Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom elfogadni, hogy az...

Nem tudom elfogadni, hogy az anyu már nincs többé hogy lehet ezt a fájdalmat legyőzni?

Figyelt kérdés
Húsvét másnapján volt pontosan 1 éve,hogy édesanyám elment. Én még a mai napig sem tudom elhinni,hogy ő már nincs többé. Minden nap eszembe jut és sírok miatta de vannak napok amikor könnyebb. Nekem nagyon szoros volt a kapcsolatom az anyuval olyanok voltunk mint a sziámi ikrek elválaszthatatlanok. 29 éves koromig vele éltem soha nem hagytam magára. Én most vagyok amúgy 31 éves. Az anyu nekem olyan volt mint egy támasz aki mindig mellettem állt mindenkitől megvédett és mindent megadott amit csak tudott. Gyerekkoromtól fogva elkényeztetett engem mellette semmit nem kellett csinálnom ő mindent megcsinált. Nagyon jó és ügyes asszony volt akit csak szeretni lehetett. Épp ezért fáj,hogy már nincs többé velem. Mióta ő meghalt azóta teljesen egyedül maradtam az életben és félek a jövőtől mert most már a saját lábamon kell megálljak nincs többé anyu aki segítene :( Igaz van egy bátyám és egy nővérem de őket igazából én nem érdeklem gondolják magukba felnőtt 31 éves nővel minek foglalkozzanak már nem kislány és tudom,hogy ebben igazuk is van de akkor is én félek az élettől és a jövőtől,hogy mennyi minden vár még rám és az anyu nélkül kell létezzek. Engem ez megrémiszt teljesen és még csak 1 év telt el azóta,hogy meghalt. Félek,hogy nem tudok megállni a saját lábamon kéne egy támasz aki mellettem állna legalább az anyut valamennyire pótolná de ez tudom,hogy lehetetlen. Ki van még hasonló helyzetben mint én? Ti hogy fogadtátok el,hogy nincsen többé édesanyátok???
2019. aug. 30. 16:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%

Fogadd részvétem!


Nem szégyen segítséget kérni, nyugodtan keress fel pszichológust.


Jól sejtem, hogy autista vagy?

2019. aug. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
37%

És akkor mit mondjanak azok, akik nálad egy laza 20 évvel fiatalabbak és se apjuk, se anyjuk (vagy csak apja van/ csak anyja)?


Én elhiszem, hogy rettenetesen fáj, de fel kell nőnöd, lehet, nem tett jót neked, hogy 29 évesen is Ő csinált meg helyetted mindent, te meg semmit sem.


Egyébként meg pszichológus segítségét vedd igénybe.

2019. aug. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nekem már édesapám sincs őt akkor veszítettem el amikor 15 éves voltam szóval még gyerek. Úgy,hogy nekem már se anyám se apám nincsen csak 2 testvérem. Akkor szerinted milyen lehet???????
2019. aug. 30. 16:30
 4/18 A kérdező kommentje:
1 es én bizony nem vagyok autista azt sem tudom mit jelent az
2019. aug. 30. 16:31
 5/18 Kathryn_Croft válasza:
100%

Ne támadjuk már be azzal, hogy másnak milyen rossz lehet. Neki így is elég nehéz ez, nem kell az arcába vágni, mert fogalmad sincs arról, hogy ő ezt most konkrétan hogyan éli meg. Mindenki minden problémát máshogy él meg/dolgoz fel, senki sem tudhatja hogy min megy most keresztül szegénykém.

Én is pszichológust ajánlanék, talán vele tudsz érdemben beszélni erről.

Őszinte részvétem és tarts ki!

2019. aug. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
5 ös köszi szépen,hogy te legalább megértesz. Pontosan úgy van ahogy mondod csak én tudom,hogy mit élek át nap mint nap és ezt az érzést senkinek sem kívánom. Addig becsüljétek és szeressétek édesanyátokat amig van. Az apu halálát viszonylag hamar feldolgoztam hiszen akkor még szinte gyerek voltam mikor meghalt de az anyuval már más a helyzet őt még élek nem fogom elfelejteni :(
2019. aug. 30. 16:41
 7/18 anonim válasza:
14%

Részvétem!:(


Egy társ jó ötlet volna egy vallással vegyítve!


Valahonnan szerezz egy társat,párt magadnak és egy vallást!A keresztényt ajánlom!


Üdv:egy ember

2019. aug. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
87%

Erre vallást ajánlani elég kemény. Nem oldja meg a helyzetet. Fel kell dolgozni a gyászt.


Sosem fogod elfelejteni, de meg fogsz tanulni együtt élni a helyzettel.


Sajnálom, azt hittem autista vagy, magyarázná, hogy nehezebben dolgozod fel a gyászt.


Barátaid nincsenek? Munkahelyi barátok?

2019. aug. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Én soha nem voltam vallásos hívő ember nem hiszek istenben mert ha lenne isten az anyut nem szólította volna magához. Barátaim igazán nincsenek utálom ezt a környéket ahol lakom. Párom viszont van de akkor is az anyut nem pótolja senki és semmi :(
2019. aug. 30. 16:49
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Részvétem. Édesanyádtól megtanulhattad a gondoskodást, önzetlenséget. Azt írtad van párod. Gondoskodj most te magatokról, hiszen édesanyád is ezt szeretné.
2019. aug. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!