Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kezdjek anyámmal ha...

Mit kezdjek anyámmal ha ilyen? Olyan nehéz titkot tartani? Ez nem megalázó szerintetek?

Figyelt kérdés

17éves lány vagyok, és nekem nagyon megalázó az, amit az anyám csinál velem szemben mostanában.

Olyan nagyon csalódtam benne a bizalom terén...

Kérdezgeti, hogy mivan...mikor jön meg stb. szeret mindent tudni. Multkor fájt a hasam, meg voltka női bajaim, és nődokihoz kellett mennem. Mondtam neki, hogy ne mondja el senkinek, szépen megkértem rá, megigérte nagynehezen, hogy tartja erről a száját. Nekem kellemetlen amikor mindneki tud az ilyen dolgaimról, szerintem azért másokra nem tartozik.

Szóval megigérte...de amikor hazajöttem már hallottam hogy apámnak ujságolja...másnap már a bátyáim is tudták. Nagyon rosszul esett...mondtam neki, hogy ezt ne.

Azóta eltelt fél év. Menstruáltam...azt is kikotyogta, vagy részletezve mondja el apámnak meg másoknak a csládból, vagy célozgat rá.

Megpróbáltam szépen leállítani,de semmi.

Most ma megint orvosnál voltam, de már 6nappal előtte elmondtam neki...ismét biztam benne. Erre egyfolytában erről beszélt...mais!

Annyira idegesítő, komolyan megalázó, tud róla mindenki, hogy orvoshoz mentem: az apám, a a 2bátyám, a keresztapám, a sógornőim...

Mondtam neki, hogy álljon már le, semmit nem fogok nekise elmondani mert nem tud titkot tartani, összevesztünk. Jött a fenyegetésével, hogy felpofoz, meg ő engem megtép.

Értitek, mert mertem neki szólni...

Aztán végülis nekem mondja hogy milyen undok vagyok, mert ezek után már nem tartottam igényt arra, hogy elvigyen az orvoshoz, inkább elmentem egyedül bringával.

Mostis hazajöttem és nekemállt, hogy mivan???mit mondott??? Mondom: vett mintát, majd hivnom kell.

Nem bizom már meg benne... elegem van ebből. És még én vagyok a szemét, undok, idióta...


2010. júl. 12. 18:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
En anyam a munkatarsainak mondott el mindent, hiaba kertem, hogy ne tegye, a kolleganoje csak leallitott az utcan, hogy elmondja, ha megvan, hasznaljak 2 betetet egyszerre es akkor legkozelebb nem fog atazni a bugyim! Na ez milyen?! Mostanaban nem is nagyon mondok el neki semmit, probalok egyedul boldogulni, vagy baratnoktol kerek tanacsot, akikkel kolcsonosen beavatjuk egymast a dolgainkba, szoval ok biztos nem fognak kibeszelni.
2010. júl. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyám is ugyan ilyen. Elmondok valamit bizalmasan vagy csak éppen tanácsot kértem tőle mint lány az anyától, másnapra legkésőbb harmadnapra az egész család tudja mit mondtam neki. Meg persze a barátnőinek is elmondja. Nekem is nagyon rossz volt, hogy kérte r, hogy tényleg senkinek ne mondja mivel ez másra nem tartozik de alig telik el fél óra már hallom telefonál és meséli valakinek. Ráadásként valamikor visszaélt az információval.

Én csupán annyit tudtam tenni, hogy nem mondtam neki semmit. Persze nem tetszett neki, egyből mondta, hogy mi van velem mostanában nem mondok neki semmit. Egyszerűen nem válaszoltam. Hazudni sem akarok így talán a hallgatás jobb.

2010. júl. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Hazudj valamit, amivel ellene fordíthatod ezt a hajlamot.
2010. júl. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
74%

"17 éves vagy! Még csak! Anyukádnak joga van tudni minden lépésedről, főleg ha az egészségedről van szó - már pedig a nőgyógyászat is ide tartozik.

Ne legyél ennyire álszent. Ma már az nem szégyelni és titkolni való, hogy valaki nőgyógyászhoz jár, vagy éppen menstruál. Jó, nem kell kiplakátolni, de mit kell ezen titkolni. Arról nem is beszélve, ha a környezeted tud róla, hogy éppen "nehéz" napjaid vannak, akkor adott esetben megértőbbek, segítőkészebbek (remélhetőleg) veled. Tedd túl magad és ne zsarold édesanyád azzal, hogy többé nem mondasz el neki semmit - egyszer te is leszel édesanya és meglátod, ugyanígy fogsz viselkedni !!!!!!"


Ez megbocsáss,de idiótizmus..

Egyáltalán miért lenne álszent?

Szerintem te sem örülnél ha holnap a családod a nappaliban ülne..:na és akkor beszélgessünk eszterke bugyijáról..Bocs ha fiú vagy..

Enyhén idegesítő lehet.

Ettől nem kell oltani..


Most lehet lepontozni..:D


Amúgy a kérdezőnek:

elég szerintem a passzív ellenállás(:


18F

2010. júl. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
megértelek... az én anyum is eléggé hasonló.. nagyon szeret pletykálni.. -,- jaja ez a kolléganős probléma úgylátom elég általános lett.. :Á :D nézd, amikor mi múltkor voltunk anya barátnőjénél, mindent visszahallottam.. már sorba tudják a volt pasijaim nevét .. xP h kmikor kivel voltam, h hívták, most kivan, vagy h merre jártam, meg igen ez a női dolgok is.. h a nőgyógyász hányféleképpen vizsgált meg.. és oké, h egy család vagytok, egy-egy dolgot el lehet mondnai de nem kell kirészletezni, h most a nőgyógy. hány ujjával vizsgált meg stb.. -,- ezt én is útálom.. :X én az ilyenekre úgy léptem h elkezdtem az ő kis "titkait" itthon "kipletykálni".. ne aggódj rögtön nem tetszett neki :D szval vmi hasonlóval próbálkozz, h érzékeltesd vele, h nem biztos h minden úgy jó ahogy ő csinálja/gondolja.... remélem "kinövi" ezt a "jószokását".. :) minden jót!
2010. júl. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Igen. Ha valaki 17 éves és teljesen tiszta a tudata akkor miért kell mindenkinek tudnia? Ha én nem akarom akkor NEM és késsz! Ilyenkor otthagytam Anyámat elmentem otthonról sétálni 2 órára. Ezt megcsináltam 2x még az elején ne aggódj inkább csendben maradt.
2010. júl. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!