Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem nagy családi-baráti...

A férjem nagy családi-baráti bulit szervezett nekem, holott pontosan tudja, hogy utálom ezeket. Ti hogyan reagálnátok?

Figyelt kérdés

A férjem extrovertált ember, én introvertált vagyok és általában ezzel nincs is baj, mert tiszteletben tartjuk egymás igényeit. Ő szervezheti a közösségi programjait, én meg békén vagyok hagyva és nem kell elmennem ha nem akarok, vagy leléphetek ha túl soknak érzem.


Iszonyúan gyűlölöm a sokemberes dolgokat és kiváltképpen akkor, ha nálunk van, mert olyankor nem tudok kimenekülni a helyzetből, amikor soknak érzem. A családommal feszült a viszonyom, elvagyok velük de nincs családi idill és ritkán is találkozunk, mentálisan teljesen leszív egy-egy ilyen nap.


Mindezek tudatában a férjem volt kedves megszervezni nekem egy huszonsok fős szülinapi bulit hozzánk, ahol ott lesz a családom, a barátok, az ő barátai közül akiket ismerek. Nem értem miért... Folyton azt hajtogatja, hogy majd jó lesz, mert ha sikerül feloldódnom milyen jól szoktam érezni magam (ami igaz, de ritkán sikerül és pláne nem a családom körében), de nagyon dühös vagyok, hogy kész tények elé vagyok állítva. Főzhetek takaríthatok, mert mindent ő akart csinálni, de persze nem volt ideje kb semmire, úgyhogy nekem is muszáj mindenben részt venni.


Napok óta (amióta megtudtam) idegbeteg, és nagyon dühös és egyre jobban elmérgesedik köztünk a viszony mert nagyon igyekszem nem neki támadni, hogy ezt mégis hogy a p**ába és miért kellett. Ma reggel megint összevesztünk valami apróságon, mire a fejemhez vágta, hogy ő mennyi mindent megtesz, hogy jó legyen a szülinapom és hajszál híján kitört belőlem a vulkán... Nagyon nehéz, mert tudom, hogy jót akart és látom milyen lelkes, de közben meg egyszerűen képtelen vagyok felfogni, hogy ennyi évvel és egy gyerekkel a hátunk mögött, miért kell engem ilyen szituációkba beletennie. Nagyon próbálok nem tombolni, de ahogy jön a délután egyre ingerültebb vagyok és egyre nehezebb azt tolerálnom, hogy miközben én legszívesebben inkább beülnék egy négyes foghúzásra, ő még számon is kéri rajtam a "hálátlanságomat".


Aki hozzám hasonlóan szociális fóbiás, az hogyan kezelne egy ilyen helyzetet? Próbáltam őt nem megbántani, de annyira feszült és mérges vagyok, hogy így is mindenen nekiesek... :(


2019. júl. 28. 09:45
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
14%
Jót akart. Egyszer csak kibírod, nem?
2019. júl. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
81%
Idd le magad, és viselkedj vállalhatatlanul, nekem mindig bejön.
2019. júl. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
25%
Én se szeretem a nagy tömeget, de egyszer ki fogod bírni. Felnőtt ember vagy. Vagy kezeltesd a szociális fobiadat.
2019. júl. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy "kezeltetnem" kellene azt, hogy introvertált vagyok és utálom a bulikat. Nem csak a ti, extrovertáltak világrendje létezik. Nem értem miért nem vagytok képesek tiszteletben tartani azt, aki nem szereti ezeket a dolgokat.


Amúgy meg az ÉN születésnapom. Persze kibírom egyszer, mondjuk ha a testvéremről vagy a férjemről van szó (megtettem már számtalanszor) de ha az én napom, miért kell úgy szervezni, hogy pokolian rosszul érezzem magam?

2019. júl. 28. 10:04
 5/28 anonim ***** válasza:
32%

Kifejezetten utalom a bulikat, pláne ha én vagyok a középpontban. A férjen családjában viszont iszonyat nagy felhajtás minden születésnap, igy az enyém is az lett. Évente egyszer el lehet viselni. Látom hogy neki meg a tobbi szerettemnek mekkora oromot okoz és ez bizony jó érzés.

Ha téged ennyire zavar, közöld vele hogy nem veszel reszt a bulin, elutazol aznap.

Első voltam.

2019. júl. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
26%

Ha valóban introvertált vagy, akkor ott az alapprobléma, hogy nem passzoltok egymáshoz. Egy extrovertált ember nehezn bírja az introvertáltat és fordítva. Össze sem kellett volna házasodnotok.


De ha már addig eljutottál, hogy introvertáltnak tekinted magad, akkor onnan csak egy lépés az, hogy leülsz a férjeddel - időben! - és elmondod neki, hogy te mit akarsz és mi az, ami nem esik jól. Pl. ne szervezzen neked egy hatalmas családi bulit, mert neked nem hiányzik.


És figyelj rám, jól. Ne diagnosztizáld magad hülyeségekkel, mert egyáltalán nem biztos, hogy szociális fóbiában szenvedsz. Aki gyáva, meghunyászkodó, panaszkodó ember, az még nem szociális fóbiás, és az sem, aki valóban introvertált.

2019. júl. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 Toboz111 válasza:
85%

Döntsd el TE mit szeretnél. És ha eldöntötted vállald fel, így-vagy úgy csináld végig. Mi a legnagyobb félelmed a férjeddel kapcsolatosan, hogy nem mertél sokszor neki NEM-et mondani? Ez a helyzet nem most alakult ki, hanem hosszú évek alatt.

Végy pár mély lélegzetet a nyitott ablak előtt és ülj le magadban pár percre, hagyd hogy a megoldásra rátalálj.

Ez egy jel volt, ideje változnod és változtatnod sok mindenen.

2019. júl. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
90%

A ferj vagyott egy kis bulira,kapora jott a feleseg szulinapja.Telibesz*ja az asszony erzeseit,a fo,hogy a draga ember valoszinuleg sziporkazhat a tarsasag kozepen.

Az ilyen tipusu emberek azok,akik olyan ajandekokat vesznek, amit majd ok hasznalnak ,olyan helyre szervezik a csaladi nyaralast,ahova ok vagynak,es ok azok akik olyan szulinapot szerveznek, amilyennek ok orulnenek.

Szerintem, ha a kerdezo a buli kozepen lelepne,eszre sem vennek.

2019. júl. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
89%
De hogy sikerül odáig eljutni,hogy már már vulkáni kitörés élhet hasonlítson az érzéseidet? Azzal semmit nem oldassz meg ha csak halkan puffogsz,de nem vagy határozott. Már akkor,mikor megtudtad,hogy bulival készül a párod,határozottan meg kellett volna mondanod,hogy te ezt nem.szeretnéd. Neked ugyanúgy jogos van eldönteni,hogy mit szeretnél mint neki. Ha a férjed ennyire semmibe veszi a te érzéseidet,akkor te miért hagyod,hogy mégis az legyen ami neki jó? Bár egy házasságban az emberek ismerik annyira egymást,hogy tudják mi a jó,és mi a rossz a másiknak. Ha csak nem egy gyors házasságról beszélünk,mert jött a gyerek.
2019. júl. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
31%
Egyébként érthető a felháborodásod. Én is rosszul viselnem, de szülinap is csak egy nap. Igyekeznék jó pofát vágni az egészhez, tekintve, hogy ő mennyire készült és milyen lelkes. Aztán ha lejárt a hacacáré, akkor leülnék vele s elmondanám, hogy mire vágyom igazán és megkérném, hogy ilyent a beleegyezésem nélkül többet ne szervezzen, mert annak ellenére, hogy ő jót szeretett volna, nekem nem jó, sőt, teher. Elmondanám, hogy következő évben vegyen ki egy kis szabadságot s menjünk el közösen egy hétvégi házba a zöldbe pihenni, relaxálni.
2019. júl. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!