Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kéne viselkednünk ezek...

Hogyan kéne viselkednünk ezek után?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok és kb 24 éves korom óta hallgatom a családtól a gyerek témát. Mikor, hány lesz, hogyan, miiiikor??? Már akkor is kérdezgették, amikor még nem is volt párkapcsolatom. Nem is értettem mire jó ez. Kiskorom óta tudom, hogy soha nem akarok gyereket, ez a mai napig nem változott. Most nem úgy kell elképzelni, hogy minden héten ezt hallgattam, de pár havonta tuti szóba jött. Mostanra viszont már férjhez mentem egy hasonló gondolkodású férfihez és azóta ez a sláger. Ideáig is mindig elmondtam, hogy nem akarok, legyenek szívesek békén hagyni, volt hogy kisebb vita is kialakult emiatt, akkor abbahagyták kb 1 évre a témát. Na de mióta házas vagyok újra előjött a gyereksztori, mert hát ha megvolt az esküvő, akkor egyértelmű, hogy azon nyomban gyereket kell szülni.. (??)

Az egyetlen aki kb megért az az édesanyám (meg persze a férjem). Ő az, aki nem piszkált soha és aki rajtam kívül még próbálta leállítani a rokonokat is. (nagyi, nagynéni, keresztszülők..)

Mostanra azonban már anyósék is rágják a fülünket, a férjem már összeveszett egyszer az anyjával emiatt, de semmi.

Na most nem rég ünnepeltük férjem születésnapját, ahol volt egy közös családi ebéd. Ott voltak anyumék és anyósomék. Ééés természetesen anyósom rázendített a témára, sógornőm folytatta, nekem pedig elszakadt a cérna és kiosztottam őket. Való igaz nem voltam túl kedves, de elegem lett. Évek óta az én méhemmel vannak elfoglalva, a hócipőm teli lett. Soha nem magyarázkodtam, hogy miért nem akarok, mert szerintem senkinek nem tartozok elszámolni valóval és különben sem szokásom magyarázkodni, de most "érvelve", nagy vonalakban elmondtam miért nem fogok soha szülni, majd férjemmel felálltunk és eljöttünk.

Persze mi vagyunk a szemetek, anyósom és sógornőm is vérig van sértve és szerintük nekem kéne bocsánatot kérnem....:D Ezen röhögtem egy jót és megmondtam férjemnek is, hogy azt leshetik mikor fogok bocsánatot kérni, több évi állandó b*aszogatás után inkább nekik kéne tőlünk elnézést kérniük, de persze ezt ők nem így gondolják. Most áll a bál, mert a történtek után nem szívesen vagyunk együtt velük, de a hétvégén lesz férjem unokatesójának a szülinapja, szintúgy családi ebéddel, amire meg vagyunk hívva. Most emiatt nem elmenni pofátlanságnak érzem, de baromi feszült lesz a hangulat. Mégis hogyan kéne kezelnünk ezt a helyzetet? Nekem aztán semmi kedvem ezek után jópifizni, nagyon dühös vagyok és elegem van abból, hogy felnőtt emberek képtelenek tiszteletben tartani a másik döntését. De most egész ebéd alatt csendben ücsörögjünk és mosolyogjunk, mintha minden rendben lenne?

Ti hogyan orvosolnátok ezt az egész szitut? Férjem azt mondta átmegyünk felköszönteni unokatesóját, odaadjuk az ajándékot és eljövünk, de ha nem maradnánk az ebéden, akkor abból még nagyobb sértődés lenne és fokoznánk a feszültséget. Szerintetek? Tudtok tanácsot adni, esetleg volt valaki hasonló cipőben?


2019. aug. 5. 10:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos el kell fogadni hogy ők így gondolkoznak,erre te ésszerű választ a számukra nem tudsz adni.Ők még az a korosztály.Amit tudsz és nem magyarázkodás biztosra állíthatod és mondod mindenki előtt nem lesz gyerek ne is kérdezzék mert csak vitát szül.Emésszék meg tőled ezt ne várják.Még nem fogták fel szerintem hogy a nem az nem,és próbálkoznak.Nem kell bunkóznak lenni mosolyal a szádon kösz de nem szeretnétek.Fontos a többesszám.Nyilván volt miért meg ezt hogy meg meg minden.Ne figyelj erre.Meg szokják és abba hagyják.Uncsi tesóhoz elmennék addig amíg nem ti kerültök képbe.Ha nem esik szó rólatok maradjatok ha igen gyertek el,és ezt mindig így.Erre nem vagyunk kíváncsiak eldöntöttük fogadjátok el.Ha nem tudják sajna az ő bajuk.
2019. aug. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem anyósékhoz mentek, nem is a nővérhez, így ne pörögjetek ezen! ELmentek és normálisan viselkedtek, mintha semmi sem történt volna, elvégre nem az unokatesó macerált. Ha anyós, meg a nővér annyira bunkó, hogy már ünnepségén is felhozzák a témát, és újrakezdik, akkor durván le kell állítani őket azzal, hogy vegyék már észre magukat, nem otthon vannak, és ez nem az ő ünnepük, amit a saját dolgaikkal tönkretehetnek, és ha nem tudják ezzel megtisztelni a vendéglátót, akkor többet nem jártok egy társaságba! Hátha megértik... Nem nektek kellene kívülállóvá válnotok a családban, hanem anyóséknak kellene megtanulniuk tiszteletben tartani más magánéletét és döntéseit.
2019. aug. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer és utoljára közlitek, együtt a férjeddel, hogy ha újból rákezdenek erre a témára, ti fel fogtok állni és hazamenni. Aztán tegyetek így. Mindenkinek a magánügye hogy vállal-e gyereket vagy sem és akármi legyen az oka, hogy ti nem akartok, azt tiszteletben kell tartani.
2019. aug. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer én is tettem fel még régebben itt ilyen kérdést.

Hasonló cipőben járok, élettársam családja sokszor minősíthetetlen, primitív módon kommunikált velem, nemcsak ebben a témában. Amúgy jóban vagyok velük, de nekem ezért sokat kellett nyelnem. És volt, hogy jó ideig nem is mentem át. Anyósom hülyeségeket terjesztett rólam, hogy miattam nem lesz gyerek, mert...és itt képzelj el valami iszonyatosan nagy marhaságot, amit ő talált ki. Sógorom részegen félre vont többször is, és agresszívan magyarázott nekem, hogy nekem gyereket kell szülnöm. Ez volt az a pont, ahol összebalhézott velük élettársam, persze nekik állt feljebb. De volt, hogy bulin (ritkán járunk el) ahol csak ki akartam kapcsolódni, leültetett a családi haver és osztani kezdte nekem az észt, kérdőre vont ebben a témában. Én azóta alig járok át hozzájuk. Nemcsak ezek a beszólások voltak, volt több is, más témában.

Megkérdeztem élettársamtól, hogy fordított esetben ő meddig tűrte volna ezt, mennyi sértést, vegzálást, kérdőre vonást viselt volna el a családomtól-nem tökéletes a családom, de soha nem hőbörögnek semmilyen témában neki. Igazat adott.


Mondjuk élettársam annyira kiosztotta őket, hogy azóta valamennyire békén hagynak.

Nem tudom, én a helyedben bocsánatot nem kérnék, lehet ebéden maradnék, és ha elkezdik, akkor viszlát.


Ez nem az a kategória, amikor simán érdeklődnek.

2019. aug. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. A legutóbbi alkalommal elég határozottan és kristály tisztán elmagyaráztam, hogy miért is nem akarunk gyereket és még egyszer, utoljára megkértük őket, hogy álljanak le végre a témával, mert elegünk van. Tényleg elég nagy vita kerekedett és most abban bízunk, hogy ezután észreveszik magukat és befejezik a dolgot, de hát ugye még ők vannak megsértődve és szerintük nekünk kéne bocsánatot kéne kérnünk, szóval nem tudom.

Természetesen elmegyünk a szülinapra, csak hát elég kellemetlen lesz így a helyzet, de próbálunk túllendülni ezen és bízunk abban, hogy nem fognak duzzogni és ismét felhozni a témát.

2019. aug. 5. 11:23
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogják észrevenni magukat, max. lecsendesednek. Bár már az is elég lenne.
2019. aug. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
22%
Megmondod, hogy ti szeretnétek, de sajnos eddig nem jött össze és nincs több kérdés...
2019. aug. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
94%

Ha felmerül a kérdés, mindig ugyanazt kell válaszolni, azonos hangsúllyal és azonnal terelni. A harmadik után pedig figyelmeztetni, hogy elég volt és ha neem hagyja abba, akkor menni.

Pl

-Mikor lesz már gyerek, Zsuzsika?

- Nem akarunk gyereket Kati néni. Jozsi bacsi hogy van ?

-De csak kellene gyerek, Zsuzsika.

- Nem akarunk gyereket Kati néni. Szépek a szobanövényei, mivel öntözi őket?

-Micsoda hülyeség ez Zsuzsika, gyerek nélkül nem élet az élet!

- Nem akarunk gyereket Kati néni. Most mondtam utoljára, ha nem érti meg, akkor megyünk. Finom a torta, majd leírja nekem a receptet?

-Zsuzsika, egy nincsen akkor nő, ha van gyereke.

CSókolom Kati néni, mi mentünk.

2019. aug. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
86%
67% :D
2019. aug. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

#8: Ezen jót röhögtem, köszi. :D


#7: Már milliószor elmondtuk, hogy nem akarunk, szóval ez elég hülyén jönne ki. Továbbá nem fogom azt kamuzni, hogy akarunk, miközben nem is.

2019. aug. 5. 11:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!