Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyógyítható az apakomlexus?...

Gyógyítható az apakomlexus? Egyáltalán ez az?

Figyelt kérdés

Ha beleszeretek valakibe, az mindig minimum 20 évvel idősebb nálam. Az igazából mindegy is hogy kibe, de a velem egyidős fiúk nem tetszenek.

Nemtudom pontosan mitől alakul ki az apakomplexus, a szüleim elváltak, de mindekettőjükkel ugyanannyit találkozok, és nincsenek is rosszba, szóval még együtt is szoktunk lenni (úgymond a család).

Lehet hogy ez nem apakomplexus, csak az érettebbek tetszenek? Anyámnak is az érettebb pasik jöttek be fiatal korában. Ezt lehet gyógyútani, vagy ez normális?



2019. aug. 4. 16:12
 1/7 anonim ***** válasza:
11%

Igen, az. Emellett valószínűleg anyukával erősen azonosultál (anyunak is az idősebb pasik jöttek be ennyi idős korában ...), és nagyon hiányzik az apukád (érzelmileg, mert anyukád vsz. erősen rád van tapadva, mint az ilyen családokban az sokszor előfordul). Nem az számít, hogy időben mennyit tölt veled az apukád, ha elválnak a szülők, hanem az, hogy amikor veled van, akkor mennyire figyel rád. Illetve, hogy anyukád mennyire hibáztatta őt a válásért.


Nem feltétlenül kell gyógyítani az apakomplexust, csak ha te úgy érzed, hogy ez probléma és szeretnél rajta változtatni. Pl. nem szeretnéd a gyerekednek átadni ezt a rossz pszichés mintát.

2019. aug. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Akkor vagy apakomplexusos, ha el is várod a férfitól, hogy úgy viselkedjen veled, mint ha a lánya lennél. Akár egy korodbeli is eljátszhatná az apádat, nem kell 20 évvel idősebbnek lennie.
2019. aug. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
30%

Rengeteg olyan nő van akinek sekélyes az élete, és ezért mindig a másokéval foglalkozik, és fikázza őket.

Olyant tenni te soha az életbe nem fogsz tudni, amibe egy másik nő ne tudna majd belekötni.

Éppen ezért nem kellene foglalkoznod vele, hogy mások szerint ez "apakomplexus" vagy bármi.


Vagyis ha nektek ez így megfelel, akkor hajrá.

2019. aug. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%

Szia. Az első két válaszadóval értek egyet, de persze majd az idő igazolja.Vagy nem.De ez érzelmi dolog, és nem csoda, ha a mai fiúktól nem kapod meg,amit szeretnél.

Hogy gyógyítható-e? Ugyan minek? Te ilyen vagy, ez a te utad és azt szeretsz akit akarsz. Nem vagy rosszabb ettől senkinél.

Azt elmesélem, hogy én is mindig a negyvenes pasikra buktam, imádom a deres halántékot is.

Most 45 leszek, most is a negyvenesek tetszenek, tehát nem az apám korúak. Nagyon sok 20-30-as férfi környékez, de nekem azok nem kellenek most sem.

2019. aug. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%

lenne egy kérésem a téma szakértőihez:

tudnak valaki mutatni olyan pszichológiai szakcikket, ahol szerepel erre definíció?

2019. aug. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
72%
Nekem is az idosebbek jottek be mindig is. 20 eves vagyok es a parom 37 eves. Soha nem erdekelt masok velemenye ilyen teren. Ha a szuleidet nem zavarja akkor ne foglalkozz senkivel
2019. aug. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
85%

...és ha zavarja őket, akkor sem!

A te életed.

2019. aug. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!