Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nővérem kapcsolatát elfogadj...

A nővérem kapcsolatát elfogadják a szüleim, de az enyémet nem nagyon?

Figyelt kérdés

Van egy nővérem, aki 23 éves, én 18 éves vagyok, szintén lány. Mindkettőnknek van párja, de a szüleim úgy érzem, hogy csak az övét fogadják el. Ha itt van mind a kettőnk szerelme, akkor a szüleim szinte csak az ő pasikáját ugrálják körbe, őket ajnározzák, hogy milyen szép pár stb. Nekem meg már apu megmondta, hogy kereshetnék már 1 férfit, aki majd elvesz...wtf? hát van!

Anyuék mindig azzal jönnek, hogy a nővéredet majd ellátja a párja, mert hogy mérnök, meg milyen jól keres. Hát nem azért, de az az ember föld buta és azt csodálom, hogy anyáék miért bírják, mikor beképzelt, énközpontú és utálatos.

Az én párom kedves mindig anyuékkal, 1 rossz szava se volt, 500x értelmesebb, rendesebb ember mint a nővérem hapsija. Ja és az én párom is egyetemista, grafikusnak tanul, de anyáék mindig leszolják ezt is.

Most is megyünk augusztusban tengerre családostul és az apartmanban 5 ágy van, naná, hogy a nővérem pasikája az jön velünk, nekem meg azt mondták, hogy jajj, most ne jöjjön a barátod, mert már nincs hely. (egyébként matraccal simán meg lehetne oldani) Na és én erre megmondtam, hogy akkor itthon maradok a párommal, mert nem szeretnék így ebben részt venni, erre meg ki vannak akadva, hogy milyen savanyú vagyok.

Szerintetek?


2019. júl. 13. 19:40
 1/9 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem nem arrol van szo hogy a te pasid nem fogadják el. Hanem hogy a szüleid ugy érzik, tesódnak már sürgősen férjhez kéne menni, és ezért ajnározzák a fickóját. Ami számos okból hülyeség, ajnározni is, de az is hogy ennyire meg akarják fogni, hát már miért is kéne valakinek 23 évesen férjhez menni? Ha jót akarsz magadnak még véletlenül se mész bele ebbe a versengésbe" hogx kinek komolyabb a kapcsolats. Éld a saját életed, az meg ne zavarjon hogy körbeugrálják ezt a remek mérnökemberr. Addig se téged irányítgatnak.
2019. júl. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem az zavar, hogy körbeugrálják, hanem, hogy az én páromat semmibe veszik.

Meg az övéről mindig úgy beszélnek, hogy férfi, mert 30 felett van már, az én párom meg 21 éves és apa mindig csak azt mondja rá, hogy még gyerek, meg hogy mellém férfi kéne már. 18 évesen nem az a normális, hogy kb korombeli a partnerom?

2019. júl. 13. 19:59
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Első vagyok. Hát magam részéről a láyomnak inkább valami korabelit kívánnék, nem tiz évvel idősebbe, de igy pláne arra gondolok hogy a szüleid szeme előtt az lebeg hogy egy lány élete a férjezmenés-eltartás irányába mutasson. Ehhez egy harincas pasi elsőre jobb alanynak tűnhet mint egy huszonegy, na de hát maga az alapgondolat is hatalmas marhaság, manapság már nem lehet egy házasságra alapozni az életet. (Rááadásul, a férfiak észre szokták venni hogy ha nagyon meg karják öket fogni és vagy menekülnek, vagy -mint a sógorod- elszálnak maguktol, ez utóbbi meg majd később visszaüt) Tényleg azt gondolom hogy ne rágd magad azon hogy a te pasidat semmibe se nézik, legalább nem kell velük lenni állandóan.
2019. júl. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem nagyon jól tetted, hogy a sarkadra álltál, és megvédted a párodat (gondolom ez neki is jól esett). Én is megmondtam volna, hogy vagy jöhet a párom is, vagy én sem megyek. 32/F
2019. júl. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egy nagyon fontos infót kihagytál, ki mióta van együtt a pasijával.

Az szépdolog, hogy kiállsz a párod mellett de én sem nyaralnék együtt valakivel akivel a gyerekem 1 hónapja van együtt.

2019. júl. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%
Nemnagyon ertem ezt, es elfogadni sem tudom. Az viszont gáz, hogy a nővéred palija megy a tied nem. Részemről ez ennyi
2019. júl. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Szeptemberben lesz 2 éve, hogy együtt vagyunk.

A nővéreméknek meg valamikor télen 3

2019. júl. 14. 23:20
 8/9 anonim ***** válasza:

Nagyon úgy néz ki, hogy a szüleid két balekot keresnek a két lányuknak, akik eltartanak titeket. A nővéred esetében megvalósulni látszik a terv, ezért olyan boldogok, hogy egy idősebb pasas döngeti. Te meg keresztülhúzod a számításaikat, mert egy korban hozzád illő sráccal jöttél össze.

Erre nincs jó megoldás, mert az egész gondolkodásmódjukat meg kellene változtatniuk, azt meg nyilván nem fogják (meg nem is akarják). A legjobb amit tehetsz az az, hogy továbbra is kiállsz a szerelmed mellett, és lehetőleg ritkábban teszed ki annak, hogy piszkálják a szüleid.

Egyébként hogy sikerült a nyaralás?

2019. szept. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem mentem el velük.

A válaszokat pedig köszi

2019. okt. 2. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!