Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C#-ban hogyan lehet létrehozni...

C#-ban hogyan lehet létrehozni egy listát egy objektum lista disztribúciójának átlagának meghatározásával?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy van egy objektum lista, benne azonos hosszúságú, rendezetlen, egymástól megkülönböztethető (azaz nem ismétlődő számok) számsorozatokkal. Például így néz ki benne egy sorozat: 2, 16, 42, 19, 88, 106, 26, 18 (itt például 16-18-19 egymáshoz közeli értékek), viszont X darab sorozat van ebben a listában (1 sorozat 1 objektum). Ezen sorozatok szórását/disztribúcióját szeretném meghatározni, majd aszerint létrehozni az új listát.
2019. márc. 30. 14:22
 1/4 anonim ***** válasza:

"itt például 16-18-19 egymáshoz közeli értékek"

Ez milyen módon releváns?


"Ezen sorozatok szórását/disztribúcióját szeretném meghatározni"

Ezt nem igazán tudom értelmezni. Arra gondolsz, minden számsorozatnak külön-külön ki akarod számolni a szórását?

2019. márc. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia! Úgy értettem (csak lefelejtettem a leírásból), hogy van egy maximum érték, ami a sorozatban lehet. Például, ha 110 a maximum, akkor a 2-16 messze, míg a 16-18 közel vannak egymáshoz. Arra, hogy mi számít pontosan közeli/távoli értéknek, sajnos nincs ötletem.

Igen, arra gondolok, hogy majd annak (számsorozatok szórásainak) meghatározni az átlagát, majd ezen adat segítségével létrehozni egy listát véletlenszerű számokkal. Ha esetleg van jobb ötlet, az is érdekelne, hiszen a cél az új lista lenne.

2019. márc. 30. 14:50
 3/4 anonim ***** válasza:

#2


Nem igazán értem, hogy hogyan lesz véletlen egy olyan számsorozat, amit te generálsz egy meghatározott szám alapján. (Ugyebár még a gépi véletlen szám generálás sem véletlen, csak addig bővítgették a változókat, amiből számolják, míg a statisztikai vizsgálat ki nem hozta véletlenszerűnek) nem nagyon lehet fix közös elemű számokat véletlenné tenni.


Ahhoz a kérdésrészhez, hogy a szórásokat kiszámold elég tömbbe tenni(főleg, hogy a méret fix és ismert) az objektumok számait, majd kiszámolni az átlagot, és az alapján a szórást egy for ciklussal.


Ezeknek átlagát úgy lehet, hogy az eredményeket(a sorozatok átlagait) átrakhatod egy másik tömbbe, pl úgy, hogy az előző bekezdésben említett for ciklust beágyazod egy a tömbön lépkedő for ciklusba, és a végén ezen a tömbön végigmész átlagot számolni vagy a másik tömb nélkül úgy, hogy az átlag változót módosítgatod.


Hogy melyik van közel, azt vagy objektíven kikötöd (pl +-2), és azt vizsgálod, vagy a terjedelmet megnézed (min, max megkeresése és annak különbsége) és annak egy előre mehatározott %-a.


Ha esetleg leírnád pontosabban a "végső célt"(mire kell az új lista) akkor tudnék többet segíteni


1. voltam

2019. márc. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Se füle se farka.
2019. márc. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!