Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy bírod ki épp ésszel,...

Hogy bírod ki épp ésszel, hogy a testvéred a kedvenc?

Figyelt kérdés

Minden létező módon érzékeltetve van, most épp a szülinapom helyezik át, mert ő nem ér rá(semmi fontos, se munkája, se családja, se gyereke), csak, hogy ő is ott lehessen.


Hogy lehet feldolgozni, hogy az anyád csak a testvéred szereti?


A pszichiáter sz.rt sem ért.


2019. aug. 10. 11:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk ugyan nem ilyen drasztikus a helyzet, de az mondjuk valamilyen szinten érthető, hogy egy közeli családtag miatt igenis lehet módosítani egy időpontot - így látatlanban mondom, nem tudom mikor lett leszervezve, először a tesód mit jelzett vissza, mennyivel előbb lett szólva, stb.


Nekem az segített, hogy elköltöztem otthonról a páromhoz, azóta kevesebbet vagyok ott jóval, így abban a kis időben nincs idő ezen agyalni.


A pszichiáter pedig nem pszichológus, ezzel gondolom tisztában vagy ha már így leírtad és bizonyosan fel is kerestél egyet. Ő orvos, gyógyszert ad, a pszichológus végzett bölcsész diplomát, ő nem ad gyógyszert. Melyiknél volták, aki semmit sem ért?

2019. aug. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

A pszichiáter is tart terápiát, őket is képzik mentálhigiénés munkára, pszichológus több is van ismerősi körben, nem véletlen választottam a többhöz értőt(bár előtte pszichológusnál is voltam, nem ismerősnél)


Kaptam gyógyszert is, egy évig kéthetente egyszer egy órát voltam terápián, pár hónapja nem járok, mert közölte, hogy nem haladunk, próbáljam elengedni a dolgot.


Egyébként egy rakás kisebbségi komplexust, önbizalomhiányt, meg szorongást okozott az anyám csudijó viselkedése, 30 vagyok, egy gyerekem van, nem is lesz több.

2019. aug. 10. 11:39
 3/18 anonim ***** válasza:
72%
Pszichoterapeutát is érdemes lenne felkeresni.
2019. aug. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Tedd félre ezt a problémát. Ne tarts szülinapot. Nem muszáj. Mond azt, hogy jövőre bepótolod s kettőt tartasz egybe.

30 éves vagy...

2019. aug. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát 30 évesen bőven kinőhetted volna ezt már, gondolom nem élsz már velük, nem is kötelező tartani a kapcsolatot, elegek ezek a születésnapok, nem? Ennyire nem szabad, hogy meghatározza az életedet, és tönkretegye, és ami rosszabb, a saját gyerekedét is. Már csak miatta is el kéne felejtened ezt az egészet.


De szabad kérdezni, hogy mit csinált? Mitől alakult ki ez nálad, hogy ennyire sok idő elteltével (gyerekkorodtól) is megvan az a seb és ilyen mély?


Kérdésre válaszolva úgy lehet feldolgozni, hogy nem a régi családodban élsz, hanem a sajátodban.


1. voltam.

2019. aug. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Nyilván fosszam meg magam attól, hogy legalább egy nap velem foglalkozzon az anyám, hogy jókívánságot halljak a szeretteimtől és azt érezhessem, hogy fontos vagyok.


Egyébként ez lesz, hogy elkerüljem az öcsémet és az anyámat, de ettől még bánt a dolog borzasztóan és felháborít.


Mióta anya lettem, nem tudom felfogni, hogy bánhat így velem folyamatosan az anyám, pláne kisgyerekként, ehhez nagyon kell utálni a gyerekét az embernek..


A problémám akkor tetőzött, mikor szültem, előtte nek izgatott a dolog ennyire, kb lesz.rtam mindent, most meg nem tudom

2019. aug. 10. 12:07
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Na és anyukáddal beszéltél már erről?
2019. aug. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
40%
Harminc évesen komolyan ezen pörögsz hogy anyuci jobban szereti a csúnya tesót mint téged? Ember, legyen már benned tartás, ne teperj olyan után akinek nem kellesz. Hiszti helyett éld az életed.
2019. aug. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
75%

Az a pszichiáter, aki a testvérgyűlöletet és a rossz anya-gyerek kapcsolatot (mármint azt, ahogy veled bániuk az anyukád)nem látja, nem képes kezelni, az tényleg csak egy fehérköpenyes sarlatán. Keress másikat.


Feldolgozni nehezen lehet, és addig, amíg a rossz családban vagy, szinte lehetetlen. feldolgozás helyett azonban ott a bosszú: te visszadod az összes agresziót, amit csak elszenvedsz a testvéredtől és miatta. Ez ugyan nem feldolgozás, de legalább egy kicsit ventilláltat.


(Az apukád hol van?)


Pl. Te se legyél ott az ő születésnapján, ignoráld, ahol csak tudod - anyukát is!- és feltétlenül menj el egy JÓ pszichiáterhez vagy pszichológushoz.

2019. aug. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
91%

9-es voltam. Ja, hogy te 30 évesen még mindig abban a rózsaszínű ködben élsz, hogy anyuci majd szeretni fog? Legalább a szüliszülinapocskádon? Hát nem. Nem veszed észre? És van gyereked? EZT adod át neki?


Pszichiáterhez gyerekcsinálás előtt kell menni, nem utána.

2019. aug. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!