Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek érthető, hogy nem...

Szerintetek érthető, hogy nem állt mellém a nővérem? 17/L

Figyelt kérdés

Féltestvérem. Annyira nem jó a kapcsolatunk, de szeretem nagyon, példaképként tekintettem/ tekintek rá.

Nem nagyon tudtunk miről beszélgetni. Ő nagyon nyitott, gátlástalan, míg én elég prűd vagyok.

Hétvégente, kéthetente járt hozzánk 16 éves koráig, amikor összevesztek apámmal.

Apám nagyon lenéz engem,nárcisztikus, mindig megjegyzéseket tesz rám. Bármit csinálok, az nem jó. Nagyon rondán beszél velem, 2 éve egy jó szót nem hallottam tőle. Mindenért engem hibáztat és eléri, hogy én is ezt tegyem. Érezteti velem, hogy én szívességgel tartozom neki. Folyton fenyeget. Egyszer arra is célzott, hogy legyek öngyilkos. Anyám folyton veszekszik velem.

Ezeket nem tudom megbeszélni senkivel, így gondoltam majd nővérem megért engem, hiszen vele is ugynailyen volt, csak kevesebbet találkoztak.

Ő azt mondta, hogy igen, neki is hiányzott, hogy szeresse, hogy ott legyen, de ennyi. Terelgette a témát, nem igazán érdekelte amiket mondok. Inkább az jött le, hogy ő megérti apámat.

Elmondtam neki, hogy kis koromban mindig azt mondták nekem, hogy egyedül fogok meghalni. Erre ő azt válaszolta, hogy igazából ő is ezt hitte régebben, hogy nem lesznek barátaim vagy párkapcsolatom és úgy szűrtem le, hogy még mindig ezt gondolja. Nekem ez azért elég rosszul esett. És furcsálltam, hogy inkább apám mellett állt, pedig az a háta mögött mindig csak szidja őt is. Néha azt érzem, hogy tényleg utálja, amilyen szinten lenézi.

De talán nem kellett volna erről beszélnem vele, nem tudom. Talán nem vagyunk olyan viszonyban, hogy ez érdekelje. Vagy nem is tudom. Szoktunk beszélgetni, de nem találkozunk sűrűn, legutóbb fél éve futottunk össze.

Tolakodás volt ilyenekkel zaklatni? Érthető, hogy nem nagyon érdekelte?



2019. aug. 18. 00:01
 1/5 anonim ***** válasza:
96%
Dehogy volt tolakodás a részedről megosztani a gondjaidat a nővéreddel,hiszen normális esetben többek között az lenne a dolga egy idősebb testvérnek,hogy téged a fiatalabbat bátorítson,segítsen. Mondom normális esetben! De hogy beszélhetünk normalitásról amikor a családfő semmibe vsszi,lelkileg gyötri a gyerekeit?! Egy dolgot világosan kell látnod hogy ahogy ezek viselkednek az nem normális,nem természetes. Alap dolog kellene hogy legyen az egymással való törődés,szeretet,ám ezekben híján van az emocionális kötődés. Tanulj jól hogy elérhetővé váljon számodra a változás lehetősége,szerezz barátokat,ne engedd hogy olyanná tegyenek mint ők maguk. Nemsokára felnőtt leszel,saját élettel,barátokkal,szerelemmel.Akkor majd messziről kerüld el ezeket az érzelmi nyomorékokat
2019. aug. 18. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonymousreview60 ***** válasza:
78%
Félévente látott emberek életébe nem egyszerű és nem is érdemes bevonódni. Ezért is ilyen távolságtartó a nővéred. Szabad vele beszélni ilyen dolgokról, de nagy támogatásra nem szabad számítani. Ő már elkönyvelte, hogy apátok egyikőtöket sem - sőt, ha narcisztikus, akkor anyádat sem - szereti, de mégis csak az apja. És ez sokakban indokolatlanul is kötődést ébreszt.
2019. aug. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sajnos az jött le ebből, hogy a nővéred negyed annyira sem szeret téged, mint te őt. Olyan, mintha közömbös lenne irántad. Sajnálom. Lehet, hogy évek múlva majd közelebb kerültök egymáshoz. Addig próbálj más irányba nyitni, pl.barátok
2019. aug. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
52%

Apukád, anyukád szid, veszekszik veled. Lehet, hogy ők elmondják a nővérednek, hogy mi is a probléma veled.

Ha már hárman nem adnak neked igazat, akkor benned is van egy kis hiba.

2019. aug. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat! Igazabol tesom szokta mondani, hogy szeret, sosem veszekedtunk csak olyan tavolsagtartobb a kapcsolatunk.

Apam es anyam nem beszel tesommal csak akkor, ha unnepek vannak.

Es igen, lehet, hogy en is neha ugy jobban visszaszolok nekik, de ez azert van, mert meg akarom vedeni magam, mert nagyon nem erzem jogosnak, amit tesznek. Persze ezt is normalis keretek kozt teszem, altalaban csak a velemenyem mondom meg, nem karomkodom.

2019. aug. 18. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!