Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kezdjek anyámmal ha...

Mit kezdjek anyámmal ha ilyen? Olyan nehéz titkot tartani? Ez nem megalázó szerintetek?

Figyelt kérdés

17éves lány vagyok, és nekem nagyon megalázó az, amit az anyám csinál velem szemben mostanában.

Olyan nagyon csalódtam benne a bizalom terén...

Kérdezgeti, hogy mivan...mikor jön meg stb. szeret mindent tudni. Multkor fájt a hasam, meg voltka női bajaim, és nődokihoz kellett mennem. Mondtam neki, hogy ne mondja el senkinek, szépen megkértem rá, megigérte nagynehezen, hogy tartja erről a száját. Nekem kellemetlen amikor mindneki tud az ilyen dolgaimról, szerintem azért másokra nem tartozik.

Szóval megigérte...de amikor hazajöttem már hallottam hogy apámnak ujságolja...másnap már a bátyáim is tudták. Nagyon rosszul esett...mondtam neki, hogy ezt ne.

Azóta eltelt fél év. Menstruáltam...azt is kikotyogta, vagy részletezve mondja el apámnak meg másoknak a csládból, vagy célozgat rá.

Megpróbáltam szépen leállítani,de semmi.

Most ma megint orvosnál voltam, de már 6nappal előtte elmondtam neki...ismét biztam benne. Erre egyfolytában erről beszélt...mais!

Annyira idegesítő, komolyan megalázó, tud róla mindenki, hogy orvoshoz mentem: az apám, a a 2bátyám, a keresztapám, a sógornőim...

Mondtam neki, hogy álljon már le, semmit nem fogok nekise elmondani mert nem tud titkot tartani, összevesztünk. Jött a fenyegetésével, hogy felpofoz, meg ő engem megtép.

Értitek, mert mertem neki szólni...

Aztán végülis nekem mondja hogy milyen undok vagyok, mert ezek után már nem tartottam igényt arra, hogy elvigyen az orvoshoz, inkább elmentem egyedül bringával.

Mostis hazajöttem és nekemállt, hogy mivan???mit mondott??? Mondom: vett mintát, majd hivnom kell.

Nem bizom már meg benne... elegem van ebből. És még én vagyok a szemét, undok, idióta...


2010. júl. 12. 18:25
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

meg senki nem beszélt erről, de a tegnapi ebéden neki felkellett hoznia apám előtt. Amikor nekem megvan arról is mindenki tud!

Olyan mintha nem is az anyám lenne, hanem egy pletykás-rosszindulatú "barátnő"

2010. júl. 12. 18:27
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Apád nem szól rá?
2010. júl. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%

Erre csak 1 megoldás van: nem mondod el neki!


De ne mond többet azt, h nem fogod el mondani... hanem tedd is!

Nem tud róla, így a legjobb.

Ráadásul arról sem tud, h te hova mész, így nem is fog "fájni" neki.

2010. júl. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
55%
Anya nekem is azt mondta hogyha megjön apád tud majd róla,mert neki is annyi joga van tudni.
2010. júl. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

senki sem állítja le.

De szerintetek ez nem ciki amit csinál? nektek mi a véleményetek erről???

2010. júl. 12. 18:32
 6/16 anonim ***** válasza:
72%

Orvoshoz egyesül is el tudsz menni, nem kell hozzá szülői beleegyezés. Anyukádnak meg nem kell tudnia arról, hogy mikor és hogyan jársz orvoshoz, mikor van meg. Nagylány vagy már, tudod, hogy milyen pletykafészek, mégis elmondod neki részletesen, hogy hogy néz ki a ciklusod?

Nem halsz bele, ha nem ő visz orvoshoz, hanem a két lábadon ballagsz el.

2010. júl. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Ja...csak pénz is kell... és hetente 3000.- kapok, mert nyári munkát nem találtam:S
2010. júl. 12. 18:33
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát ne mondj el neki semmit.Ha nem tudja tartani a száját,akkor nem kell neki mindenről tudni.Válassz magadnak más bizalmast.Az én édesanyám azt kotyogta ki a kedves munkatársának,hogy nem voltam még pasival,ehhez mit szólsz??????Jó,mi?Hogy nézek majd a szemükbe,már magam előtt látom,ha megyek be,majd mindenki teszi a célzást......:P
2010. júl. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
34%

17 éves vagy! Még csak! Anyukádnak joga van tudni minden lépésedről, főleg ha az egészségedről van szó - már pedig a nőgyógyászat is ide tartozik.

Ne legyél ennyire álszent. Ma már az nem szégyelni és titkolni való, hogy valaki nőgyógyászhoz jár, vagy éppen menstruál. Jó, nem kell kiplakátolni, de mit kell ezen titkolni. Arról nem is beszélve, ha a környezeted tud róla, hogy éppen "nehéz" napjaid vannak, akkor adott esetben megértőbbek, segítőkészebbek (remélhetőleg) veled. Tedd túl magad és ne zsarold édesanyád azzal, hogy többé nem mondasz el neki semmit - egyszer te is leszel édesanya és meglátod, ugyanígy fogsz viselkedni !!!!!!!!!!!!!

2010. júl. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg igazad van. Oké, mikor először megjön, azt nyilván apuka is tudni akarja, mert mégiscsak a lánya vagy, de nem hinném, hogy minden egyes alkalomra kíváncsi. A bátyáidnak és a távolabbi rokonoknak meg tényleg semmi köze hozzá. Ezek után én sem mondanék semmit, mert tényleg baromi megalázó tud lenni, ha az egész rokonság tud róla. Ha komoly baj van, majd szólsz neki, amúgy ne mondj semmit!
2010. júl. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!