Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit mondhatnék a párom kislány...

Mit mondhatnék a párom kislányának?

Figyelt kérdés

Párom előző házasságból született egy "kis"lány. 17 éves. Volt az anyjánál 1 hetet, tegnap hazajött, ma délelőtt meg öngyilkos akart lenni.

Kiment az anyjához Ausztriába, és megtudta, hogy az édesanyja prosti. Teljesen kikészült idegileg, begyógyszerezte magát.

Eljöttem az Alföldre ma reggel (szüleimhez), de holnap indulok haza hozzá, hogy meglátogassam. Nem tudom, mit mondjak neki. Barátnőként tekint rám.

Párom sírt a telefonban, nem tudja mit kellene tennie. Kivett egy hét szabit, hogy a lányával lehessen. Azt kérte, beszéljek vele én is. Tanácstalan vagyok. Segítsetek!

31N


2010. júl. 12. 22:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Tekints a barátnője ként mondd el neki hogy ne tegye tönkre butaság végett az életét!!

És mondd el neki rá és az édesapjára mindig számithat. Bármi történik.

2010. júl. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
rád*
2010. júl. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Húhh, nem könnyű helyzet. Mondd neki azt, hogy vele vagy, és megérted, min megy keresztül. És hogy mutassa meg, hogy másként is lehet élni, mindjárt nagykorú lesz. Mutassa meg az "édesanyjának", hogy tisztességesen is lehet boldogulni.
2010. júl. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Ezt már az apja mondta neki. Azt mondta, hogy ő nem akar szégyenkezni az anyja miatt, hogy egy k*rva.

(Mi tudtuk, hogy mivel foglalkozik, de a lány annyira erősködött, hogy ki akar menni, így engedtük. Nem gondoltuk, hogy ekkora galibát okoz az a nő.

2010. júl. 12. 22:09
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mondd meg azt neki, hogy ti nagyon szeretitek, és tudjátok, hogy ő is szeret titeket, nektek is, a barátainak is nagy fájdalom lenne, ha ő meghalna. Fejezd ki a sajnálatod az iránt, hogy az anyja egy örömlány, és próbáld vigasztalni, hogy tudod, mennyire rosszul esik neki, de legalább elköltözött az anyja, jó messzire, úgyis ritkán látjátok. Mondjátok meg, hogy nálatok szerető környezetben van! Az elkövetkezendő napokban igyekezzetek többet törődni vele, hátha az idő begyógyítja a sebet. Ennyi jutott eszembe. Mélységesen sajnálom, sok sikert!
2010. júl. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Mondd azt, hogy nem is kell találkoznia vele soha.
2010. júl. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Olyan ideges vagyok hogy aludni sem tudok. :(

Bűntudatom van, hogy kiengedtük Ausztriába. És mert nem vagyok ott mellette. :(

Szerencse, hogy a párom hazaugrott valamiért, és időben észrevette. :(

2010. júl. 12. 22:15
 8/14 A kérdező kommentje:

És rettentően dühös vagyok arra a nőre is!!!

Párom közölte vele, hogy mi történt, de azt mondta hogy ő most nem ér rá ezzel foglalkozni, meg hogy 1-2 gyógyszertől nem lesz baja. Azt se tudom miket vett be, és honnan szerezte őket. :S

2010. júl. 12. 22:17
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Biztosítsd a szeretetedről, és, hogy ő most ugyan kétségbe van esve, de segítesz neki talpra állni és kikeveredni ebből a helyzetből. Legyél támasz, hallgasd meg, mi bántja a legjobban (fél, hogy ő is olyan lesz? szégyenli az anyját?).


Tulajdonképpen semmi különöset nem kell mondanod. "Csak" legyél mellette, érezze, hogy számíthat rád, és nem ítéled el a tettéért. Ez utóbbi nagyon fontos! Ne szidjátok, ne mérgelődjetek emiatt. (Inkább vázoljatok fel megoldási lehetőségeket arra az esetre, ha nehéz, kilátástalannak látszó helyzetbe kerül, de ezt már csak később.)

2010. júl. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Talán mondhatod neki azt is,hogy nem tehet róla,hogy ki az anyja és az milyen. Senki nem fogja őt elítélni az anyja miatt. Senki nem választhatja meg a szüleit. Különben sem kell senkivel az anyjáról beszélgetni.Nagyon sajnállak benneteket és a kislányt is.
2010. júl. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!