Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nyolcadikas ballagók! Szüleite...

Nyolcadikas ballagók! Szüleitektől mit kaptatok ballagási ajándéknak?

Figyelt kérdés
Én nem kaptam semmit, és ez nagyon bánt. Aztmondták hogy majd kapok ruhákat, stb. mert ugye a gimibe kicsit divatosan is szeretnék öltözködni. De ha akarok valami ruhát megvenni, rögtön azt mondják hogy ne. Meg szerettem volna valami noname tornacipőt (converseben nem is gondolkodom..) és mondta hogy egy tornacipőért nem ad ki 3000ft-ot. Meg nem értik meg hogy abba utcán is lehet sétálni. Nagy a rokonság viszonlyag, mindenkitől minimum 20.000ft értékben kaptam valamit..Jogosan bánt hogy a szüleimtől még egy kis ezüst fülbevalót se kaptam? (tudják hogy az ékszereket például nagyon szeretem) 14/L
2010. júl. 12. 14:30
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

aranyos fülcsit kaptam.

de nem is vártam sok dolgot,mert tesóm is ballagott és neki vettek komolyabb dolgot.

ráadásul nekem már megvolt az ajándékom áprilisba.fizettek egy elég drága kirándulást.


ne légy kiakadva,inkább örülj,hogy vannak

2010. júl. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Utolsó én is így vagyok:)

Nem kaptam igazából semmit a szüleimtől,se pénz,se ékszer...

Kaptam lufit meg pár csokrot a kezembe és ennyi.

Nekem nincs nagy családom,egyetlen egy dédmamám van,papám,dédpapám egyáltalán nincs,így nem kaptam sok pénzt(5ezret a mamámtól)Ezen kívül csak mamám testvérétől kaptam 2 arany nyakláncot.

Nem hisztiztem,bár rosszul esett,de tudom h nem állunk jól anyagilag,sok a kiadás,főleg h többen vagyunk testvérek:) Ruhát,meg ami nagyon fontos azt megkapom,az osztálytársaim,barátaim,és a családom imád,és ez nekem bőven elég:)

2010. júl. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Upsz,bocsi előző vagyok:D

14:34-esnek írtam:)

Amúgy 14L

2010. júl. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Te legalább más rokonoktól kaptál ajándékot. Én senkitől nem kaptam, csak a csokrokat, és buli sem volt a ballagásom után. És még mindig itt vagyok, nem dőlt össze a világ. Inkább örülj, h majd kapsz valamit. Az is lehet, h a szüleidnek nincs most pénzük arra, h több ezres ajándékokat vegyenek neked, mert szíveskedtél kijárni a 8 általánost. Az meg, gondolom meg se fordult a fejedben, h talán a rezsit meg a kaját is alig tudják kifizetni, mert válság, vagy mifene van, és te mégis a ruháid miatt nyavajogsz. 17/l
2010. júl. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Ha az vigasztal...

Az én 8.-as ballagásom nem minősíthető annak, az iskola adott egy szál fonnyadt gazt, amit eltörtem utána keresztbe és visszaadtam az ighelynek, olyan csőcselékként bánt velünk, míg a velünk párhuzamosan 7.-től futó hatoztályos gimnazistáknak a seg'gét kinyalták. Ráadásul nem ballagtunk, mindez évzárón volt, ahol mindenkit aki ott végzett, külön kihívtak.


A felnőtt ballagásom meg egyenesen katasztrófa volt. Apámat gyűlöltem, unokatesóm még az ő 9.-ében köszönetképpen, hogy gimit szereztem neki, égőnek érzett ezért kijelentette, hogy "nem ismer", azonban lebuktam a párhuzamos osztályba, rá egy évre az ő osztályukat egybeolvasztották a miénkkel, osztálytársaim zöme ízetlen kancsó volt, és bankettem soha nem volt. Bolondballagásra, szerenádra (minden vágyam az volt, hogy ottlegyek), meg sem hívtak, imádott nagypapám az unokatesóm velem párhuzamos ballagási bankettjén ott volt, anyám meg megígérte, majd októberben megtartjuk a pótérettségim után, amiből SEMMI NEM LETT, papám nem volt ott, anyámnak ezt az ígéretét SOHA nem bocsájtom meg, hiába szív-lélek asszony.


Szóval inkább örülj, ha neked legalább a családod normális, mégha nem is kapsz semmit. Nálunk még karácsonykor sincs igazi ajándékozás, de nem is baj, már nem hiányzik.

2010. júl. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Hát, nekem azért jól esett volna, akár egy kis bizsu is. Én kaptam egyébként, 8-os ballagásra alig volt meghívva valaki, azt nem tartjuk nagy bulinak, de a végzős gimis ballagásomon kaptam ajándékot.
2010. júl. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

>... Ja igen...

és A SZERETETET NEM PÉNZBEN MÉRIK!

2010. júl. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim válasza:

szia

a 8. ballagás, nem a legnagyobb dolog az életedben. tényleg örülj annak, hogy vannak szüleid. most miért azt nézed, hogy mit kapsz?!

fogsz te még érettségizni is...

2010. júl. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim válasza:
2 éve ballagtam 8ikbol most 17 vok és 11-be megyek. Hát azt kaptam ballagásra, hogy elmehettem 2 hétre Rómába majd 3 nap London.:)
2010. júl. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Amikor én ballagtam (2005-ben) még az általános iskolás ballagások nem arról szóltak, hogy mit kap a gyerek ajándékba (már bocsi, de könyörgöm, az, hogy elvégzed az ált. sulit az hol jutalomköteles dolog???)

Iskolaköteles vagy és magadnak tanulsz, az a jutalom, hogy az eszeddel jó gimnáziumba/szakmunkásba mehetsz és értelmes fiatal lány lehetsz, akinek talán kicsit könnyebb lesz az élete mert van jó szakmája.Ha meg tényleg mindenkitől min. 20ezer értékben kaptál vmit akkor az már 2 rokonnal szorozva is 40ezer...Meg gondolom a szüleid állták az iskolai költségeket (pl.ballagási ruha, családi ebéd,annyi virágcsokor,hogy meg se tudod egyszerre fogni stb.)

Szerintem örülj ennek meg a nyári szünetednek.

És bocs, nem leosztani akartalak.

2010. júl. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!