Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudjak változtatni...

Hogyan tudjak változtatni azon, hogy igy lekezelnek?

Figyelt kérdés

Elvégeztem a pszichológiát , de nem segitett rajtam , abban , hogy jó kapcsolatokat alakitsak ki a környezetemmel .

Arra vezetem vissza a problémáimat , hogy gyerekkoromban apám gyulölt , es kritizált igazsagtalanul.

Én erre úgy reagáltam , hogy ” bocs, hogy élek” attitudöt fejlesztettem ki , konfliktuskerulö lettem, mindent elturök, nem fejlesztettem ki a határaimat , mert ha kialltam magamért , akkor verést kaphattam volna

Igy mindig jól tanultam, es ha pasik bantottak, nem reagaltam , nem is tudtam hogy kell , ha fenekemre csaptak , nem reagaltam, tettem hogy nem látom, nyugodtan kikezdhettek velem, en tettem a vakot , süketet .

Apam is sokszor illetlenul bámult es viselkedett velem es ilyenkor megszoktam hogy nem kell meglátni a rosszat

Apam mar nem él én is felnöttem , de folyton csoportokban , munkában perifériára szorulok, es a legszelidebb pasiba is felkeltem az állatot , egy idö utan úgy kezdenek viselkedni velem, mint apám, lekezelnek , ugratnak mások elött , folyton velem foglalkoznak , stb

Mintha újra teremtödne a gyerekkorom folyton .

Hogyan tudnak ezen változtatni ?

Amúgy nyilt vagyok , humoros de az az erzesem , hogy rossz pozicióba kerulök folyton



2019. aug. 22. 21:24
 1/6 Izabella220 ***** válasza:
Elsősorban azzal tudnál cáltoztatni, ha kibujnál a burokból amiben élsz. Határozotság, önértékelés, magad nellett való kiállás segíthet csak. A múltat el kell engedned nincs a jelenedhez köze. Pont hogy a viselkedésseddel vonzod be ezeket a dolgokat. Pont h ez szokott negatív érzéseket kíváltani az emverekből hogy látják mennyire szerencsétlen a hozzáállásod dolgokhoz. Nyisd ki a szádat és változtass. Másképp nem fog változni semmi.
2019. aug. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Azert kerulsz rossz poziciokba, mert ezeket a helyzeteket te magad teremted meg, ezt a viselkedest mutatod kifele és emiatt ezt a szemelyiseget latjak a kivulallo emberek rolad. Egyik naprol a masikra megvaltozni nagyon nehez, en a te helyedben csak aprankent haladnek elore. Ebben nagy segitsegre lehet egy barati tarsasag vagy egy olyan ember szemelyisegenek a kovetese akire szivesen hasonlitanal. persze elobb azokokon az alatalad velt hibakon valtoztass amik zavarnak teged. Amit irtal abbol ugy tunik, a ferfiak nem tisztelnek teged es csak a kihasznalhato not latjak benned, plusz az onbizalmadat is megkellene erositened. De ezekbol nehez lenne barmi velemenyt vagy kovetkeztetes levonni a szemelyisegedet illetoen.
2019. aug. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Csatlakoznék az előttem szólókhoz.

Mintha egy dobozban lennél, aminek az egyik oldala nyjtva van de te mégis a doboz sötét sarkában állsz, holott egy lépés lenne a szabadság. Tedd meg a lépést, légy büszke, öntudatos nő és törekedj arra, hogy a múlt ne ismétlődjön. Férfiként mondom, jellemtelen ember lehet aki úgy bánik egy nővel ahogy azt te irtad, viszont szabad akaratod van, önálló vágyaid amelyeknek hangot kell adnod.

2019. aug. 23. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Könnyu mondani , hogy változtass! Mintha nem akarnák

Csak konkretan nem tudom hogyan

2019. aug. 23. 07:07
 5/6 anonim ***** válasza:
Könnyű mondani? Te tetted fel a kérdést! Válaszokon kívül mit vársz? Semmi nem fog megoldódni magától és senki nem fogja megoldani a gondjaidat. Neked kell tenned érte.
2019. aug. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha az önszeretetedet fejleszted, akkor tudat alatt kialakul egy olyanfokú önbecsülés, hogy a kisugárzásod is megváltozik. Minderre nekem egy mentor mutatott egy gyakorlatot ami napi 5 másodperc és még működik is.
2019. szept. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!