Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kéne viselkednünk ezek...

Hogyan kéne viselkednünk ezek után?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok és kb 24 éves korom óta hallgatom a családtól a gyerek témát. Mikor, hány lesz, hogyan, miiiikor??? Már akkor is kérdezgették, amikor még nem is volt párkapcsolatom. Nem is értettem mire jó ez. Kiskorom óta tudom, hogy soha nem akarok gyereket, ez a mai napig nem változott. Most nem úgy kell elképzelni, hogy minden héten ezt hallgattam, de pár havonta tuti szóba jött. Mostanra viszont már férjhez mentem egy hasonló gondolkodású férfihez és azóta ez a sláger. Ideáig is mindig elmondtam, hogy nem akarok, legyenek szívesek békén hagyni, volt hogy kisebb vita is kialakult emiatt, akkor abbahagyták kb 1 évre a témát. Na de mióta házas vagyok újra előjött a gyereksztori, mert hát ha megvolt az esküvő, akkor egyértelmű, hogy azon nyomban gyereket kell szülni.. (??)

Az egyetlen aki kb megért az az édesanyám (meg persze a férjem). Ő az, aki nem piszkált soha és aki rajtam kívül még próbálta leállítani a rokonokat is. (nagyi, nagynéni, keresztszülők..)

Mostanra azonban már anyósék is rágják a fülünket, a férjem már összeveszett egyszer az anyjával emiatt, de semmi.

Na most nem rég ünnepeltük férjem születésnapját, ahol volt egy közös családi ebéd. Ott voltak anyumék és anyósomék. Ééés természetesen anyósom rázendített a témára, sógornőm folytatta, nekem pedig elszakadt a cérna és kiosztottam őket. Való igaz nem voltam túl kedves, de elegem lett. Évek óta az én méhemmel vannak elfoglalva, a hócipőm teli lett. Soha nem magyarázkodtam, hogy miért nem akarok, mert szerintem senkinek nem tartozok elszámolni valóval és különben sem szokásom magyarázkodni, de most "érvelve", nagy vonalakban elmondtam miért nem fogok soha szülni, majd férjemmel felálltunk és eljöttünk.

Persze mi vagyunk a szemetek, anyósom és sógornőm is vérig van sértve és szerintük nekem kéne bocsánatot kérnem....:D Ezen röhögtem egy jót és megmondtam férjemnek is, hogy azt leshetik mikor fogok bocsánatot kérni, több évi állandó b*aszogatás után inkább nekik kéne tőlünk elnézést kérniük, de persze ezt ők nem így gondolják. Most áll a bál, mert a történtek után nem szívesen vagyunk együtt velük, de a hétvégén lesz férjem unokatesójának a szülinapja, szintúgy családi ebéddel, amire meg vagyunk hívva. Most emiatt nem elmenni pofátlanságnak érzem, de baromi feszült lesz a hangulat. Mégis hogyan kéne kezelnünk ezt a helyzetet? Nekem aztán semmi kedvem ezek után jópifizni, nagyon dühös vagyok és elegem van abból, hogy felnőtt emberek képtelenek tiszteletben tartani a másik döntését. De most egész ebéd alatt csendben ücsörögjünk és mosolyogjunk, mintha minden rendben lenne?

Ti hogyan orvosolnátok ezt az egész szitut? Férjem azt mondta átmegyünk felköszönteni unokatesóját, odaadjuk az ajándékot és eljövünk, de ha nem maradnánk az ebéden, akkor abból még nagyobb sértődés lenne és fokoznánk a feszültséget. Szerintetek? Tudtok tanácsot adni, esetleg volt valaki hasonló cipőben?


2019. aug. 5. 10:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez bevált módszer, rendszeresen alkalmazom, ha valaki nem fogja fel, hogy adott téma le van zárva. Működik, de nagyon fontos, hogy ne zökkenj ki, ne változtass azon a válaszon, amit a problémás kérdésre adsz és abszolút semleges hangsúllyal mondd mindig. Rövid legyen a válasz és egyértelmű, ne lásd a rajtad, hogy legszívesebben kitépnéd a haját, maradj nyugodt. Ez a titok. Sok sikert hozzá. 😎
2019. aug. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja, az lemaradt, hogy magyarázkodni, indokolni nem kell. Nem akarunk. Miért? Nem akarunk. Ennyi. Senkinek semmi köze hozzá, hogy miert.
2019. aug. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is elmennék a szülinapra.

Alapvetően megpróbálnék úgy viselkedni, mintha semmi nem történt volna, de ha egyszer is szóbahozzák a témát anyósék, sógonő, akkor félhangosan, hogy a többiek is hallják, elmondanám neki, hogy "ezt a múltkor már elmagyaráztam, nem akarunk gyereket és részemről a téma le van zárva."

Aztán ha még valaki felhozza, fogom a kiskabátom és a párommal együtt lelépek.

Az ünnepeltnek meg előre szólnék, hogy van most egy kis feszültség a családon belül, és ha előbb le kellene lépnünk, előre elnézést kérek, de nem rajtunk fog múlni.

2019. aug. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, miért jó ez a rokonoknak. Én sokkal jobban tisztelem azt az embert, aki tudja magáról, hogy nem akar gyereket, ezért nem lesz neki, mint azt, akinek lesz és otthagyja. Én tanár vagyok, de volt olyan időszakom, amikor én sem akartam. (36 éves vagyok és most sincs.) Most már úgy vagyok vele, majd az idő eldönti. Ha lesz, örülni fogok neki, ha nem lesz, akkor sem fogok rajta siránkozni. Amennyiben minden gyermek úgy születne, hogy a szülői ösztön előbb ébredne fel az apukában és az anyukában, mint a baba megérkezne, sokkal jobb világ lenne.
2019. aug. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Na, milyen volt a szülinap?
2019. aug. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!