Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek érthető, hogy a...

Szerintetek érthető, hogy a nővérem nem akar "fuvarozni"?

Figyelt kérdés

Felnőttek vagyunk (a húszas éveinkben járunk). Ő már elköltözött pár éve, én még anyámnál élek.


Amióta elköltözött, alig találkozunk, néha a fősuli folyosóján összefutottunk, mivel én ott tanultam, nővérem pedig ott dolgozik. Illetve néha átjön hozzánk (kb. 2 hetente).

Legutóbb megkértem, hogy vigyen el az egyik közeli hipermarketbe kocsival, mert neki 20 perc oda-vissza, nekem viszont gyalog, tömegközlekedéssel min.2 óra. Azt is mondtam, hogy ha kell, odamegyek egyedül, csak hozzon haza kocsival, mert csomó cuccom lesz. Erre azt mondta, hogy nem igazán jó, mert elég sok elintéznivalója van és nem tudja mikor érne oda, nehéz összeegyeztetni stb. Vagyis "nem" volt a válasza. Ez már nem az első eset.


Szerintem ennyit igazán megtehetne a testvéréért. Ti mit gondoltok erről?


Amúgy nem vagyunk összeveszve.


2011. jún. 25. 12:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%
Megtehetne, ez kétségtelen. Lehet azonban, hogy attól fél, ez a kérés rendszeressé válna. Egyébként neked csak idő a dolog, neki idő és pénz is.
2011. jún. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%
Megtehetné, de miért kellene? Miért igazodna ő a te életedhez? Ha nem ér rá, akkor nem ér rá. Ha te ezen megsértődsz, arról te tehetsz.
2011. jún. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
98%
Én megértem a Nővéred, lehet más dolga is van. Meg pénzbe is kerül a benzin, meg hát ki tudja hogy abba az időbe hova akar menni.. Igazat adok neki
2011. jún. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
72%

Kezdj Te is kitérő válaszokat adni, ha megkér valamire. Ha meg megkérdi mi bajod, megmondod csak követed az Ő példáját, gondolotad akkor így a jó így kell csinálni.


Velem is ezt csinálták, mert én sem hittem azt el, hogy fél év alatt nem volt egyik ismimnek nyomorult 5 perce válaszolni az egyik emailomra! Azóta le se tojom, mondjuk az inteligencia nem ér el odáig, hogy fel is fogja, de másoknál néha-néha bejött. Próbáld meg! Ha napi kapcsiban vagytok akkor csak észreveszi, hogy valami nem stimmel.

2011. jún. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
85%
Én se szeretem, ha valaki más akar rendelkezni az időmmel, pénzemmel pusztán a saját kényelmi szempontjai miatt. Talán ha előre megbeszélnéd vele, feltételesen érdeklődve, hogy ha esetleg ő maga nem megy-e arra valamikor, vagy nem szokott-e ott vásárolni, mert akkor ha nem gond, vele mennél. Teljesen másként hangzik, mintha ingyen taxinak néznék, függetlenül attól, hogy milyen rokoni viszonyban vagytok.
2011. jún. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
86%
Ha tényleg időre kell vhova mennie, akkor megérthetnéd. Ráadásul mivel "ez már nem az első eset", arról is lehet szó, amit az első válaszoló mondott, hogy fél, hogy ez rendszeressé válik (sztem akkor mondd meg neki, hogy nem fogod kihasználni, és nem fogod minden héten kétszer fogyasztani a benzinjét meg "rabolni az idejét")...
2011. jún. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
51%
igazán megtehette volna, én mindig furikázom anyumat meg tesómat,ritkán találkozunk, nekem nem esik nehezemre addig is legalább beszélgetünk
2011. jún. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Nem kellene, nyilván nem muszáj, de szerintem ennyit meg lehet tenni a testvérünkért. Én fordított esetben teljesen biztos, hogy elvittem volna. Ha egy barátom kérne meg ilyenre, akkor is. Nemhogy abban az esetben, ha a tesómról van szó.


A pénz pedig nem kifogás, mert még azt is felajánlottam, hogy adok egy ezrest benzinre.

Bár ez is olyan, hogy érdekes a haverjaim nem kérnek azért pénzt, ha egyszer hazahoznak, akkor nővérem igen?


Mint írtam kis távolságról van szó, de ha ezen múlna adnék pénzt.


És ami leginkább zavar, hogy ő sosem! ér rá. Nem egyszeri alkalomról van szó.

2011. jún. 25. 12:39
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát mondjuk legközelebb megpróbálkozhatnál valami ilyennel:


Zsuszi, a jövő héten elkellene mennem vásárolni a Tesco-ba. Haza tudnál hozni? Amelyik nap és óra neked jó. Természetesen kifizetem a benzint.

2011. jún. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
81%

"És ami leginkább zavar, hogy ő sosem! ér rá. Nem egyszeri alkalomról van szó."


Az meg az Ő dolga hogy mikor ér rá, ne te akard szabályozni.. Gondolom már nem egy háztartás alatt éltek, akkor meg főleg ne vess ilyeneket az orra alá.. Nem értem, az egy dolog hogy megtehetné, de NEM muszáj neki megtenni... Szerintem azért nem akarja, mert ezek a dolgok igen elsűrűsödnének

2011. jún. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!