Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki volt már hasonló helyzetbe...

Aki volt már hasonló helyzetben az segítene légyszi? 14/L (Elég fontos, és gőzöm sincs mit csináljak. )

Figyelt kérdés

Egy b.nőmmel régen nagyon jóban voltunk,sőt legjobb b.nők voltunk,és most nem tudom hogy mi baja lett hirtelen.:(Le se szar engem,és állandóan belém köt,és rosszindulatú beszólásokkal bombáz.(de nem olyanokkal amik egyértelműek lennének,hogy most már nem szeret,és ha megkérdezném ezt mért mondta azt mondaná,hogy ő nem is mondott semmi rosszat)És egyébként sem egy lelkizős típus,sőt kifejezetten nem szeret leülni,és komolyan beszélgetni,pedig én úgy leülnék vele és megkérdezném,hogy mégis mit csináltam,amiért így megutált :( de tudom hogy ha leülnék vele,azzal semmit,nem érnék el csak felbosszantanám=(

3an voltunk legjobb b.nők és ő elment másokkal barátkozni és minket le se szart...viszont a másik b.nőmnek v.hogy mégis sikerült vele újból kijönnie,és őt most már nagyon szereti újból,de mellőlem már el is ült =(

A másik b.nőmmel sem tudom megbeszélni ezt a dolgot,mivel vele is volt egy megingásunk de azt áthidaltuk.De azért nem olyan erős a kapcsolat mint régen.Próbáltam már vele beszélni erről,de eleinte csak vigasztalt hogy biztos nem,pedig láttam rajta hogy ő is észrevette,most pedig már ha beszélek neki erről,nem nagyon tud mit modani,és eltereli a szót...=(

Sosem volt sok barátom,egészen 5.es koromig egyedül voltam és mindenki kiközösített,meg piszkált.Aztán lettek ők 2en,és most nagyon félek hogy újra egyedül maradok =(((

(ráadásul az osztályban is mindig van v.ki akit kiszúr magának az osztály,és őt cseszteti...és az a valaki most én vagyok=(((( )


2010. dec. 19. 12:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

ismerős helyzet, velem is volt ilyen.mindig kell valakit piszkálni.ezzel nem tudsz mitcsinálni.én úgy oldottam meg,hogy oda sem mentem hozzájuk.egyedül voltam,mindent egyedül csináltam.rossz lesz a közeljövőben,h egyedül vagy,de később meg jó,hiszen önállósodsz,talpraesettleszel.egyedül iseltudsz majd inzézni dolgokat,nem úgy,mint akik csak csoportosan mernek menni a titkárságra.

Sajnos mindig vannak ilyen lányok,akik kibabrálnak mással.

Remélem,h neked könnyebblesz,mint nekem volt... :)

2010. dec. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Meguntak téged és elmentek a menőkhöz, akikkel kiélhetik magukat és izgalmas nekik ez az új dolog. Hogy most ők is a központban lehetnek. Szívás kicsi lány de ez van. Ezek nem igazi barátok...Legyél velük haveri szinten jóba de ennél több ne.. Keress magadnak uj barátokat :)
2010. dec. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Én is hasonló cipőben jártam, kb. fél évvel ezelőtt. A legjobb barátom új társaságba keveredett, akik khm.. Hát nem voltak rá túl jó hatással. F*** volt mindenkivel és vele sem igazán lehetett beszélni.. De mostanában megint jóban vagyunk.

Te is barátkozz másokkal, mert ők sem lesznek mindig melletted, akármilyen jó barátok..


15/F

2010. dec. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is voltam ilyen helyzetben, érdekes, hogy az én "barátnőm" felnőtt nőként csinált ilyen gyerekes dolgot, hogy ott hagyott és le se sz@rt, nem tiniként. Gimnáziumban végig nagyon jó barátnők voltunk, aztán mikor egyetemre mentünk, egyszer csak egyik napról a másikra letiltott msnről, törölt a barátai közül a közösségi oldalakon, és mikor írtam neki egy e-mailt, hogy magyarázza mér el, mit tettem, azt válaszolta, hogy bocs, de talált másbarátokat, így rám már nincs szüksége. Azóta nem is foglalkozom vele, ilyen emberek "barátságára" nekem nincs szükségem.
2010. dec. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

14 éves vagy! Tehát ez azt jelenti, hogy nemsokára vége az általánosnak és mehetsz gimnáziumba, hacsak nem hatosztályosba jársz.

Amúgy tudom ez szinte elképzelhetetlen és kívülállóként jobban látni a dolgokat, de én a helyedben nem barátkoznék velük. Ha van lehetőséged, iratkozz be valamilyen sportra (pl. röplabda, úszás, kosárlabda vagy amit szeretsz), hogy új barátokra tegyél szert. És hidd el, biztosan akad majd olyan, aki nem fog kihasználni téged, és szeretni fog, akárcsak te őt.

És nagyon sajnálom, hogy ilyen rossz az osztályközösséged, én is voltam hasonló cipőben, de sajnos nem nagyon lehet mit tenni, át kell vészelni azt az időszakot, hogy utána minden másképp alakuljon.

Hidd el mindenből tanul az ember.

Ha más nem, egy-két normális fiú, ha akad, beszélgess velük. Talán ők nem mindig olyanok, mint a lányok.

2010. dec. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem akarok újra egyedül lenni =((

Mondjuk még nem vagyok,mert az egyikkel még mindig jóban vagyunk,csak hát már nem annyira, mint régen többet van a másik lánnyal,mert ő sem akarja hogy ott hagyja őt.

Meg most hogy ez a helyzet én néha szomorú vagyok(pedig régen mindig vidám voltam)és gondolom ez neki is feltűnt...Csak azt nem értem hogy ez hogy történt egyik hétről a másikra egyszer beteg lettem,és osztálytermet váltottunk,én meg erről nem tudtam,és pont aznap mentem vissza,és láttam hogy ő máshova ült =(

2010. dec. 19. 12:56
 7/9 A kérdező kommentje:
Az utolsónak írom,hogy 6osztályosba járok...=(
2010. dec. 19. 12:58
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez nehéz ügy, tudom, mert én is voltam hasonló helyzetben. Velem az volt, hogy igazi barátot nem sikerült találnom (volt egy bnőm, de amikor elkezdett zülleni, akkor én tudtam nemet mondani, és nem tartottam vele... ivott, cigizett, részegen csókolózott a diszkóban, én erre azt mondtam, kösz, nem leszek ilyen)... eleinte engem is cikiztek, bár szerencsére a végére egész jó lett az osztályközösség, de mki megmaradt a "jóban vagyok vele"-szinten. Baromi nehéz, de jobb ilyenkor egyedül maradni, mint teperni olyanoknak a szeretetéért, akik nem érdemlik meg... akkor én is nagyon sokat szenvedtem, de most már látom, hogy volt értelme, mert most van egy tényleg nagybetűs barátom, és őt semmi pénzért nem cserélném el semmire :).


21/l

2010. dec. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Voltam hasonló helyzetben, és mégsem tudok segíteni.

Ezt a problémát egy valami oldja meg: az idő.


Én is hatosztályosba jártam - úgy mentem oda, hogy a régi osztályomból senkinek nem hiányoztam utána. Gimiben mi 4-en voltunk legjobb barátnők, de abból is pont a legeslegjobbat vesztettem el. Igaz, akkor már pár évvel idősebb voltam Nálad. Csak annyi történt, hogy volt egy tábor, amibe én nem mentem el, mert pont akkor máshol voltam nyaralni. Ők ott voltak, és megismerkedtek néhány idősebb fiúval. A következő tanév úgy kezdődött, hogy ők megállás nélkül tudtak mindenféle olyan dologról sutyorogni, amit én nem értettem. És ahelyett, hogy hívtak volna, hogy menjek én is velük, amikor találkoznak a többiekkel, egész egyszerűen nem foglalkoztak velem többet.

A 16. volt életem legszörnyűbb szülinapja. Suli után egész délután a szobámban bőgtem, mert mindenkinek volt fontosabb dolga, mint hogy velem ünnepeljen. Pedig volt tortám, csináltam meghívókat, és felállítottuk a kertben a pingpongasztalt...

Az élet sajnos ilyen. Főleg, amíg fiatal az ember. Barátok jönnek, és mennek, és utólag nagyon könnyű azt mondani, hogy nem voltak érdemesek a barátságunkra, meg hogy csak addig kellettünk nekik, amíg nem jött jobb. De ott és akkor az ember úgy érzi, hogy teljesen egyedül maradt, és hogy csak ő ilyen szerencsétlen.


Elmentem egyetemre, és azt hittem, na majd ott lesznek új barátaim, és az majd örökké tartani fog. És még vége sem lett az egyetemnek, már megint egy barátnőm sem maradt.


De mégsem vagyok egyedül. Pont azért, mert gimiben magányos voltam, én is az interneten kötöttem ki, és nem abból a 30 emberből kellett válogatnom barátokat, akik az osztályba jártak, hanem sok százból, meg ezerből, akikkel a kedvenc csetszobáimban, meg fórumokon találkoztam. Itt ismerkedtem meg a kedvesemmel is (18 évesen), akivel 6 év után idén nyáron összeházasodtunk.

Neki, talán mert fiú, sikerült az egyetemen barátokat találnia, akik nekem is jó barátaim azóta, és minden szabadidőnket együtt töltjük, és hosszú ideje a legjobb barátnőm a húgom, akivel 14-16 évesen el sem tudtunk képzelni mást, mint hogy éjjel-nappal öljük egymást.


Nem kell, nem is szabad feladni, amíg úgy érzed érdemes küzdeni értük, de sosem szabad valakihez csak azért ragaszkodni, mert félsz az egyedülléttől. Ezt jegyezd meg, mert később, ha barátod lesz, ez méginkább igaz lesz. Ha látod, hogy egy barátság, vagy kapcsolat nem működik, és bármit teszel nem lesz jobb, mert nem rajtad múlik, akkor tovább kell lépni, hogy később ne azt érezd, hogy milyen hosszú időt elvesztegettél valakire, aki meg sem érdemelte, hanem mielőbb találhass újat, jobbat.


24L

2010. dec. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!