Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyógyítható az apakomplexus?...

Gyógyítható az apakomplexus? Hogyan?

Figyelt kérdés
2012. aug. 11. 22:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%
egy apával
2012. aug. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Kétszer találkoztunk egész életemben.
2012. aug. 11. 23:18
 3/13 anonim ***** válasza:
57%

Hány éves vagy? Fiú/Lány?

Ha olyan társat találsz aki problémáddal együtt szeret

megoldódik a múlt hiánya. Vissza már nem mehetünk az időben de a sebek begyógyulnak megfelelő kezeléssel. Erre való a megértő férj/feleség.

Nekem sem volt apám és mégis apa lettem - nagycsaládos-

és minden rendben van mert egymást kiegészítjük.

2012. aug. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az apakomplexus azt jeleni, hogy jóval idősebb (apád korabeli) férfiakhoz vonzódsz! Ez van nálad?
2012. aug. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
20 éves lány vagyok. Eddig minden párkapcsolatomban 15-20 év körkülönbség volt. De nagyon egészségtelennek tartom, és szeretnék rajta változtatni.
2012. aug. 11. 23:53
 6/13 anonim ***** válasza:
68%

Az apakomplexusos emberekben ugyebár az apa hiánya a közös és az ebből fakadó szűnni nem akaró érzelmi hiányérzet, belső fájdalom. Emiatt pedig neheztelnek, dühösek a biológiai apjukra akik rájuk se hederített.

Ezt szerintem úgy lehet lezárni ha eltemeted az apádat. Persze nem gyakorlatban hanem lélekben. Hogy miért? Mert az apád valójában már azelőtt meghalt hogy te megszülettél volna. Akit eddig életedben kétszer láttál az nem az apád, csak egy vadidegen.

Írsz neki egy levelet (amit soha nem fogsz eljuttatni neki), amelyben elbúcsúzol tőle illetve attól az apaképtől akire neked mindig is szükséged lett volna. Leírod neki az összes sérelmet ami vele kapcsolatban téged ért, azokat a helyzeteket amikor különösen elkélt volna a segítsége (vagy akár csak a jelenléte), amikor a legjobban szenvedtél a hiányától. Mindent ami téged valaha bántott vele kapcsolatban. És mint azt már írtam elbúcsúzol tőle, végleg. Ezután pedig nem hívod, nem írsz neki hiszen már meghalt. Akit eddig apádnak hívtál az valójában egy vadidegen, semmi több.

2012. aug. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
23%
Utolsó, ez még nem pótolhatja magát az apát! Bocsi, hogy beleugatok, de akkor is 2 ember minimum kell hogy legyen mellettünk és az az apa meg az anya. Én sem láttam soha életemben őt, nem is keres, nem érdekel egyáltalán. És én is minimális szinten, de apakomplexusos vagyok. Egy szerető fiú/férfi kell, aki megadja nagyjából, amit elvártál volna apádtól, bár azt a törődést nem lehet 100%-ig pótolni, de sokkal könnyebb lesz meglátod! Sok embert ismerek, akiknek anya vagy apa nem volt, mégis boldog kapcsolatban élnek, vagy családban. Sok szerencsét kívánok!
2012. aug. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Jah, kérdező ha lány vagy, akkor vedd magadra a válaszom. Ha fiú, kicsit más a szitu, utolsó voltam...
2012. aug. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Bocsi, csak a kérdésed néztem, most látom lány vagy, akkor jól írtam! Bocsi már el is tűntem!!!
2012. aug. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ez a "levél" dolog nem rossz, de ennek benned kell eldőlnie.

Én is azt mondom idegen emberként kell tekintsél arra aki nem törődött eddig veled.

Az bizony jó hogy beláttad a túl nagy kórkülömbséges kapcsolat nem egészséges. Csak kihasználnak.

Próbálj meg vagy művészeti vagy zenei akár sportot kedvelők körében keresni korodhoz illő partnert. Legyél vele őszinte ebben a dologban és figyeld meg kihasználja e hogy nincsen apai ellenőrzésed, vagy inkább védelmet érzel a viselkedésében mikor vele vagy.

Sajnos akik így szülői gondoskodás nélkül nőttünk fel védtelenebbek vagyunk és nyitottabbak a szeretet-éhségünk miatt. Légy óvatos és körültekintő. Ne aggódj mert a ragaszkodásod megérzi hogy ki a neked való társ.

2012. aug. 12. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!