Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a párom exe,...

Mit tegyek, ha a párom exe, gyermekének anyja egy elmebeteg?

Figyelt kérdés
Gondolom nem én vagyok az egyetlen ezzel a problémával. Mi három éve vagyunk együtt a párommal, és azóta ez a nő folyamatosan próbált betenni nekünk.Többször is bepróbalkozott a barátomnál, ilyen- olyan aljas kis módszerekkel, de ezekkel nem talált célba. Ha kocsival kellett mennie valahova,akkor a páromat rángatta el, mivel Ő "fél" vezetni. Volt, hogy a kislányt használta fel, hogy a barátom menjen vissza hozzájuk. Most az a helyzet, hogy mivel a kislány négy éves lesz,ezért a párom szeretné végre elhozni magához, hogy kettesben is lehessenek, illetve hármasban is csinálhassunk programot. Természetesen ez anyukának nem tetszik, sőt, őrjöng és csinálja a fesztivált, mint egy óvodás.Már én is próbáltam beszélni vele de sajnos süket fülekre talál az egész, szerintem birtokolni akarja a gyereket és a páromat is. Néhányszor már szívesen a földbe dögöltem volna de ezt nem tehetem meg, mert nem szeretnék lesüllyedni odáig, márcsak a gyerek miatt sem. Megkeseríti az életünket, Ő kijelentette, hogy Ő igenis családtag, meg hogy az én párom neki nem az exe, hanem a gyereke apja. Nevetséges amit művel, egyik pillanatban nyájas és kedves, a másik pillanatban féltékeny rám, ránk és meg tudna minket ölni. De a gyereket azt nem adja természetesen. A párom már azon gondolkodik, hogy elmegy a gyámügyre, és hivatalos végzést kér ki. Már megfenyegette anyós is, hogy apósnak vannak kapcsolatai. Sosem bántottuk a kislányt, nagyon szeretjük és Ő él-hal az apukájáért. Mi szeretnénk ezt az egészet pereskedés nélkül békében el rendezni,de mivel meg lett fenyegetve a párom ezért én sem tudom meddig menne el ez a tehetős, elmebeteg család. Kezd elegem lenni ebből a nőből, volt, hogy sajnáltam mert egyedül van, de sajnos a naivitásom nem segített, Ő csak egy képmutató borderline. Komolyan, mintha egy szappanoperába csöppentem volna, ahol a gonosz szereplő folyamatosan a másik tönkretételèn munkálkodik. Nagyon örülnék és sokat segítene ha hasonló történeteket, illetve fejleményeket olvasnék.Köszönöm!

2019. aug. 19. 22:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Ha nem te diagnosztizáltad elmebetegnek, hanem egy pszichiáter szakorvos, akkor mindneképpen családterápia javasolt és a gyereknek spec. pszichiáter, olyan, aki gyerekekre specializálódott.
2019. aug. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
54%
Nem ti veszekedtetek az Újváros parkba? :D
2019. aug. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Kedves Első! Èn diagnosztizáltam hibbantnak, mert már nem tudok rá mit mondani, és ez még egy kedves szó,azok közül amikkel illetnetném.

Kedves Második! Nem mi voltunk.

2019. aug. 19. 22:26
 4/14 anonim ***** válasza:
79%
Nem kell olyannal összejönni,akinek van gyereke,problem solved.
2019. aug. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy határozott és erős férfira lenne szükséged, látod, hogy ez egy puhap*cs, aki úgy ugrál, ahogy az exe óhajtja. Az egész életed lemondások sorozata lesz, és jól sejted, ez a nő a nyakatokban fog lihegni mindig. Borderline, ezzel mindent elárultál róla. Vagy eléred a párodnál, hogy hivatalos útra terelje az ügyet és magatokhoz veszitek a kislányt, vagy lépj ki ebből a döglődő kapcsolatból. Magadat is tönkre fogod tenni, megéri?


Egyébként meghallgatnám az anyuka verzióját is. Kicsit furának találom, hogy a gyerek még nincs 4 éves, de te már 3 éve párkapcsolatban élsz az apjával. Ha a nő azon akadt ki ennyire, és azért nem akarja megkönnyíteni az életeteket, mert a párod egy csecsemő mellől járt el hozzád, majd miattad lépett le tőlük, akkor egy kicsit őt is meg lehet érteni...

2019. aug. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Igyál egy sört az egészségemre.
2019. aug. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Kedves Ötödik válaszoló!

Nem, nem miattam hagyta ott anyukát, hanem anyuka küldte el a páromat amikor még csak pár hónapos volt a pici. Amikor mi megismerkedtünk,akkor egy éves volt a kislány.Ilyen formán nem értem miért kell tönkretenni a másikat, mert mással próbál boldog lenni.

2019. aug. 19. 23:58
 8/14 anonim ***** válasza:
75%

"Többször is bepróbalkozott a barátomnál, ilyen- olyan aljas kis módszerekkel, de ezekkel nem talált célba. Ha kocsival kellett mennie valahova,akkor a páromat rángatta el, mivel Ő "fél" vezetni."


Abban, hogy megkéri, vigye el autóval, mi az aljas?


7: Egy szülőpár mindig szülőpár marad, náluk nem létezik az a kategória, hogy mással próbál boldog lenni - ha ráadásul a gyerekkel szeretne is kapcsolatot tartani. A gyerek nem 21 éves, tehát ez értelemszerűen az anyukával való kapcsolattartást is jelenti.

Te jöttél újonnan ebben a családi helyzetbe.

2019. aug. 20. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
24%

Teljesen rendben van, hogy anyuka segítséget kér bárkitől, pláne a gyereke apjától.


Szerintem az is, hogy a 4 évest nem szívesen engedi el, elsőre nehéz..


Tud beszélni a gyerek?


Ajánljátok fel, hogyha nálatok van, elsőre negyedóránként beszélhetnek telefonon, vagy videózhatnak.


Elsőre nehéz elengedni a gyereket, pláne, ha tudod, hogy számodra idegen is lesz vele, főleg akkor, ha azt az idegent nem is kedveled.


Bizony nem lehet kikerülni az anyát, akkor sem, ha bolond szegény, ahogy ő sem tudja elkerülni a párodat.


Ezzel együtt kell élni, minimálisra szorítani a kapcsolatot, mindenről hivatalos végzést kérni!


Egyébként, akit frissenszülten kidob egy nő, az nem lehet valami nagy fogás..

2019. aug. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Kedves Nyolcadik! Abban mi az aljas, hogy be fekszik mellé az ágyba, előtte öltözködik alsóneműre vetkőzve, masszíroztatja magát vele? Volt, hogy napi 10 hangüzenet jött tőle, amiben a kislánnyal azt mondatta folyamatosan, hogy "hiányzol apa." Mert èpp olyanja volt, hogy menjen vissza hozzájuk a párom. Utána mászkált a munkába, mèg a lakásunkrá is feljárkált egy időben. Ezeknek mi köze a szülőséghez.
2019. aug. 20. 10:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!