Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan lehet elviselni, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet elviselni, hogy véget ér a közös élet? Hogy elhagyod az otthonodat, amiben évekig éltetek? Más is ilyen nehezen viseli?

Figyelt kérdés

Adva van egy évtizedes kapcsolat, egy közös gyermek. A párom nagyon jó ember és jó apa, ennek ellenére én úgy érzem, hogy kihűlt a kapcsolatunk, nem tudom már ezt így tovább folytatni. Ő békülni szeretett volna, de érezte rajtam, hogy részemről ez már nem járható út. Ő marad a közös házban, én megyek a gyerekkel másik lakásba.

Ahogy közeledik a költözés időpontja, miért fáj mégis ennyire, hogy nem lesz része az életemnek, hogy egyszer más párja lesz, hogy itt kell hagynom azt, amit közösen építettünk? Holott jó ideje érzem, hogy nem jó nekünk együtt, már a szexuális életünk sem működött... de mégis. Elbizonytalanodtam, és kapaszkodnék belé két kézzel, amikor már konkrétan odáig jutottunk, hogy keresek magunknak másik lakást.

Ezt mindenki megéli? Vagy lehet, hogy rosszul döntök, és mellette volna a helyem?

Miért fáj ennyire??????????


2011. nov. 14. 10:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
72%
Vannak helyzetek amikor a rosszban is van valami jó...A rossz is tud hiányozni... A megszokottól mindig is nehéz elvállni de ha úgy van ahogy mondod, már a szex sem működik stb. akkor valószínűleg agyban már egy jó ideje eljutottál arra a pontra, hogy mi a megoldás... Már csak a lelked vacilál, de ez a része majd csak akkor fog helyre rázódni ha különköltöztök, majd meglátod, hogy minden nappal könnyebb. És rájösz, jól döntöttél.
2011. nov. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
52%

A változás, főleg egy ennyire gyökeres, pszichológiai értelemben krízishelyzet. Ez szinte mindenkiből félelmet, bizonytalanságot vált ki.

Szóval normális dolog, ezen mindenki átmegy egy nagyobb változás idején.

2011. nov. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
60%
Hát ez para. A nők miért hagyják el mindig a normális pasikat?
2011. nov. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
52%

Ha ennyire fáj, vissza fogsz vágyni, hiába mész el (tapasztalat). Nem lehetne ennek egy új esélyt adni? párterápia, sok-sok beszélgetés, egymás újra felfedezése... valamiért együtt töltöttetek sok évet, és van egy gyermeketek, aki örökre összeköt, lehet hogy csak egy próbát kell kiállnotok, és egymásra kell megint találnotok?

Nem tudhatom pontosan hogy te mit érzel, csak amiket én tapasztaltam... amikor nekem végleg lezárult, nem érdekelt hogy egyszer más párja lesz, vagyis, mivel szerettem, és tudtam, velem nem lehet boldog, örültem volna neki ha rövid időn belül talál magának párt.

2011. nov. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
új esély?Én elgondolkodnék rajta..Megpróbálnék mindent hogy megmentsem a kapcsolatot..
2011. nov. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
56%
10:39!Ez egy nagyon jó kérdés.Lehet azért,mert a rendes pasik túl nyugodtak,túl rendesek.
2011. nov. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
91%

Én azt gondolom hogy ilyenkor nincs veszve semmi,egy úja alapra kell építeni a kapcsolatot,színesebbé tenni és többet foglalkozni egymással és valahogy felpezsdíteni az életeteket...hogy ne csak a szürke hétköznapokról szóljanak a dolgok...mintha újra kezdenétek,csinálni egy randit mint az elején,elmenni egy parkba beszélgetni mintha még nem is ismernétek egymást,utána egy mozi egy romantikus vacsora és még sorolhatnám a jobbnál jobb ötleteket,persze ehhez 2 ember kell....a lényeg hogy egy kapcsolatért mindig tenni kell és ne csak a hétköznapok legyenek fontosak...mindig legyen a másiknak egy kis meglepetés amivel feltudja dobni az ember a dolgokat..elég egy ölelés vagy egy olyan szó amivel az ember a másikban feléleszti a vágyat és a tűzet és ne csak megszokásról szóljanak a dolgok...fontos dolog az hogy a másik érteztesse a másikkal hogy ő fontos neki ehhez elég egy apró gesztus egy mondat egy szó...egy olyan érintés amivel érzi az ember hogy ő fontos nekem...

Vegyétek kicsit lazábban az életet és örüljetek egymásnak és hogy ilyen sok időt lehúztatok egymás mellett..

szexeljetek jó sokat,dobjátok fel a szexuális életeteket és szeressétek egymást..legyetek türelmesek egymáshoz..ne csak a gyerek nevelésről és a pénz keresésről szóljon az életetek..valoszinű eljött egy kritikus pont az életetekben és ezt át kell vészelnetek és nem fel adni,ha érzed azt hogy fájna az elválás akkor bizony nem szabad feladni,mert ha simán kitudnál sétálni az életéből akkor lenne a baj,de úgy gondolom hogy jelen esetben nincs veszve...tegyetek érte és ne egymástól várjátok a csodát...

2011. nov. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
még annyit tennék hozzá hogy ha ezt a fájdalmat érzed akkor ne add fel,mert ott van még a tűz benned és az a dolgod hogy feléleszd magadban és tegyél valamit az ügy érdekében és talán a párodban is újra tudod csiszolni...ne vegyétek annyira komolyan az életet,élvezzétek egymás testét és lelkét és a közösen felépített dolgokat...ennek nem így kellene lennie ahogy te érzel...szerintem még nem késő!!!NE ADJÁTOK FEL!SOK SIKERT!!!EGYSZER ÉLÜNK!!
2011. nov. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak nagyon tetezsik a hozzászólása....
2011. nov. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem volt megcsalás,nem történt átverés,nem volt hazugság,semmi ilyesmi rossz dolog,akkor újraértékelhetnéd a kapcsolatod.Hátha még ki tudtok valamit hozni belőle!Nekem ebben ninc tapasztalatom,de mindig lehe javítani szerintem,ha az elején említett dolgok nem voltak(megcsalás stb)
2011. nov. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!