Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a helyes megoldás ilyenkor?...

Mi a helyes megoldás ilyenkor? Szívességkérés-elfogadás témakör.

Figyelt kérdés
Haverokkal nyaralás, én viszem őket kocsival (ingyen) vidékre és vissza. Szemétség tőlem, ha azt kérem, hogy egy (nekem útbaeső) helyen talizzunk? Vagy köteles vagyok 1-1,5 óra alatt összegyűjteni a velem utazó embereket a város különböző pontjairól (ott rájuk várni)? És hazaérkezésnél ugyanígy. Meddig illik vinnem őket? Egészen a kapuig? Különben a segítségem nem ér semmit? Ti hogy látjátok?
2010. júl. 12. 15:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
szerintem odafelé simán megkérheted őket, hogy 1 helyen találkozzanak, hazafelé meg mindenki fáradt, akkor házhoz viheted őket :D de nem tudom :D
2010. júl. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne viccelj már, így is bőven jófej vagy, hogy ingyen fuvarozod őket..., esetleg, ha valaki útba esik, azt felveheted/hazaviheted, a többieket meg egy közös helyen! Hidd el, már ezt is meg fogják köszönni!
2010. júl. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha már ingyen viszed őket, akkor egyértelmű hogy Te szabod meg hogy hol talizzatok, illetve nem kell hazafurikázni az összeset. De aztán lehet hogy ők összebeszélnek a hátad mögött és pl. egy rekesz sörrel "fizetnek" a fuvarért. Biztos tök ingyen kérik a fuvart?

2010. júl. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Hát ez a csomagok számától is függ. Egy táskával simán oda lehet buszozni egy bizonyos pontra. Két táska, kézitáska akármi azzal már nehézkes. De miért ingyen viszed őket.
2010. júl. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
ott talztok ahol neked jó,ha nekik ez nem megfelelő akkor fizessék az utat!ennyi
2010. júl. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
s ha egy pályaudvarra kéne eljutnia két-három táskával?! majd úgy csomagol...
2010. júl. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
gondolom ilyenkor össze szokták dobni a benzin árát, akkor vihetsz mindnekit kapuig, csak meg kell tervezni, hogy hogyna praktikus.
2010. júl. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Hát még a befizetett nyaralásoknál is mikor busszal mentünk, mi mentünk a tesco parkolóba (mert mindig ugyan onnan indult) és nem a busz szaladgált mindenkiért :) Pedig mi fizettünk az útért. Azért én nem is mennék el ingyen. (mármint én nem bírnám elviselni, ha ingyen furikáznak engem, csupán jófejségből) tehát alap, hogy ne szaladgálj értük. Mond meg hol és mikor és menny oda értük.
2010. júl. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
hát ez sokmindentől függ. ha neked nem okoz problémát, és nekik sok a csomagjuk, akkor illik értük menni és hazavinni őket. ha neked ehhez nincs kedved, vagy túl nagy macera, akkor nyugodtan mondd meg nekik, hogy menjenek haza maguk. ha a benzint fizetik, akkor megint csak nem lehet gond, hogy hazavidd őket. neked végülis ez egyszerűbb, mint nekik a negyven fokban a nehéz cuccokkal buszozgatni. de mondom, attól függ, hogy te hogy érzed.
2010. júl. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Már túl vagyunk az utazáson. Azért kérdeztem, mert egy haverom (éjszaka értünk haza, én hulla fáradt a vezetés után, ő enyhén ittas a meccs után) miután mondtam neki, hogy kiteszem egy helyen (lakásától kb. 3-400 m-re), elkezdett hisztizni, hogy miért nem viszem el végig. Kocsival kb. több idő volt az az út a kanyargások miatt, mint neki lett volna gyalog. Végül elvittem a kapuig és utána leb*szott, hogy he ennyire nehezemre esik szívességet tenni, akkor ő többet nem is kér tőlem.
2010. júl. 12. 15:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!