Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » 1800-as évek betelepítéséről...

1800-as évek betelepítéséről található valahol lista?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Olyan problémába ütköztem hogy családfát kutatok és egy embernél elakadtam. Hasonló nevűeket csak német nyelvterületen találtam. Érdekelődni szeretnék hogy van esetleg egy olyan lista a neten ahol a betelepített emberek név szerint szerepelnek?

2019. márc. 31. 10:51
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Nem feltétlenül betelepített. Elképzelhető, hogy simán csak továbbköltözött.
2019. márc. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
1800-as évekről esélytelen, hogy lenne ilyen nyilvántartás. Ha megtalálod az anyakönyvi iratait, azon szokott lenni születési hely. Ha a település történelmében utánanézel, azt általában ki lehet deríteni, hogy egy adott korban melyik országból települtek oda, esetleg azt is, hogy azon belül honnan.
2019. ápr. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem... de az a probléma, hogy a szülőket keresném, de annyi hasonló nevű van, hogy nem tudom, melyik lehet az igazi... a korukat nagyjából belövöm beírom és kidob kb 6000 embert, fogalmam sincs melyik lehet a jó. Ugyanis sokszor vannak elírások is.
2019. ápr. 4. 07:47
 4/7 anonim ***** válasza:
Milyen adatod van arról az emberről,akinél elakadtál?
2019. ápr. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A születési dátum, és a hely. De ez nem garancia semmire sajnos, hiszen máshonnan is jöhettek a szülők.
2019. ápr. 4. 12:33
 6/7 kémény100 ***** válasza:
100%
Az 1700-as évekbeli német (sváb) betelepültekről készült névsor ott, ahol hajóra szálltak a Duna egyik kikötőjében. A kibocsájtó falu egyházi adataiban is szerepelnek a MO-ra költöző egyének. Ha szerencséd van, ezeken a helyeken találhatsz adatokat.
2019. júl. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A születésihely alapján kell keresni elsősorban a keresztelési anyakönyvét
2019. okt. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!