Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Családi kapcsolatok » Családfa

A kérdés

1800-as évek betelepítéséről található valahol lista?

Sziasztok! Olyan problémába ütköztem hogy családfát kutatok és egy embernél elakadtam. Hasonló nevűeket csak német nyelvterületen találtam. Érdekelődni szeretnék hogy van esetleg egy olyan lista a neten ahol a betelepített emberek név szerint szerepelnek?

Keress kérdéseket hasonló témákban: családfakutatás, német, magyar, betelepülés, lista, költözés, múlt, régi, régen, család

márc. 31. 10:51  Privát üzenet  

A válaszok
Nem feltétlenül betelepített. Elképzelhető, hogy simán csak továbbköltözött.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont márc. 31. 11:54 Privát üzenet
1800-as évekről esélytelen, hogy lenne ilyen nyilvántartás. Ha megtalálod az anyakönyvi iratait, azon szokott lenni születési hely. Ha a település történelmében utánanézel, azt általában ki lehet deríteni, hogy egy adott korban melyik országból települtek oda, esetleg azt is, hogy azon belül honnan.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont ápr. 1. 14:52 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Értem... de az a probléma, hogy a szülőket keresném, de annyi hasonló nevű van, hogy nem tudom, melyik lehet az igazi... a korukat nagyjából belövöm beírom és kidob kb 6000 embert, fogalmam sincs melyik lehet a jó. Ugyanis sokszor vannak elírások is.

# 3/5Időpont ápr. 4. 07:47 Privát üzenet
Milyen adatod van arról az emberről,akinél elakadtál?

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont ápr. 4. 10:03 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

A születési dátum, és a hely. De ez nem garancia semmire sajnos, hiszen máshonnan is jöhettek a szülők.

# 5/5Időpont ápr. 4. 12:33 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ha magyarországon adósok feketelistáján szerepelek kaphatok áruhitelt külföldön?
C#-ban hogyan lehet létrehozni egy listát egy objektum lista disztribúciójának átlagának meghatározásával?
Tudnátok linkelni az ÖSSZES magyar vezetéknevet?
Honnan származnak az őseim?
Honnan tudhatom meg, hogy BAR listás vagyok-e?
Lakásavatóra ajándék lista?

Kérdések a Családi kapcsolatok rovatbólKérdések a Családfa rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!