat.
2010. júl. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
én ha dolgozom (gyed most), akkor 8,5+3 utazás+készülődés reggel (vegyünk egy órát).....szóval te megspórolod az utazást, így ahelyett is dolgozhatsz (ami jó valamilyen szinten).....ha nem dolgozol töltsétek aktívan az időt, mozduljatok ki, ne otthon a tv előtt teljen, amikor meg dolgozol, akkor meg csak az legyen kérd meg h eddig (óra) ne zavarjon utána elviszed sétálni...
2010. júl. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Átéltem én is ezt, bár nem 14-15 órákat dolgozom :)

Úgy oldottuk meg a helyzetet, hogy a páromnak rengeteg dolga volt (az egész háztartást kellett vezetnie, mivel munkanélküli volt, én voltam a "főnöke" és neki az volt a "munkája"), igaz, neki egy borsófőzelék elkészítése is 2-3 órát vett igénybe, így nem nehéz. Másfél óránként tartottam szünetet, akkor kérdezhetett, egyébként google.

Ez így kitöltötte a délelőttjét, amikor végzett és nekem még volt dolgom, akkor vagy elküldtem meglátogatni az anyukáját, vagy le kellett ülnie a gép elé munkát keresni vagy bementem az irodába, esetleg mobilnettel könyvtárba, ott végképp nem zavar senki :)

Mindenképp az a jó megoldás, ha ő addig csinál valami hasznosat, illetve ha kikötöd, hogy mikor tartasz szünetet. Nekem ez a másfél óránként 15 perc vált be, de egyénileg válto, ki kell tapasztalni. Ha fixen megvan, mikor tartasz szünetet, akkor meg fel kell fogja, hogy szünetben beszélsz, nemszünetben dolgozol:)

2010. júl. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
8:12-essel teljesen egyetértek. Ha szeretne Veled lenni, akkor biztosan szivesen besegítene Neked. Így közben is együtt vagytok, és hamarabb is végzel a munkával. Persze csak ha olyan jellegű a munkád, hogy ő is tudja csinálni. Nekem is nehéz lenne, ha a párom ilyen sokat dolgozna, de biztosan segítenék neki, amiben tudok annak érdekében, hogy hamarabb végezzen. Mindkettőnk érdeke lenne.
2010. júl. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%

Nem kell a púder, ez nem a gazdasági helyzet és a kormány miatt van, hanem a saját döntésed. Nincs ezzel semmi baj, csak ha ne háritsd másra a felelősséget.


És legyél tudatában annak, hogy nem normális, amit csinálsz, néhány hétig lehet, hosszú távon nem bírja ki a kapcsolat. Így mérlegelj.

2010. júl. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az én barátom igaz még "csak" tanul, de így is vannak nehéz idők. Eleinte nehét volt megszokni, de mivel szeretem elfogadom így ahogy van, azt a kis időt pedig maximálisan kihasználjuk együtt:)) Addig pedig lekötöm magam én is: rengeteget tanulok(mondjuk nem annyit mint ő), olvasok, barátokkal vagyok stb...


Ha szeret elfogad ilyennek:) De vigyázz, vele is kell törődni. Néha egy kis meglepetés, séta, te főzöl vacsit jót tud tenni...

2010. júl. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Egy német banknál dolgozom, mint tanácsadó-elemző, szóval a munkám egyrészt nem publikus, másrészt a hétköznapi ember számára bonyolult és átláthatatlan. Általában 6-kor kelek, így egyedül reggelizem, ebédelni munka közben szoktam, és ha jól haladok, akkor este 8-9 felé végzek. Utána szoktunk vacsizni, persze közösen. Szünetet nem-igen tartok, ha mégis, akkor levelet váltok, elintézek néhány telefont stb. A heti egy szabadnapom szinte mindig együtt töltjük, tegnap előtt is leugrottunk a Balatonra strandolni egyet. Gyerekünk még nincs, számításaim szerint még idén megkérem a kezét, és akkor jövőre esküvő, és még csak utána jön a baba. A legnagyobb baj, hogy nyáron kevés a munkája, így van, hogy egész héten szinte mindig itthon van. A háztartást vezeti, de ezzel se megy el az összes ideje...

A várandós anyák mit csinálnak, ha "túl sok" a szabadidejük?

2010. júl. 2. 13:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!