Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon nehezen bírom itthon,...

Nagyon nehezen bírom itthon, szerintetek mit kéne tennem hogy ne veszekedjenek? 14/L

Figyelt kérdés
A nővérem hazaköltözött a kisfiával és így vagyunk itthon hatan (bátyám,öcsém,én és anyukám).Apukám meghalt 6éves koromban amit egy éve fogtam fel mikor egy osztályfőnöki órán a halál téma volt és egyszerre előtört belőlem minden a múltból azóta nagyon hiányzik apukám és úgy érzem nem tudok nélküle élni...Hónapok óta veszekedés megy itthon, nővérem és anyukám mindenen összevesznek ha tehetnék még egy kanál vízbe is megfojtanák egymást és ezt komolyan mondom.Nagyon sokszor igaza van nővéremnek (sokkal többet törődött/törődik velünk mint anyukám) de már nem tudok ki állni mellette mert én már úgy érzem hogy ez már nagyon túlzás.Hónapok óta anyagi gondokba szenvedünk és legtöbbször emiatt alakulnak ki veszekedések vagy amiatt hogy anyukám helyett nekünk kell pl.kitölteni ha iskolába kell valami vagy ha valami támogatásban részesülünk, mi szoktunk segíteni öcsémnek a tanulásban, én számolom össze a számlákat,stb.De egy ideje minden hülyeség miatt összevesznek pl. behoz anyukám véletlen a szobába valamit ami a gyerekéé vagy volt olyan hogy anyukám csinált valamit enni és elvette a tálat hogy beletudja tenni de nővérem egyből elkezdett veszekedni hogy biztos azért vette el hogy nehogy egyen belőle, mindenkibe bele köt, tegnap öcsém elkérte a kerékpárját és kilyukadt a gumija aminek már amúgy se volt sok jövője mert elvolt kopva amit ő is tudott, egyből elkezdett vele veszekedni hogy ha nem tud rá vigyázni ne vigye el...kb. 2hete volt egy nagy veszekedés mindent felhántolgattak a múltból engem ez annyira megviselt hogy sírógörcsöt kaptam, remegtem és nem volt semmi erőm segíteniük kellett bejönni a szobába mert nem tudtam felállni se. Észre vették hogy ez mennyire megvisel engem ha veszekednek és kb. 1hétig nem volt semmi de aztán megint kezdtek egy kicsit veszekedni és tegnap megint lett egy nagy veszekedés.Amiért megint kiborultam.Nincs kinek elmondjam ha történik valami mert sok barátom van de akiben legjobban bíztam ő vele nagyon eltávolodtunk egymástól, egyedül meg nehezen fogom tudni kibírni ezt a hónapot,jövőhónapba fog megoldódni az anyagi probléma amivel megszűnnének a viták.
2011. szept. 12. 00:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia. De sajnálom. És ismerős a szitu nálam, csak régről. Én már rég voltam 14.


Szerintem minél többször láttasd velük, hogy neked ez mennyire nem jó. Előbb utóbb csak ritkulnak majd ezek a viták... Én pont ilyenek elkerülése végett akarok csak egy gyereket... Elég volt a gyerekkorom zajossága, nem vágyom már ilyen zajos, nagy családra.

2011. szept. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Még valami eszembe jutott. Pld. a testvéreiddel beszéljétek meg, hogy minél kevesebb konfliktus forrás legyen a családban. Ne ugorjon mindenki mindig azonnal, ha valami nem tetszik, mert ezekből lesznek a veszekedések. Pld. ha behoz valaki egy tálat, akkor nem kell ráugrani, ugyis körbejár az a tál, és nyilván mindnekinek jut belőle valami.


Vagy ha valami elromlik, elszakad, ki kell tölteni egy nyomtatványt... akkor segítsetek megoldani anyukátoknak. Sajnos az anyagi gondok néha elég nyomasztóak tudnak lenni, de ha már jövő hónaptól megoldódik, akkor sokkal jobb lesz, meglátod.


14 évesen meg érzékeny az ember, ezt tudnod kell. Én pld. akkor mindig mindenen sírtam. De ez szerintem ebben a korban természetes is. Hidd el, nem marad így egész életedre amiben most élsz! :)

2011. szept. 12. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a választ...az a baj hogy nem értik meg hogy ne veszekedjenek minden felesleges dolgon, akármit is mondunk nekik, már feladtuk, mert utána csak mi leszünk a rosszak, ma arra jöttem haza az iskolából hogy megint veszekednek, nővéremhez már két napja nem is szólok de úgy veszem észre hogy nem igazán érdekli...tényleg nagyon érzékeny vagyok könnyen elsírom magam, igyekszem azt mutatni az iskolában hogy nincs semmi bajom mert nem akarom hogy az maradjon meg bennük hogy én voltam az aki állandóan sírt...
2011. szept. 12. 14:37
 4/5 anonim ***** válasza:

Elég súlyos teher ez egy gyereknek. Nem látom a megoldást, mert anyád helyzete is nagyon nehéz. Én ,,csak" két gyereket neveltem egyedül, de néha már az összeomlás határán voltam. Nagyon rendes tőletek, hogy besegítetek. Nálunk mindent én intézek: a csekkek feladásától kezdve a segélyig (ez régebben volt). És volt, hogy évekig két munkahelyem volt, vagy 12 órákat dolgoztam. Nagyon nehéz. El tudom képzelni, mekkora teher neki, hogy nővéred is visszaköltözött. Szegény anyád azt hitte, könnyebb lesz neki, erre puff, plusz két gyerek vissza. Ha nővéred nem dolgozik, neki kéne a legtöbbet segítenie. Bírd ki még az egy hónapot, akkor sokkal jobb lesz (amikor megoldódnak az anyagiak). Azonkívül próbáld meg őket rendszeresen misére vinni. Sokat segít, ha az ember lelki vezetést kap. (Ha lehet. Nem mindenki hajlandó rá, hogy megnyugvást találjon a templomban.)

Gondolkozz azon, ha 14 vagy, és pályaválasztás előtt állsz, hogy olyan sulit keresel, ahol kolesz is van. És elmész. Bár a kolesz élet nagy érettséget kíván, ha ilyen érzékeny vagy, nem biztos, hogy bírnád.

Azonkívül a gyerekorvostól kérhetsz beutalót pszichológushoz, akivel őszintén beszélhetsz a helyzetedről. Ő is sokat segíthet, hidd el!

2011. szept. 14. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Engem eléggé érzékenyen érint az ilyen. Még csak 14 éves vagy de ilyeneket kell átélned ez egy gyereknek túl nagy teher.

Le kell ülnötök és egy veszekedés nélküli megbeszélést tartani. Hogy ez a helyzet és mindenkinek jobb lenne a felesleges dolgokat elhagyni. Együtt laktok egymáshoz kell alkalmazkodnotok. Nem könnyű tudom én nekem is ilyen volt a gyerek korom.

2011. szept. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!